Mutfağınızı Organize Etmek İçin 7 İpucu

Mutfak, evin kalbi ve kişisel bir merkezdir. İnsanlar işe giderken hızlı yemek yaparlar. Arkadaşlarını Pazar kahvaltısı için davet ederler. Aile yıl dönümlerini kutlarlar ve yıllarca anılar yaşarlar.

Herhangi bir mutfak tasarımı söz konusu olduğunda amaç, mutfağın kullanımının kolay olduğundan emin olmaktır. Ev sahipleri, yapmak istedikleri her şey için yeterli depolama alanına ve çok fazla alana sahip alanlar isterler.

Brisbane Kitchen Designer Urban ile yakın çalışmanın iyi bir fikir olduğu yer burasıdır. Uzmanları, herkesin kişisel planları için doğru mutfağı bulmasına yardımcı olabilir.

Mutfağınızdaki Alanı En Üst Düzeye Çıkarma İpuçları
Mutfağınızdaki Alanı En Üst Düzeye Çıkarmak için 7 İpucu

Mutfağınızdaki Alanı En Üst Düzeye Çıkarmak için 7 İpucu

Mutfağınızdaki tüm alanların kullanımını en üst düzeye çıkarmanın birçok yolu vardır.


Ayrıca Oku:


Ada Ekle

Adalar, mutfağınızdaki tüm ekstra alanı kullanmanın mükemmel bir yoludur. Ada aynı anda birçok amaca hizmet edebilir. Bu, çok sayıda ek depolama için ek çekmeceler getirmek için iyi bir alandır. Adanın tepesi karşı alan görevi görebilir. Bu aynı zamanda misafirleri davet etmek ve oturma yerinizi yerleştirmek için de kullanışlı bir alandır.

Kalıcı bir adaya sahip olmak istemiyorsanız, hareket ettirilebilecek bir ada düşünün. Bu, ada alanını gerektiği gibi kullanmayı kolaylaştırır. Daha fazla insana sahip olduğunuzda, onu önde ve merkezde tutun. Aksi takdirde, bir köşede veya garaj veya bodrum gibi başka bir odada saklayın.

Çift Görev Öğeleri

Alan miktarını en üst düzeye çıkarmanın bir başka yolu, çift görev yapan öğelerdir. Örneğin, Asya usulü yemek pişiriyorsanız bir pirinç pişiricisine bakmak isteyebilirsiniz. Aynı öğe, yahni gibi diğer yiyecek maddelerini pişirmek için de kullanılabilir.

Metal bir kevgir, hem buharlı pişirici hem de sebzeleri yıkamak için bir yer olarak kullanılabilir. Aynısı, evinizde bulunan ve diğer kullanımlar için kullandığınız eşyalar için de geçerlidir.

Bir demet sadece kek yapmakla kalmaz. Diğer yemekler için de kullanabilirsiniz. Evinizdeki diğer araçları çeşitli farklı görevler için de kullanabilirsiniz. Mason kavanozları çıkarın ve odaya renk katmak ve daha uygun saklama alanı oluşturmak için şeker gibi saklama eşyaları için kullanın.

Onu aç

Küçük bir mutfağınız varsa, tam anlamıyla açabilirsiniz. Tüm mutfak düzenini yeniden düşünün. Çoğu mutfak birkaç düzenden birine sahiptir. U şekli veya l şekli, duvar alanını çok fazla kullanan bir standarttır.

Dar duvarlı galeri mutfak gibi bir mutfağınız varsa, mutfağa açılan odaların bir kısmında ek alan bulabilecek misiniz bir bakın, o alanı kullanıp kullanamayacağınızı öğrenin. Fazladan alan eklemek, mutfağın tüm yıl boyunca daha işlevsel ve daha kolay kullanılmasına yardımcı olabilir.

Tepsileri Açın

Mutfaklarınızdaki tüm alanlardan en iyi şekilde yararlanmanın başka bir yolu da depolama yapmaktır. Açılır tepsiler birden fazla kabine kurulabilir. Başlamadan önce mutfağın diğer bölümlerine çarpmadıklarından emin olun. Ek renk ve desen için tepsiler raf kağıdı ile kaplanabilir.

İçeriye ulaşmayı ve dolaplarda ihtiyacınız olanı almanızı kolaylaştıran harekete sahip ek tepsi biçimlerini kullanmanın başka yolları da vardır. Tembel bir susan köşelere yerleştirilebilir. Burada baharatlar gibi küçük eşyaları kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde saklayın.

Örgütlü kalmak

Düzenli bir mutfak, kullanımı kolay ve her santimini kullanan bir mutfaktır. Düzenli kalmak, alandaki her şeyin kullanımını kolay tutmanın ve işleri hızlı bir şekilde halletmenin en iyi yoludur.

Günümüzün modern mutfaklarında, hemen hemen her şeyi organize etmeyi mümkün kılan birçok alet vardır. Kaşık ve çatal gibi tüm eşyaları sırayla tutmak için organizatörleri raflarda tutun.

Kasap bloğu bıçak düzenleyicisi, bıçakları her zaman keskin tutmayı mümkün kılar. Elinizde ne olduğunu ve ne satın almanız gerektiğini tam olarak bildiğinizden emin olun. Bu şekilde, mutfağınızda saklamanız gereken ve o odaya sığamayabileceğiniz ekstraları satın almayacaksınız. Ayrıca, yiyeceklerinizin bozulmamasına yardımcı olur, böylece her zaman taze yiyecekler hazır olur.

Tüm Alanları Kullan

Mutfağınızdaki alanları maksimize etmek, tüm alanları maksimize etmek demektir. İyi bir mutfak planı, hiçbir alanın boşa gitmesine izin vermemesidir. Mutfaktaki tüm alanları doldurmanın ve bunları verimli bir şekilde kullanmanın birçok kolay yolu vardır.

Rafların altında yer aydınlatması gibi şeyler yapabilirsiniz, böylece ne yaptığınızı her zaman gece geç saatlerde bile görebilirsiniz. Kabin kapılarının yan tarafına ek saklama seçenekleri yerleştirin. Burası her gün kullandığınız tabak ve kesme tahtası gibi eşyaları saklamak için iyi bir yerdir.

Fincanlarınızı ve tabaklarınızı saklayabileceğiniz alanlar oluşturmak için dolapların içine ek raflar da yerleştirilebilir. Asma askıları, kullanılmadığı zamanlarda tencere ve tavaların saklanmasına yardımcı olmak için tavanın üstüne de asılabilir.

Çok Yönlü Oturma

Oturma, insanları mutfak sahnesinin bir parçası olmaya davet etmenin bir yoludur. Birçok insan arkadaşlarını ve ailesini akşam yemeğine davet etmeyi sever. Konukların akşam yemeğine yardımcı olurken bir kadeh şarap alabilecekleri bir alana sahip olmak istiyorlar. Çok yönlü oturma seçenekleri, insanların oturmasını mümkün kılar.

Metalden yapılmış istifleme sandalyelerinin kullanımı ve temizliği kolaydır. Kullanmadığınız zamanlarda odanın bir köşesinde üst üste istiflenebilirler. Daha fazla konfor için, evinizin genel renk planına uyan renklerde yastıklar eklemek isteyeceksiniz. Bu, odayı akşam aile yemekleriniz için daha işlevsel hale getirecektir.

Bir cevap yazın