Modern Mutfak İçin Şık Mutfak Tezgahı Fikirleri

Eski mutfağınıza modern bir görünüm mü tercih ediyorsunuz ? Pişirme alanına yeni özellikler eklemek istiyorsanız, en önemli şey önceden doğru planlama yapmaktır. Vay canına yardımcı olacak mutfak tezgahı seçin!

Tezgah, mutfak alanlarında yatay bir çalışma yüzeyidir. Mutfak alanınız için tezgah malzemeleri satın alırken, evinizin iç mekanına stil katacağını düşünmek önemlidir.

Farklı Şekillerde Mevcut

Şık Mutfak Tezgahı, L şekli, U şekli veya G şekli gibi farklı şekillerde bulunur. Mutfak alanınız yeterince büyük değilse, mutfak tezgahı bir engel olarak hizmet edecektir ve hatta alandan kolayca geçmesini engelleyebilir.

Havalandırma Başlığı Ekle

Mutfakta ocak varsa, buhar, duman ve pişirme kokusundan kurtulmaya yardımcı olan havalandırma başlığı ekleyin. Davlumbaz düzgün havalandırma için pişirme alanının dışına en az 3 inç genişlemelidir. Gazlı ocaktaki her fit kare için yaklaşık 50 fit küp kapasiteye sahip fanı kullanmanız önerilir.

Evye

Lavabonun bir çöp imha tesisi ile kurulması iyi bir öneridir. Tava ve tencere temizliği için oldukça derin olan lavabosu seçin. Mutfak platformuna çöp imhası, çöp kompaktör, bulaşık makinesi ve geri dönüşüm kutusu koyun. Lavabonun yakınındaki tüm mutfak aletlerine sahip olduğunuzda, pişirme alanını temizlemek kolaydır.

Tezgah Alanında Yeterli

Ocağın solunda ve sağında yeterli tezgah boşluğuna sahip olduğunuzdan emin olun. Mutfağın her iki yanında en az 15 inç tezgah alanı bırakın. Daha büyük bir mutfak alanınız varsa, daha fazla alan tutabilirsiniz. Ayrıca, yuvarlak tezgah köşeleri herkesi kötü çürüklerden korur.

Raf Alanı

Mutfak adasının her iki tarafında yeterli raf alanı bulundurun. Bu alanı yemek kitapları, koleksiyonlar ve depolama amacıyla kullanabilirsiniz. Hatta lezzetli yiyecekler hazırlarken en sevdiğiniz şovun keyfini çıkarabilmeniz için bu alanda bir televizyon kurabilirsiniz. Burada hemen yiyecekleri ısıtmak için mikrodalga fırın ayarlayabilir ve aile üyelerine ve misafirlere sıcak yemekler servis edebilirsiniz.

Son Sözler
Piyasada mutfak tezgahlarınız için birçok seçenek var, mutfak iç mekanınıza ve bütçenize uygun olan malzemeyi akıllıca seçin.

Bir cevap yazın