Mutfağı Küçük dokunuşlarla Dekor İçin 5 Hayati Kontrol Noktası

Hiç kimse sizi mutfak tasarlamanın ne kadar zor olduğu konusunda uyarmaz. Gerçek şu ki, ne kadar alanla çalışmanız gerektiğine veya bütçeniz ne kadar büyük olursa olsun, bu yenileme söz konusu olduğunda sonsuz seçenekler ve varsayımsal senaryolarla karşı karşıya kalacaksınız.

Analiz felcinden kaçınmanıza yardımcı olmak için işte modern bir mutfak tasarlamak için beş önemli kontrol noktası.

Görüntü - Mutfak Görevi - Mükemmel Mutfağı Yaratmak İçin Görevinizdeki 5 Hayati Kontrol Noktası
Mutfak Görevi – Mükemmel Mutfağı Yaratmak İçin Görevinizdeki 5 Hayati Kontrol Noktası

Ayrıca Oku:


  1. İndüksiyonlu Ocakları Seçin

Yeni mutfağınız için kaliteli bir indüksiyonlu ocak seçerek büyük bir kararı basitleştirin. Ticari mutfakların bir nedenle tercih ettiği ocaklardır: Alternatiflere göre daha güvenli, daha temiz ve kullanımı daha hızlıdır.

Yemek pişirmek için elektromanyetik enerji kullanan ocağın kendisi ısınmaz ve alev yoktur. Yani, evinizde meraklı çocuklarınız veya tezgahı seven kedileriniz varsa, bu mükemmeldir. Sıradan tencere ve tavalar her zaman indüksiyonlu ocaklarla uyumlu olmadığından, yüksek kaliteli indüksiyonlu pişirme kaplarına yatırım yaptığınızdan emin olun.

  1. Daha Mutfak Aydınlatması

Mutfağınız için aydınlatma armatürleri seçerken, birkaç büyük tavan lambasında durmayın. Depolamak ve yemek pişirmek için kullandığınız farklı alanların her birini düşünün ve kendinize sorun, iyi aydınlatıldığında ne kadar iyi? Şık, modern bir tasarım ve canlı bir mutfak alanı sağlamanın en zahmetsiz yolu, ihtiyaç duyulan yere çok sayıda küçük LED aydınlatma armatürü yerleştirmektir.

İlgi alanlarınız arasında dolapların üstü, dolapların içi, herhangi bir pişirme yüzeyinin üzerinde, rafların üzerinde ve kiler gibi diğer saklama alanlarının içinde olması gerekir!

  1. Karşı Boşlukta Cömert Olun

Bütçeniz ne olursa olsun mutfağınızı sıfırdan tasarlıyorsanız, tezgahlar paradan tasarruf edilecek bir yer değildir. Bu, özellikle küçük bir hanehalkı iseniz, çok büyük olmaları gerektiği anlamına gelmez, sadece tezgah alanınıza karar verirken hareket, temizlik ve yiyecek temizliğini hesaba kattığınızdan emin olun.

Doğru boyuta sahip olduğunuzda, fazladan bir veya iki santimetre eklemeyi düşünün – sıkışık bir alana kıyasla daha rahat bir alana sahip olduğunuz için asla pişman olmayacaksınız!

  1. Uygun Havalandırma

Mutfağınızdaki hava boşluğu gözden kaçabilecek bir özellik değildir. Yeterli pencereler ve girişler olduğundan emin olmanın yanı sıra, pişirme ortamınızdan havadaki gresi ve dumanı temizlemek için iyi bir davlumbaz olması şarttır.

Davlumbazınızın tasarımı ve yerleştirilmesi söz konusu olduğunda birçok seçeneğiniz var, ancak baş üstü ve işlevsel olduğu sürece, yeni mutfağınız açık olacaktır.

Alanınızı daha da canlandırmak için, bazı pencere bitkileri ekmeyi düşünebilirsiniz. Eşsiz lezzetleriyle yemeklerinizi tazelemenin ve doğal kokularıyla soluduğunuz havanın çifte işlevini yerine getiriyorlar.

  1. Doğru Döşeme

Yer döşemesi genellikle yeni bir mutfakta fark ettiğiniz ilk şey değildir, ancak mekana giren herkesi etkiler. Mutfak döşemenizi seçerken güvenlik, temizlik ve bakımı göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Bu, sıcaklık değişimleri ve her türlü dökülme ve atıkla ilgilenen bir evin en yüksek trafik alanlarından biridir.

Bu nedenle, zeminlerinizin erken leke bırakmayacak veya aşınma belirtileri göstermeyecek kadar sağlam olmasını istiyorsunuz. Fayans veya taş gibi gözeneksiz ve kaymaz döşeme en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Nihai tasarımınız her zaman size ve evinizin ihtiyaçlarına bağlıdır, ancak umarım bu beş kontrol noktasını işaretleyerek yükü hafifletebilirsiniz.

Bir cevap yazın