Mutfağınızı boyamak ve doğru yapmak için 19 renk

Çoğu mutfağın fayansla kaplı olduğunu ve genellikle boyanmadığını veya daha doğrusu, fayans boyama geleneği olmadığını göz önünde bulundurarak, kesinlikle bu kadar ileri geldiniz veya mutfağınızın alçı duvarları olduğu ve istediğiniz için mutfağı boyamak için fikirler ya da yorulduğun için mutfak döşeme rengi ve boyamak istiyorsun.

Peki, nedeni ne olursa olsun, biraz görelim farklı renklerde boyanmış mutfaklar ilham alabilmeniz ve görebilmeniz için ipuçları mutfağı ne renk boyamak

Küçük olanlarla başlayalım.

Küçük bir mutfağı boyamak için ne renk

Küçük bir mutfağı boyamak, onu daha ferah ya da daha ferah yemek pişirdiğimiz yeri yapmayacaktır, ancak daha büyük bir ferahlık hissi verebilir ve kendimizi daha rahat hissetmemizi sağlayabilir. Küçük bir mutfağı boyamak için rengi seçmek için, içinde çok mu az zaman mı harcayacağımızı temel almalıyız.

Çok zaman geçireceğimiz küçük bir mutfak boyayın:

Belki mutfak küçük bile olsa, içinde yemek yemek için bir ofis kurabiliriz ya da yemek yapmayı ve mutfakta uzun günler geçirmeyi seviyoruz.

Bu durumda hoş, sıcak bir ortam, yorulmayan bir ortam yaratmalısınız. Bu nedenle çok vakit geçireceğimiz küçük bir mutfağı boyamaya en uygun renkler açık renklerdir.

Beyaz, kırık beyaz, fildişi, yumuşak griler, toprak tonları ve pastel renkler.

Bu renkler mutfağı daha keyifli, daha konforlu ve sıcak hale getirecek. Olmak istediğin bir yer.

İşte boyandıkları renkler sayesinde boylarından bunalmadan uzun süreler geçirebileceğiniz küçük boyanmış mutfaklara bazı örnekler.

Fotoğrafçılık @jacpainting

Her zaman başka bir renkle uyumlu olan ve aynı zamanda sıcak bir atmosfer yaratan yumuşak toprak tonlarında. Mutfağınız için bu rengi beğendiyseniz buradan satın alabileceğiniz Bruguer Solid Grey rengini kullanabilirsiniz. Çok yumuşak ve sıcak bir gri tonu.

Toprak gri tonlarında boyanmış bir mutfak

Bu diğer mutfak, bir öncekine benzer şekilde yumuşak grimsi toprak tonunda boyanmıştır, ancak bu mutfak daha yüksek bir renk tonuna sahiptir, duvarlara daha fazla varlık verir, ancak onları doyurmaz. Bu rengi beğendiyseniz buradan satın alabileceğiniz Bruguer’s Peru Perla Intermedio’ya ihtiyacınız var.

Açık gri boyalı mutfak

No 70 şirketinde Photography Deb

Açık gri. Gri nötr bir renktir, bu nedenle daha sonra gri ile iyi sonuç verecek diğer malzemeleri ve renkleri ekleyebiliriz. Sorun değil.

Sarıya boyanmış bir mutfak

Fotografía Zeytin Dalı Mutfaklar

Fildişi renkli. Her tür renk ve malzemeyle uyumlu olan parlak ve davetkar bir renk, birleştirmeyi kolaylaştırır.

Bu renkler en uygun olanı olsa da küçük bir mutfak boya içinde çok zaman geçireceğimiz, başkaları da var daha neşeli renkler Önceki renkler de çok yumuşak görünüyorsa bunu döndürebiliriz. Açık maviler, yumuşak yeşiller, açık pembeler, çok yumuşak portakallar veya soluk sarılar kullanabiliriz. Bu renkler, daraltılmış alan nedeniyle mutfağa aşırı yüklenmeden daha neşeli bir dokunuş verecektir. İşte bazı örnekler:

Küçük mutfak pembe boyalı.

Soluk pembe boyalı bir mutfak

Fotoğraf @UrbabanKitchenSuk of Urban Kitchen Suk

Açık pembe. Duvarların sadece çini ile kaplanmayan üst kısımları boyanmış olsa da pembe de bir mutfağı boyamak için mükemmel bir renk, tabii isterseniz.

Küçük mutfak yumuşak yeşil boyalı.

Yumuşak nane yeşili ile boyanmış bir mutfak

Pastel nane yeşili ancak grimsi tonlu, çok zarif ve neredeyse nötr bir renk. Ayrıca çok ferahlatıcı.

Yumuşak turuncu boyalı bir mutfak

Nimú Estudio Projesi | Fotoğrafçılık Jose Luis de Lara

Yumuşak portakal, neredeyse şeftali. Mutfak mobilyalarının beyazı ile çok güzel birleşen ve böyle bir mekan için uygun ton olan çok taze bir renk. Çok güncel.

Turkuaz mavisine boyanmış bir mutfak

BMK Etüt Projesi

BMK stüdyosu tarafından tasarlanan bu mutfakta gördüğümüz gibi beyaz ve diğer renk vurgularıyla harika bir şekilde birleşen güzel bir turkuaz mavisi

Gördüğümüz bu renkler, ev hayatı yapacağımız küçük mutfakları boyamak için idealdir. Ama dışarıda yediğimiz ya da yemek yediğimiz için neredeyse hiç adım atmadığımız küçük bir mutfağımız varsa, küçük de olsa onu boyamak için daha canlı ya da daha güçlü renkler kullanabiliriz, çünkü içinde çok fazla zaman harcamayız. bize bunalmışlık hissi verme riski.

Çok fazla zaman harcamayacağımız küçük bir mutfak nasıl boyanır:

İşte bazı örnekler parlak renklerde boyanmış küçük mutfaklar. Ancak unutmayın, bu renkler sadece çok fazla zaman harcamadığımız küçük mutfaklar için uygundur.

Küçük mutfak sarıya boyanmış.

Sarıya boyanmış bir mutfak

Maxipixel Fotoğrafçılık

Sarı, mutfaklarda, en azından boyalı duvarlarda nadiren görülen bir başka renktir, ancak çok parlak bir renktir, bu arada, neşeli, canlı ve enerji dolu. Mutfağınızı boyamak için sarıyı sevmez misiniz?

Beyaza boyanmış bir mutfak

Jose Chas tarafından Fotoğraflar | Abracadabra Dekor Projesi

Elbette beyaz renkte. Bir mutfağı boyamak her zaman en iyi renklerden biri olarak kalacaktır.

Mor boyalı mutfak

Fotoğrafçılık Kendin Goth

Mor, bir mutfağı boyamak için kullanabileceğimiz bir başka renktir. Normalde güçlü bir renk olduğu için kişiliğe sahip modern mekanlar yaratır. Öte yandan beyaz ve ahşapla çok iyi uyum sağlar.

Küçük mutfakları boyarken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de tavanlardır. Küçük bir mutfakta tavanların daima beyaza boyanması önerilir., çünkü bu şekilde daha büyük bir yükseklik hissi yaratılır.

Büyük bir mutfağı boyamak için ne renk

Büyük bir mutfak, bir renk seçerken bize daha fazla olanak sağlar. Kırmızı, turuncu veya sarı gibi kromatik dairenin daha güçlü veya daha canlı renkleri daha fazla alana sahip olduklarından.

Ancak mutfak büyük olsa bile ateşin renklerini temsil ederek bir ısı hissi verdikleri için kırmızı ve turuncunun birlikte olması gibi pek uygun olmayan renkler vardır.

Siyah ne kadar büyük olursa olsun mutfağı boyamaya uygun bir renk değildir çünkü mutfak yemek hazırlayıp yediğimiz yer olduğu ve siyah temiz bir his vermediği için temiz olması gereken bir yer. ışığı emerek kasvetli alanlar yaratır.

Mutfağı boyamaya uygun olmayan bir diğer renk mavidir. Belki bir duvarı veya mobilyayı maviye boyayabiliriz, ancak maviye boyanmış koca bir mutfak iyi bir fikir değildir.

Mavi, iştahı bastıran bir renktir, bu nedenle mutfağa koymanız kesinlikle tavsiye edilmez.

İşte bazı örnekler uygun renklerde boyanmış büyük mutfaklar. Not alın ve ilham verin.

Açık yeşil boyalı mutfak

Fotoğraf @UrbabanKitchenSuk of Urban Kitchen Suk

Açık yeşil, biraz sarımsı pigmentasyon taşıyan ve rengi daha sıcak hale getiren bir bahar yeşili. Ek olarak, bu renk, bir mutfakta veya hemen hemen tüm mutfaklarda genellikle çok fazla bulunan bir malzeme olan ahşapla mükemmel bir şekilde birleşir.

Kırmızıya boyanmış bir mutfak

Kırmızı, bir mutfağı boyarken en çok aranan renklerden biridir. Tabii ki uygulayabilirsiniz. Ek olarak, doğal ahşapla harikayı birleştirir.

Somon boyalı mutfak

Tasarım ve fotoğraf Eski Yepyeni | Instagram (@dabito)

Bu çizgilerin üzerindeki güzel mutfakta gördüğümüz gibi, diğer birçok renkle çok iyi bir şekilde birleşen taze, canlandırıcı bir renk olan somon rengi.

Büyük mutfak yeşil boyalı.

Koyu yeşil boyalı mutfak

Pinterest’te görüldü

Mobilyaların beyazı ile harika bir şekilde birleşen çok zarif koyu yeşile boyanmış duvarlara sahip güzel bir mutfak.

Yeşil boyalı mutfak

Fotoğraf Milly Eaton

Biraz daha az riskli yeşil. Daha önce gördüğümüz gibi, mutfağı boyamak için kullanabilirdik. Tabii geri kalanı iyi tamamladığı sürece. Yeşil ile birleşen renkleri burada öğrenebilirsiniz.

Ve söylendiği gibi, çirkin bir renk yoktur, kötü bir şekilde birleştirilmiştir.

Kahverengi ve sarı boyalı mutfak

Fotoğrafçılık Casa Saviesa

Sarı ve kahverengidir. Çok iyi anlaşan ve hepsi gibi iyi bir araya gelen iki renk, çok modern ve şık bir mutfak yaratabilir.

Siyaha boyanmış bir mutfak

No Glitter No Glory ile Aşçılık ve Fotoğrafçılık

Siyah. Tavsiye edeceğim ilk renk değil ama siyah moda, her zaman çok zarif bir renk oldu ve özenle kombine edilip uygulandığında burada görebileceğiniz bu 25 siyah mutfak gibi birbirinden güzel mutfaklar yaratıyor.

Umarız bu ipuçları, mutfağı boyamak için renk. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, bize bir yorum bırakabilirsiniz, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bunları da görebilirsiniz mutfak mobilyalarını boyamak için fikirler.

Gördüğünüz gibi, küçük ya da büyük bir mutfağa böyle bir renk uygun değilse ya da çok ya da az zaman geçireceksek, sonunda iyi bir şekilde birleştirilirse her renk işe yarar demiştim.

Şimdi bu diğer makaleyi fayanssız bir mutfağı dekore etme fikirleriyle de görebilirsiniz.