Mükemmel bir oturma odası için kaliteli ve ucuz özel kanepeler

Şu anda üzerinde çalıştığım dekorasyon projelerinden birinde, çok karmaşık bir alana geniş bir kanepe koyma zorluğu yaşadık.

Ve harika bir kanepe diyorum çünkü birlikte çalıştığım müşteri Marga, bunu vazgeçilmez bir gereksinim olarak görüyordu. Oturma odası için bir zorunluluk olarak rahatça uzanmak için cömert ölçülere sahip bir şezlong istedi.

Sorun, bu odanın çok düzensiz bir kat planına sahip olması ve bildiğiniz gibi standart kanepeler için mevcut seçenekler, onları en zor alanlara uyarlamak için gerekli esnekliğe sahip olmamasıydı.

Düzensiz kat planı ile oturma odasında illüstrasyon kanepe

Düzensiz kat planına sahip bir oturma odası çizimi

Böylece özel kanepeler çekmekten başka çaremiz yoktu.

Özel kanepeler dünyasına girdiğimizde, başka bir sorunla karşılaştık: Bütçe.

Ve iyi bildiğiniz gibi, iyi kalitede ısmarlama bir kanepe arıyorsanız, fiyatlar tavan yapar, değil mi?

Burada müşterimden küçük bir alçakgönüllülük tedavisi aldım, çünkü bana ısmarlama kanepeler, kaliteli ve çok iyi bir fiyata satan bir mağazadan söz eden kendisi oldu.

Ve ben alçakgönüllülük tedavisi diyorum, çünkü bir iç mimar olarak 20 yıldan fazla bir süre sonra, bazen neredeyse her şeyi bildiğinizi düşünüyorsunuz ve aniden bu dünyayla ilgisi olmayan bir kişi size gelip sizi şaşırtıyor ve sahip olmanız gereken bir şeyi öğretiyor. uzun zaman önce biliniyordu.

Müşteri bana çok iyi seçenekleri olduğunu gördüğü Sofasvalencia.com’a bakmamı söyledi.

Bu yüzden onların web sitesine gittim ve kanepeyi ihtiyaç duyduğumuz şekilde ve beni gerçekten şaşırtan ve sizi şaşırtan bir fiyata tasarlamak zorunda olduğumuz seçeneklerin miktarını görünce sürprizim büyük harfle yazıldı.

Birçok seçenekten sıkılmamak için, sipariş verebileceğimiz, ölçebileceğimiz kanepelerden bir örnek hazırladım, böylece gördüğüm kadarıyla, yapmanın kolaylığını, alabileceğimiz harika kanepeyi ve iyi fiyatını görebilirsiniz. Doğu.

Bir uzanma koltuğu arıyorduk, o halde örneği bir uzanma koltuğu ile yapalım. Size basitliği ve birkaç tıklama ile sahip olabileceğiniz ısmarlama ve kişiselleştirilmiş kanepeyi göstermeme izin verin. Komplikasyonsuz.

Paso 1. Yapmamız gereken ilk şey, çevrimiçi kanepe yapılandırıcınıza girmektir; burada önceden oluşturulmuş bazı şablonlarda, istediğimiz kanepe türünü seçeriz: düz kanepe, şezlong, çekyat, köşe vb.

Paso 2. İhtiyacımız olan koltuk tipini seçtikten sonra, bu durumda şezlong, sayfa bizi en sevdiğimiz modeli seçebilmemiz için bu firmanın sahip olduğu şezlonglar kataloğuna götürür. Göreceğiniz gibi, aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda var.

Kanepe seçildikten sonra, bizi şezlongun boyutlarını seçebileceğimiz yapılandırıcıya götürür.

Özel bir kanepe için ölçü seçenekleri

Belli büyüklükte iki koltuk, daha büyük veya daha küçük üç koltuk, daha geniş, daha ince kollar, şezlong sola veya sağa … Neyse, bu bölümde ölçüleri, koltukları, pozisyonu ve diğerlerini yapılandırmayı başardık. alanımıza uyarlamamız gereken seçenekler.

Paso 3. Bu seçenekleri seçtikten sonra sayfa bizi kanepemiz için döşemeyi seçebileceğimiz döşeme bölümüne götürür.

Özel bir kanepe için döşeme ve kumaşlar

Özel koltuğumuz için döşeme seçimi

Ve neyse ki, çeşitlilik çok büyük. Öyle ki her çeşit kumaştan 100’den fazla farklı döşeme arasından seçim yapabiliyoruz. Deriden deriye, leke tutmayan kumaştan,% 100 polyesterden şönile, çocuklar ve evcil hayvanlar için ultra dayanıklı kumaşlara, Dalmaçya derisinden, kanepeler için diğer popüler kumaş türleri aracılığıyla.

Paso 4. Kanepenin döşemesini seçtikten sonra, bizi koltuk için köpük tipini seçebileceğimiz sayfaya götürüyor.

Özel kanepeler için köpük ve dolgu

Özel kanepe köpüğünün yoğunluk seçimi

Köpüğün konusu bir dünya ayrı ve bundan bahseden bir makale yazabilirim ama kısacası kanepe köpüğünün m3 başına yoğunluğu (Kg) ne kadar yüksekse, o kadar dayanıklı ve dayanıklıdır.

Bu nedenle, kişiselleştirilmiş kanepemiz için m3 başına 30 kg’dan m3 başına 55 kg’a kadar değişen bir dizi köpük arasından seçim yapabiliriz.

Ne dediğimi çok iyi bilmiyorsanız, m3 başına 30kg ve üzeri bir köpük, kaliteli ve dayanıklı köpüklerdir.

Daha azına sahiplerse, diğer yüksek yoğunluklara bakmalısınız, yoksa hiçbir zaman pratik olarak kanepenin ahşap çerçevesi üzerinde oturursunuz.

Paso 5. Kanepe dolgusunu seçtikten sonra, koltuk konfigüratörü bizi bir sonraki adıma, yani koltuk ayaklarını seçmeye götürür.

Özel kanepe ayakları

Ismarlama kanepe için özel ayak seçenekleri

Burada çok çeşitli seçeneklerden birini seçebiliriz: Metal, ahşap, minimalist, modern, klasik, krom, tekerlekli vb.

Paso 6. Özel koltuğumuzun ayaklarını seçtikten sonra, bizi son seçeneklerden birine, yani koltuğun kol tipini seçmeye götürür. Rolin Modeli veya Çıkış Modeli.

Paso 7. Kanepenin kolunu seçtiğimizde, bize sandıklı kanepeyi isteyip istemediğimizi seçme seçeneği sunuyor.

Paso 8. Artık özel kanepemizin tüm konfigürasyonunu seçtiğimize göre, bizi seçtiğimiz tüm seçenekleri gördüğümüz ve kanepenin son fiyatını aldığımız başka bir sayfaya götürüyor.

Fiyatlı ısmarlama bir kanepe için sipariş özeti

Siparişin ve seçilen seçeneklerin özeti

8 basit adımda, müşterimiz için özel yapım üç kişilik bir kanepe, şezlong, oturma odası için bir sandık dahil mükemmel bir döşemeyle ve hepsi 1,119 € ‘ya yapılandırdık. Gerçek bir mucize.

Doğal olarak, kumaşa veya koltuklara veya diğer seçeneklere bağlı olarak daha ucuz modeller ve daha pahalı modeller bulabilirsiniz.

Bu makalenin okuduğunuz önermesini gösterebilmek için fiyatların “orta aralığına” denk gelen gerçek bir örnek vermek istedim: Rakipsiz bir fiyata özel ve kaliteli kanepeler.

Şimdi size özel bir kanepenin avantajlarından bahsedeyim.

Özel bir kanepenin avantajları

Oturma odanızın büyüklüğüne uygun:

Kanepe, herhangi bir oturma odasındaki en hacimli ve önemli pakettir. Bunu hesaba katarsak, oturma odanıza mükemmel bir şekilde uyan bir kanepeye sahip olmak, her santimetresinden yararlanmak, özel bir kanepeye sahip olmak için en büyük teşviklerden biri haline geliyor.

Oturma odanızla karşılaştırıldığında boyut olarak orantısız bir kanepeniz olduysa veya varsa, size söylediklerimin önemini anlayacaksınız. Ama dahası var.

Size uyarlanmış bir kanepe:

Her insan farklıdır ve her kişi için tamamen mükemmel bir kanepe bulmak imkansızdır. Bu nedenle, en iyi çözüm, kendiniz için kendiniz yaratmaktır. Vücudunuzu ve ihtiyaçlarını sizden daha iyi kimse bilemez. Kanepenizi yaratın ve dünyanın en rahat koltuğuna sahip olun.

Oturma odanızın tarzına uyun:

Müşteri sonunda farklı bir kanepe seçtiği için bir odanın tasarımını veya dekorasyonunu kaç kez değiştirmek zorunda kaldığımı bilemezsiniz. Diğer bir deyişle ölçüye göre yapılmayan standart bir kanepe, oturma odasının tarzını tanımlıyor ve bir şekilde seçeneklerde bizi sınırlandırıyor. Ancak özel bir kanepe değil, oturma odasına özel bir kanepe entegre edilmiştir. Emir vermez, ama ne olursa olsun dekoratif tarzımıza bir eldiven gibi uyar.

Özel tasarım:

Bir kanepe görmüş ve tasarımına aşık olmuş olabilirsiniz, ancak daha sonra bunun bir çekyat formatında olmadığını ve bir çekyata ihtiyacınız olduğunu fark ettiniz. Bu sadece bir örnek, tam tersi de olabilir, basit bir kanepe aradığınız ve aşık olduğunuz kanepe bir çekyattır ve buna ihtiyacınız yoktur. Tahmin edebileceğiniz gibi daha birçok örnek var.

Özel bir kanepe ile bu gerçekleşmez, çünkü ihtiyacınız olanı eklersiniz, ne çok fazla seçenek ne de daha az seçenek.

Özel bir kanepenin dezavantajları

Bana bir ay önce sorsaydınız, herkesin bildiği şeyi size söylerdim: özel bir kanepe satın almanın dezavantajı fiyattır. Özel bir kanepe aradıysanız, fiyatın tavan yaptığını fark edeceksiniz.

Bu özel kanepelerin en büyük dezavantajı, yüksek fiyatı; birçok insanın mükemmel bir kanepesini bulamamasının nedeni.

Ancak az önce gördüğümüz bu kanepe firması ile tanıştıktan sonra, dezavantaj ortadan kalkıyor, çünkü gördüğümüz gibi, ölçüye göre yapılmış ve rakipsiz bir fiyata büyük bir kanepemiz olabilir. Tüm kanepelerini görebilir ve kanepenizi ölçmek için burada, web sitelerinde yapabilirsiniz.

Umarım artık bir böbrek satmadan özel kanepenizi satın alabilir ve tasarlayabilirsiniz ve kredinin, beni bu kanepe firmasıyla tanıştıran müşterim Marga’ya gittiğini kabul etmeliyim.

Ve bu makalenin bir arkadaşınızın veya aile üyenizin ilgisini çekeceğini düşünüyorsanız, paylaşın. Teşekkür ederim!