Modern ve çağdaş banyo tasarımları

Modern, aynı zamanda zamansız ve işlevsel bir banyo yaratmanın zamanı geldi!

Döşenmiş banyo modelleri
,
Şık banyo modelleri
,
Fayanssız banyo modelleri
,
Lüks banyo modelleri
,
Modern banyo modelleri 2020
,
Küçük banyo modelleri 2020
,
Osmanlı banyo modelleri
,
VitrA banyo modelleri,

Bir banyo tasarlarken, özellikle de mekanda kendiniz yaşayacaksanız, önümüzdeki yıllarda da güzel ve lüks olacak çağdaş tasarım özelliklerinden yararlanmanızı sağlamak istersiniz. Sadece çağdaş, modern ve zamandan bağımsız değil, aynı zamanda hem işlevsel hem de pratik bir banyo yaratmak önemlidir.

Renkler

Renk paleti seçiminiz, tasarımınızın zamansızlığında büyük rol oynayabilir. Banyonuzun her zaman moda olmasını sağlamak için çoğunlukla beyazları ve nötrleri kullanın. Ancak bir tür renk kullanmadan gidemezseniz, duvarlarınız veya dolaplarınız gibi boyayla kolayca değiştirilebilen bir yüzey yaratıcı olmak için harika bir yerdir.

Depolama

İşlevsellik ve pratiklik sağlamak için, ister dolaplarınızda, ister yüzer raflarınızda veya kullanışlı dokuma sepetlerle depolama olsun, etkili bir depolama tasarımı çözümüne sahip olmak faydalıdır.

Doğal yüzeyler

Ve harika olan şey, ahşap, taş ve mermer gibi doğal yüzeylerin (şu anda tamamen mevcut) her zaman zamansız olacak ve mekanınızı çağdaş hissettirecek.

1. Oval aynalar

Hepimiz kare ve dikdörtgen aynalar gördük, peki ya banyonuza oval aynalar ekleyerek biraz farklı bir şey denemeye ne dersiniz? Güzel bir simetri yaratan, çakışan oval aynalarla çift makyaj aynasının genel görünümünü seviyorum. Ve bu görünüm son derece basit ve zahmetsizdir ve aynı zamanda trendlere uygun ve zarif bir görünüm elde eder.

Boho esintili bu ensuiti seviyorsanız, işte diğer bazı rüya gibi usta banyo fikirleri .

2. Ulaşılması kolay havlular

Dolaplarınıza yerleşik havlu rafları ekleyerek bu lüks otel hislerini evinize getirin – kendi küçük köşelerinde çok rahat görünecekler. Ayrıca, güzelce tasarlanmış bir banyo dolabına sahip olmak, banyonuzun genel görünümü ve rahatlığında gerçekten bir fark yaratabilir. Mükemmel katlanmış havluları banyo için bir özellik olarak kullanırken, bunun ne kadar minimal olduğunu gerçekten çok seviyorum.

3. Büyük mozaik döşeme

Sade, beyaz banyonun renkli mozaik banyo döşemesinin yaratıcılığıyla kontrastını seviyorum – bu, konuklarınızın “vay canına!” Diye bağırmasını sağlayacak bir şey. Allık, hardal ve lacivert gibi trend renkleri kullanmak, banyoya gerçekten çağdaş bir hava katıyor ve bu da nötr renkler ve doğal yüzeylerle tamamlanıyor.

Ayrıca, bunun diğer yüzeylerde sıklıkla gördüğünüz daha küçük stiller yerine daha büyük terrazzo olduğunu da unutmamalısınız. Bunu süper çağdaş yapan da bu!

4. Okaliptüs asılı

Biraz yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanın ve duşunuza bazı doğal unsurlar getirmenin süper basit bir yolu, bazı okaliptüs yapraklarını duş başlığınıza bağlamaktır. Bu, sadece güzel görünmekle kalmayan, aynı zamanda ılık su ve buhar o okaliptüslerden çıktıktan sonra aroma duşunuza nüfuz edecek ve en güzel atmosferi yaratacak olan kolay ve çağdaş bir tasarım çözümüdür! Çiçekçiye hızlı bir gezi yaparak bu görünüme kavuşabilirsiniz .

5. Süslü aynalar

Vay canına, süslü aynalar için çok aptalım ve bu bebekler kesinlikle gördüğüm en çarpıcı olanlardan bazıları için pastayı alıyorlar! Genel banyo estetiğinin nötr renk tonlarını tamamlayan altın pirinç süslemeyi seviyorum.

Kulplarınızı, düğmelerinizi ve metal yüzeylerinizi aynalarınızla eşleştirmek, banyonuzda tüm tasarım hikayesinin mükemmel bir şekilde birlikte çalışmasını sağlayan uyumlu bir his yaratır. Bu saçmalamaya layık bir banyo!

6. Mermer deniz kızı duvarları

Balık pulu fayanslar veya (benim de sevdiğim gibi) deniz kızı fayansları kesinlikle buradayım ve banyo duvarları bu trendi kendi yararınıza uygulamak için mükemmel bir yer. Havuz ve okyanusun yanı sıra, banyo, içinizdeki deniz kızı veya deniz adamınızı kanalize edebileceğiniz başka bir yerdir ve duvarlarınızı okyanusu anımsatmak, banyonuza gerçekten ekstra bir zen seviyesi getirebilir.

Diğer göz alıcı deniz kızı karolarını görmek istiyorsanız, bu banyo karosu fikirlerine ve ayrıca bu banyo duş fikirlerine göz atmalısınız .

7. Rüya gibi bir çatı penceresi

Hayalimdeki evi inşa etme fırsatını bulursam, mümkün olan her yere kesinlikle çatı pencereleri taktıracağım. Bir çatı penceresine sahip olmanın birçok faydasından biri, ışıkların sık sık açık olmasına gerek olmamasıdır. Evinize gelen doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanabilmenin yanı sıra, her zaman tropik bir adada yaşıyormuşsunuz gibi hissettiren iç-dış ortam havasına sahip olmanızı da seviyorum.

8. Dışarıyı içeri getirmek

Tamam, şu anki (ve sonsuza dek) saplantımın iç mekan bitkileri olduğu bir sır değil. Evimin her yerinde var ama aslında onları banyoma koymayı hiç düşünmemiştim… Şimdiye kadar. Banyonuza bitki koymak, dışarıyı içeri sokmanın mükemmel bir yoludur, ayrıca çoğu bitki duşunuzdaki buharı bile atacaktır.

Aslında o kadar harika bir fikir ki, tüm bir makaleyi banyo bitkileri fikirlerine ve ayrıca eviniz için diğer iç mekan bitkilerine ayırdık.

9. Doğal ayrıntıların eşleştirilmesi

Eşleşen detaylara sahip olmak banyonuzu gerçekten güzel bir şekilde bir araya getirebilir. Banyo dolabı ve yüzeyi ile aynı doğal ahşaptan yapılmış gibi görünen tüm duş ihtiyaçlarınız için raf görevi gören duşun köşesine küçük tabure eklenmesini seviyorum.

10. Ring hafif hedefler

Banyonuz fazla doğal ışık almıyorsa, halka ışıklı ayna kurulumu, güzellik ve banyo rutinleriniz için mükemmel olacaktır. Bu görünümü duvara gerçek bir halka ışık takarak veya yuvarlak bir ayna kullanarak ve çevreye parlak beyaz LED ışıklar ekleyerek yaratabilirsiniz. Her iki durumda da, bir elektrikçiye doğru kurulum yaptırmak, güvenliğinizi sağlamak için yapmanız gereken bir şeydir.

11. Kendi kişisel salonunuz

Bu tasarım ne kadar güzel! En lüks salonlardan çıkmış gibi görünen kendi makyajınıza sahip olduğunuzu hayal edin. Pembe mermer tavan, döner sandalye ve altın detaylı bir leğen … Daha ne isteyebilirsiniz? Belki gelip omuzlarınızı ovmak için ev içi bir masöz… Şey hayal edebilir!

12. Yüzer dolap

Bu tasarımın simetrik olarak ne kadar tatmin edici olduğunu seviyorum – her bir taraf tam anlamıyla kendisinin bir ayna görüntüsü gibi görünüyor ve kaygan yüzer dolaplarla iyi çalışıyor. Dolabın altındaki boş alan için, onu tamamen çıplak bırakabileceğiniz veya bu alanı küçük bir çöp kutusu, rattan saklama sepetleri veya en sevdiğiniz terlikler için kullanabileceğiniz sonsuz olasılıklar var!

13. Kalın desen

Alanınıza eğlence getirecek parlak, desenli döşeme ilavesi ile banyonuzda cesur bir ifade vermekten korkmayın . Ve gitmenin en iyi yolu, desenli fayanslarda hardal tonlarıyla güzel bir uyum sağlayan sıcak doğal ahşap yüzeyler ile tıpkı bu banyoda olduğu gibi tonları mevcut armatürlerinize uydurmaktır.

14. kızaran güzel

Akıllı ve çağdaş bir tasarım çözümü, kesinlikle sevdiğiniz bir renk tonunu seçmek ve onunla yuvarlanmak olacaktır. Çinili duvarların, tezgahın ve banyo aksesuarlarının allık tonları, metal kaplamaların pembe altın tonları ile mükemmel bir şekilde eşleşiyor.

15. Kentsel hisler

Bu tasarım, tüm ihtişamı ve ihtişamıyla sadeliktir. Tabandan tavana döşeme duvar, yalnızca bir banyo için etkili bir ayırıcı işlevi görmez, aynı zamanda banyonuzu çerçevelemek ve onu mekânınızın bir özelliği haline getirmek için bir yol sunar.

16. Yansıtmalı depolama

Alanla sınırlı olduğunuzda, birden fazla kullanım için olabilecek tasarım çözümlerini dahil etmek çok önemlidir. Ve aynalı depolama, depolama olarak kullanabileceğiniz raf birimleri olarak ikiye katlandıklarından daha küçük bir alanda harika çalışır. Ve bu, tüm ürünlerinizi tezgahtan ve yoldan çekerek daha düzenli bir alan sağlar!

17. 2’si 1 arada duş ve banyo

Bu banyonun makyaj ve ıslak alanı ayıran net bir ekranla tasarlanma şeklini seviyorum. Ayrıca, bir alanda duş ve banyonun olmasının rahatlığı, duşu veya banyoyu kullanırken banyonuzun geri kalanının ıslanmayacağı anlamına gelir. Dahi!

18. Fayansların karıştırılması

Farklı karolardaki farklı dokular, başka türlü basit ve minimalist bir banyo için ilginç bir tasarım yaratır. Aynı renk paletini kullanmak, çağdaş ve modern, ancak yine de yıllarca trendini koruyacak, her zamankinden daha ince bir doku detayı sağlar. Ayrıca, balıksırtı gri marle ile beyaz tuğla karodaki farklı şekiller birlikte mükemmel bir şekilde çalışır.

19. Bağımsız banyo

Bağımsız bir banyo o kadar ilahi bir lüks ki, bu banyo düzeni beni banyo yapan bir insana bile dönüştürecek! Bu banyonun kasıtlı olarak bir duvarın yanına yerleştirilmesini seviyorum, ancak o lüks bağımsız hissi gerçekten elde etmek için banyonuzu odanın ortasına yerleştirmeyi bile deneyebilirsiniz.

20. Dış mekana aç

Mutlak rüya, kendi özel yağmur ormanınıza açılan sürgülü kapıları olan bir banyoya sahip olmaktır. Haklı mıyım? Ve bu beni kesinlikle bir banyo insanı haline getirecek başka bir alan ve bu kadar sakinleştirici bir alanda uzun zaman geçirmeyi şimdiden hayal edebiliyorum.

21. Petek rüyalar

Her zamanki şekliniz, renginiz veya dokunuz olmayan döşemeleri gördüğümde gerçekten seviyorum ve bu altıgen karo bir istisna oluşturmuyor. Bazı nedenlerden dolayı, altıgenler bana her zaman bal peteğini ve arıları hatırlatıyor, bu yüzden bu tasarımın bu banyoya dahil edilmesini seviyorum. Ve çeşitli karolar, kaldırılması gereken herhangi bir yumuşak alanı yükseltmeye yardımcı olan doku ve şekil oluşturur.

22. Renkli havzalar

Renkli lavabolar, herhangi bir banyoya kalıcı bir renk patlaması getirmenin etkili bir yoludur. Ve bu pembe lavabolar altın metalik kaplamalar, beyaz, ahşap ve taş yüzeyler ve açık pembe özellikli bir duvarla eşleştirildi.

23. Siyah detaylar

Uyumlu bir alan yaratmanın en iyi yollarından biri, bir renk paleti seçmek ve ona bağlı kalmaktır. Ve bu banyodaki siyah detaylı süslemeler, banyonun mükemmel bir şekilde bir araya getirilmesi ve estetik açıdan bakması için özenli ve düşünceli bir şekilde tasarlandı.

24. Savurgan duş perdeleri

Şimdi, hepimiz genellikle yorgun ve sersem gibi görünen tipik duş perdelerini gördük, ama peki ya güzel bir yüksek tavandan en iyi şekilde yararlanmaya ve onu banyonuzun bir özelliği haline getiren bir duş perdesi takmaya ne dersiniz? Pirinç yüzeyler ve fayanslara nazikçe dokunan uzun beyaz perdelerle bu banyonun ne kadar gösterişli ve abartılı göründüğünü seviyorum.

25. Taş yüzeyler

Taş karoların zeminden yukarı doğru sarılmasıyla, bu, alanları birleştirerek geniş ve davetkar bir açık banyo oluşturur. Ayrıca taş yüzeyler banyoya nötr ama yine de göz alıcı bir doğal unsur getiriyor.

26. Pirinç yüzeyler

Duş başlıklarına ve bataryalara pirinç kaplamaların eklenmesiyle , bu banyo dikkat edilmesi gerekenlerden biri! Ayrıca, pirinç yüzeyler, duş odasındaki beyaz döşemelere karşı gerçekten güzel çalışan, trendlere uygun bir muhteşem yaklaşım katıyor.

27. Değişen tekstiller

Bu banyoda epeyce şey oluyor, ancak tüm farklı tekstiller gerçekten birlikte çalışıyor. İlgi çekici pencere tasarımından, beyaz balıksırtı desenli fayans ve duvarlardaki temiz bej fayanslardan altıgen yer döşemelerine, bej dolaplara ve beyaz küvete kadar her şey düşünülmüş ve tasarım hikayesindeki yeri verilmiştir.

28. İfade kabini

Banyo tezgahınızda veya dolabınızda cesur bir renk patlaması kullanarak bir açıklama yapın. Genel alana gerçekten hayat veren bu banyoda deniz mavisi kullanımını seviyorum. Renkler modaya girip çıktıkça, sadece üniteyi zımparalayarak ve yeni renginizi boyayarak bunu değiştirmeye devam edebilirsiniz!

29. Temel bilgilere dönüş

Beyaz, ahşap ve altınla temellere dönüp onu bir gün olarak adlandırmak gibisi yoktur. Ve bu banyo, sade beyaz banyo, altıgen karo zeminler, beyaz tuğla duvarlar, altın metalik yüzeyler, yüzer ahşap raf ve sevimli küçük bir saksılı iç mekan bitkisi gibi düşünceli bir dekorla güzelce gerçekleştirildi.

30. Kemerli ayna

Şimdi, bugünlerde alanınızı gerçekten dönüştürebilecek çok sayıda farklı şekilli ayna var. Kemerler ve yuvarlak şekiller şu anda oldukça trend, bu yüzden bu trendden yararlanmak banyonuza otomatik olarak Pinterest’ten veya bir dergiden çıkmış gibi görünen şık bir görünüm kazandıracak!

31. Makrome havlu askısı asılı

Makrome ve ipli detaylar şu anda çok popüler ve havlularımızı asmak için her zaman bir yere ihtiyacımız var. Yani kutunun dışında düşünmek ve bunun gibi asılı bir makrome havlu askısı bulmak bir dahidir! Ve ihtiyacınız olan tek şey, tavan kancası, ip ve bir çubuk ya da bir raf görevi görecek biraz dalgaların karaya attığı odun!

32. Fas tarzı döşeme detayları

Banyonuza bir ifade zemini eklemeye ne dersiniz? Bu Fas tarzı döşeme deseni, nötr bir renk paletine sahip olduğu ve yıllarca modada kalacak klasik bir desen olduğu için gerçekten güzel çalışıyor. Tezgah, ayna ve sepetler gibi diğer detaylar da fayans detaylarıyla güzel bir şekilde eşleşiyor.

33. İfade halıları

Çoğumuzun banyolarında banyo paspasları olurdu, ancak damlamaları yakalamak için bir ifade halısı eklemeyi hiç düşündünüz mü? Ve bu başka türlü basit olan banyo, banyonun genel hissini daha sıcak ve misafirperver hale getiren mor ve mavi vintage tarzı kilimin eklenmesiyle hayata geçirilir.

34. Karanlık detaylar

Sana karşı dürüst olursam, parlak beyaz banyolar görmeye çok alıştım… Şimdi, beni yanlış anlamayın, beyaz banyo benim favorim. Ama biraz daha koyu renklerle oynamaya ve banyonuza sıcaklık getirmeye ne dersiniz?

Plank kaplı ahşap duvarlar bana saunada göreceğiniz türü hatırlatıyor, bu yüzden bu banyoya bakarken otomatik olarak sıcaklığı düşünüyorum. Ayrıca, koyu kaplar, siyah lavabo ve koyu kahverengi vazo, banyonun genel temasıyla gerçekten uyumludur.

35. Rattan ilaveleri

Şu anda tamamen takıntılı olduğum bir şey, her şey rattan. Abajurunuzu rattan ile değiştirerek bu trendden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca aynı renk paletinde olan püskül ve havlu gibi detayları da ekleyin!

Bir cevap yazın