Mutfağımı Beyaz Dolaplarla Ne Renk Uyum Yapmalı

Yeni mutfağınızdaki birimlerin beyaz olacağına karar verdikten sonra, ek renklere geçersiniz. Ton veya duvar kağıdı gibi duvarlar için bir kaplama kullanmamayı seçtiyseniz, renklere bakacak ve beyazla ne kullanacağınızı merak edeceksiniz.

Peki, Beyaz Ile Neler Gidiyor?

Doğrusu, her renk beyazla gider. Farkı yaratan şey mutfağınızda elde etmek istediğiniz etkidir.

Bazı Renklere Bakalım

  1. Gri: Çelik dolaplı modern mutfaklar için çok uygun olan çok sofistike bir eştir. Karanlık alanları önlemek için stratejik olarak yerleştirilmiş aydınlatma eklemeniz gerekmesine rağmen Gri temiz bir görünüm verecektir.
  2. Bej: Bej ve beyaz sıcak, yumuşak bir görünüme sahip olacaktır. Rahat bir alana bakacağı için oturma alanına bej eklemeyi seçebilirsiniz. Resimler kullanarak bej bir duvara renk eklemek, nispeten nötr bir renk olduğu ve diğer renkleri çok iyi göstereceği için istediğiniz renkleri kullanmak için açık kalmanızı sağlar.
  3. Sarı: Sarı ve beyaz birleşik, hala taze ve temiz bir görünüme sahipken güneş ve mutluluk hissi verecektir. Bir renk olarak sarı neşeli ve bu elemanı kullandığınız herhangi bir alana ekleyecektir. Sarı ayrıca ülke tarzı mutfaklardaçok başarılı bir şekilde kullanılabilirve ülke dekoruna kendini verir.
  4. Blues: Mavi ne kadar derin olursa, izlenim o kadar zarif olur. Koyu renkler de daha rahat görünecektir. Resimlere eklediğiniz yeni rengin, istediğiniz maviyle çarpışmayacak şekilde dikkatlice seçilmesi gerekecektir.
  5. Kahverengiler: Kahverengi renkler, herhangi bir odaya rahat bir his katar. Daha koyu tonlar daha açık tonlardan daha samimi görünme eğiliminde olmasına rağmen, rahat bir görünüm vermek için herhangi bir kahverengi tonunu seçebilirsiniz. Kahverengi bir duvarı koyu bir renkmiş gibi süslemek için kullanabileceğiniz yüzlerce başka renk vardır; çok yönlüdür. Ismarlama mutfaklar için doğru renk karışımını Claire’in web sitesinde bulabilirsiniz.

Dikkate Alınması Gereken Noktalar

Hangi boyayı seçerseniz seçin, iç mekan için uygun ve mutfak için uygun olduğundan emin olun.

Sadece yıkanabilir boya kullanın . Duvarlara yıkanabilir olması için mutfakta yiyecek veya su sıçramanız kaçınılmazdır.

Başlamadan önce en sevdiğiniz aksesuarlarla eşleştirin. Minderler ve resimler gibi başka şeyler eklemek istiyorsanız, boyanın onlarla iyi geçtiğinden emin olun. Aksi takdirde, bunları değiştirmeye eğilimlisiniz ve bunu yapmak istemeyebilirsiniz.

Sonuç Olarak

Yani, beyaz mutfak dolapları ile iyi gidecek birkaç farklı renk var gibi görünüyor. Beğendiğiniz birkaç küçük renk küveti almak ve her birinin küçük bir alanını boyamak iyi bir fikirdir. Boyamaya başlamadan önce hangisinin size en uygun olduğuna karar vermek için birkaç gün ayırın.

Sonunda, mutfağınızın ve sizi mutlu eden herhangi bir rengin doğru seçim olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın