Modern Mutfak Asma Tavan Modelleri


15 alçak tavanlı mutfak tasarım püf noktası

2,4 ila 2,5 metre arasındaki alçak tavanlar, tadilat ve mutfak tasarımı planlanırken dikkate alınması gereken tipik panel evlerin ayrı bir özelliğidir. mutfak asma tavan modelleri, Mutfak Asma tavan modelleri 2020, , Mutfak Asma tavan modelleri 2019 , Küçük Mutfak Asma tavan modelleri , Güzel Asma tavan Modelleri , Mutfakta Asma Tavan kullanışlı mı , Evim şahane asma tavan modelleri , Koridor Asma tavan modelleri 2021 ,Bu materyalde, mutfağın yüksekliğini görsel olarak artırmanıza yardımcı olacak 15 basit teknik, ne yapılmaması gerektiğine dair bazı ipuçları ve gerçek düşük kaliteli mutfakların 30 fotoğrafından oluşan bir seçim bulacaksınız.

mutfak asma tavan modelleri, Mutfak Asma tavan modelleri 2020, , Mutfak Asma tavan modelleri 2019 , Küçük Mutfak Asma tavan modelleri , Güzel Asma tavan Modelleri , Mutfakta Asma Tavan kullanışlı mı , Evim şahane asma tavan modelleri , Koridor Asma tavan modelleri 2021 ,

15 tasarım hilesi
Beyaz duvarlar + beyaz tavan

Genel olarak tavan ve duvarlar beyaz olmamalı, asıl mesele aynı renkte olmaları gerektiğidir. Bu teknik, mutfağın daha yüksek görünmesinin bir sonucu olarak yüzeyler arasındaki sınırları siler.

Üst dolaplarda beyaz cepheli uzun mutfak

Tavana kadar olan hoparlörler tamamen beyaz veya sadece kısmen beyaz, yani üst kısımlarında olabilir. Böylece duvar dolaplarının cepheleri tavanla birleşecek ve duvarları yatay olarak “kesmeyecektir”. Set alçaksa, üst dolapların cepheleri duvarlara uyacak şekilde seçilmelidir.

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Bir raf veya mutfak ön paneli

Amacımız, mümkün olduğunca çok sayıda dikey çizgi getirmek. Sıfırdan bir mutfak tasarımı oluşturuyorsanız, bu fotoğraftaki raf gibi ve daha çok lamine cepheli kulaklıklar seçmenizi öneririz.

Duvar kağıdı / dikey çizgili perdeler

Dikey çizgili duvar kağıdı, duvarları görsel olarak yukarı çekerken istenen optik yanılsamayı yaratır. Çizgili duvar kağıdını tek bir vurgulu duvara veya aynı anda dördüne de yapıştırabilirsiniz. Bu arada, bu baskıya sahip plakanın kurulumu çok kolaydır ve aralarındaki çizgiler neredeyse farkedilmez.

Gerçek şu ki, çizgili duvar kağıtlarının dezavantajları vardır – alanı görsel olarak daraltırlar, bu da dar ve uzun mutfaklar için kontrendike oldukları anlamına gelir.
Çizgili duvar kağıtları, örneğin aşağıdaki fotoğrafta (kaydırma) olduğu gibi, klasik bir mutfağın iç kısmında özellikle iyi görünüyor.

mutfak asma tavan modelleri, Mutfak Asma tavan modelleri 2020, , Mutfak Asma tavan modelleri 2019 , Küçük Mutfak Asma tavan modelleri , Güzel Asma tavan Modelleri , Mutfakta Asma Tavan kullanışlı mı , Evim şahane asma tavan modelleri , Koridor Asma tavan modelleri 2021 ,

Dikey desenli duvar kağıdı

Sadece çizgili duvar kağıdı değil, dikey çizgili duvar kağıdı da mutfağın yüksekliğini artıracaktır. Bitki ağaçlarını kapsayan resimler veya örneğin, tekrarlanan dikey elemanlar, büyütülmemişse, zaten alçak tavanları kesinlikle alçalmayacaktır.

Eşkenar dörtgen duvar kağıtları

Rhomboid duvar kağıtları da gözlerimizi kandırabilir, böylece mutfak daha yüksek görünür. Bu durumda, çizgili duvar kağıdının aksine alanı daraltmak için bunu yapmayacaklar.

Beyaz ahşap kaplama Mutfak Asma Tavan Modelleri

Beyaz duvar kaplamaları, geleneksel evlerdeki tavanların genellikle alçak olduğu İskandinavya’da çok popülerdir. Astarın beyaz rengi ve dikey şeritleri iki kat daha etkili çalışacağından bu tekniği kullanın.

Beyaz astar, country müziği, şık chebbi, Provence ve diğer “country” tarzlarında mutfağın iç kısmına çok iyi uyacaktır.

Bu arada, ahşap kaplamalar veya çıtalar, özellikle aşağıdaki fotoğraftaki mutfak-yemek odası kadar uzun değilse, bir mutfak önlüğüne bakmak için iyi olacaktır.

Aydınlatılmış bir orta niş ile iki seviyeli tavan Mutfak Asma Tavan Modelleri

Tasarım kontrendikasyonları Mutfaklar için asma tavan alçaktır, ancak ışıklı nişiyle iki seviyeli bir tavan, yüksek bir tavan yanılsaması yaratabilir.

Örneğin, bu klasik mutfakta, bir tavan boşluğu vitray bir pencereyi simüle eder ve aydınlatması bir avizenin yerini alır.

Buradaki “pencere” pleksiglastan yapılmıştır. Pervazlar çerçeveliyor – poliüretandan. Ve tavanın kendisi alçıdan yapılmıştır.

mutfak asma tavan modelleri, Mutfak Asma tavan modelleri 2020, , Mutfak Asma tavan modelleri 2019 , Küçük Mutfak Asma tavan modelleri , Güzel Asma tavan Modelleri , Mutfakta Asma Tavan kullanışlı mı , Evim şahane asma tavan modelleri , Koridor Asma tavan modelleri 2021 ,

Ayrıca diğer makalelerimize bakın:

Neredeyse aynı etki, parlak bir gergi tavanlı bir nişin süslenmesi ve çevresine LED aydınlatma eklenmesiyle elde edilebilir. Nişi herhangi bir şekilde olabilir.
Karanlık zemin

Koyu renkler, örneğin koyu mavi, siyah, grafit vb. Nesnelerden ve yüzeylerden görsel itme özelliğine sahiptir. Böylece, koyu kiremitli veya koyu renkli ahşap zemin düşüyor ve buna bağlı olarak mutfağın yüksekliğini artırıyor.

Onarımı zaten yaptıysanız, sağ alttaki fotoğrafta olduğu gibi zemine koyu renkli bir halı döşeyebilirsiniz. Tabii ki, boya kısa bir şekerleme olmalı.

Yönlü aydınlatma yanar

Zeminde ışığı yukarıya doğru yönlendirilen zemin lambaları ve / veya aplikler, daha yüksek ve havadar bir alan etkisi yaratmaya yeterli olacaktır. Tavan ve duvarlardan yansıtıldığı için ışık eşit olarak dağıtılacak ve sert gölgeler oluşturmayacaktır.

Zeminden tavana ayna

Özellikle bir veya iki mutfak duvarına karşı tavanları yükseltmek ve büyük aynaların alanını genişletmek fena değil. Bir sonraki fotoğraf kaydırıcısında, panel evin alçak yemek odasının zeminden tavan yüksekliğine iki aynadan nasıl dönüştürüldüğünü görebilirsiniz.

Zemine perdeler

Aşağıda fotoğrafta gösterildiği gibi perdeler uzun bir süre, yani zemine veya hatta yatmaya göre hareket etmelidir. Uygun perde desenleri – tek tip bir kat, panel (Japonca) veya pamuk (gazlı bez) halinde toplanırlar.

Kumaşın dikey bir desene, yani aynı şeritlere, eşkenar dörtgenlere, çiçek motiflerine vb. Sahip olması arzu edilir.

Hangi perdeleri seçerseniz seçin, perde rayı tavanın altına sabitlenmelidir. İdeal seçenek bir tavan rayıdır.

Sarkıt yerine spot ışıklar veya tavan lambaları

Alçak tavanlı mutfakta avizeler asmak, iç mekanı görsel olarak aşırı yükleyecek, daha fazla gölgeleyecek ve tavanın kendisini “alçaltacak” şekilde sakinlerinin kafalarına pratik olarak dokunacaktır. Nokta ve tavan lambaları, avizeler kadar zarif olmasa da, daha az yer kaplar ve daha hoş ve eşit aydınlatma yaratır.

Germe tavanlar için, spot ışıkları ve normal genel giderler için kullanmanız gerekir.
Duvarlara uygun küçük masalar

Zeminin zeminleri alçak, tercihen duvarların tonunda veya alacalı beyaz renkte seçilmelidir.

Dikey yönlendirmeli duvar dekoru

Tablolar, posterler, resimler veya dekoratif paneller mutfağa yükseklik katabilir. Bunu yapmak için, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi göz seviyesinin biraz üzerinde veya dikey olarak arka arkaya asılması gerekir. Duvar dekorasyon modelinin dikey şeritlere sahip olması da istenir.

Ve yapmamanın daha iyi olduğu hatalar hakkında biraz
Mutfağın tasarımı alçak bir tavana sahiptir ve hata yapmamak için bilmeniz gereken bazı sınırlamalar vardır. İşte bunların küçük bir listesi:

Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, asma avizeler, alanı karıştıracak ve basitçe müdahale edecektir. Avizenin zarar vermediği tek yer – yemek masasında. Lamba, masa üstünden 60 cm mesafede buraya asılabilir.
Dekoratif Tavan Kirişleri – Tavanı ağırlaştırır ve çok ilgi çeker.
Ne yazık ki, alçı kalıplama ve özellikle yaldızla, yalnızca yüksek tavanlarda iyidir ve alçak gövdelerde garip ve çok zor görünür.

Tavanı duvarlardan daha koyu yapmak, yüksekliğini muhtemelen biraz düşürecektir ve daha koyu bir renge boyamak tavanı sıkıştırıyormuş hissi yaratarak tamamen alçaltır.

Asma tavan sistemlerinin kurulması. Standart beyaz yıkama ve boyama – alçak bir tavanı bitirmenin en iyi yolu. Bununla birlikte, büyük bir arzu ile, diğer asma sistemlere kıyasla fazla yükseklik almayan, yani 4-5 cm olan bir asma tavan kurabilirsiniz.
Yatay çizgili duvar dekorasyonu ve yatay baskı perdeli pencere tasarımı, duvarları birbirinden ayıracak, ancak mutfak tavanını önemli ölçüde azaltacaktır.