Mutfağınızı Yeniden Şekillendirmek İçin 8 Adımlı Bir Kılavuz

Mutfak evin kalbidir. Mutfağınızı yeniden biçimlendirmek sadece evinize değer katmayacak, aynı zamanda evinizin kalbini aileniz için daha da özel kılacaktır.

Bir odanın yeniden biçimlendirilmesi mutfak kadar önemli olduğu için ev sahipleri için karışıklık yaratabileceğinden, mutfak tadilatlarının iyi planlanması gerekir.

Mutfağınızı Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Şekilde Yeniden Şekillendirme Rehberi
Mutfağınızı Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Şekilde Yeniden Şekillendirmek İçin 8 Adımlı Bir Kılavuz

Mutfağı Bir Profesyonel Gibi Mükemmel Şekilde Yeniden Şekillendirmek İçin Sekiz Adım Kılavuzu

Bu sekiz adım, mutfağınızın tadilatını olabildiğince sorunsuz hale getirecektir:


Ayrıca Oku:


 1. Bütçe Belirleyin

Bütçe, mutfağınızın yeni modeliyle ne yapabileceğinizi tam olarak belirleyecektir. Tadilatınız için ne kadar harcamanız gerektiğinden emin değilseniz, uzmanlar evinizin değerinin% 10’unun iyi bir başlangıç ​​noktası olduğunu iddia ediyor. Herhangi bir mutfak tadilatının en pahalı kısmı, dolapları ve ardından işçiliktir.

Bundan sonra, dolaplar ve tezgahlar yeniden yapılanmanın değerli bir bölümünü kaplıyor. Bütçede bu dört maddeyle ilgilenildiği zaman, çoğu insan bunun% 50’sinden fazlasını tüketmiştir. Unutmayın, belirlediğiniz bütçe ne olursa olsun, beklenmedik maliyetler için bir kenara ayırın – çünkü ortaya çıkacaklardır.

Elbette, bütçenin% 50’sini bu öğeler için kullanmanın yolları var. Dolaplarınızı yenileyerek veya tamamen değiştirmek yerine boyayarak paradan tasarruf edebilirsiniz. Kendi başınıza bazı işler yaparak da iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.

Aletler de çeşitli fiyat noktalarında gelir. Bir tadilat üzerinde bir etki yaratmak istiyorsanız, tezgahı ve güzel bir kiremit backsplash’ı savurun. Tile Supply Outlet’teki seçenekler size birçok fikir verecektir.

 1. Etrafta Alışveriş Yapın ve İstediğinizi Bulun

Bütçenizi belirledikten sonra, harika fikirler aramaya başlama zamanı. Bir tasarım uzmanıyla görüşebilir veya yerel mutfak dükkanlarını ziyaret edebilirsiniz.

Fotoğraf çekin, ölçün ve fiyatları karşılaştırın – özellikle bütçeniz kısıtlıysa. Dergilerde ve internette etrafa bakın. Bulduğunuz her şey bütçenizin dışında olsa bile, bütçenizde bulunan benzer parçaları bulabilmeniz gerektiğini bilin.

 1. Profesyoneller Bulun

Bir marangoz, ressam, kabine kurucu veya genel tamirci değilseniz, muhtemelen yeni modelin iyi bir şekilde yapılmasına yardımcı olacak bazı uzmanları işe almak istersiniz. Herhangi bir müteahhit veya profesyonel tanımıyorsanız, arkadaşlarınızdan veya ailenizden tavsiye isteyin. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı bulabilmeniz için iş için birkaç farklı teklif almak her zaman akıllıcadır.

 1. Mutfağınızın Demosunu Doğru Şekilde Yapın

Mutfağınızın tadilatta olduğunuz parçalarını gerçekten yıkmadan önce bir plan yapın. Geri dönüştürülebilen veya yeniden kullanılabilen dolaplar, aletler ve tezgahlar arayan birçok insan var. Her şeyi mahvetmek yerine, dikkatli bir şekilde mutfağı parçalara ayırırsanız, artık kullanmak istemediğiniz eşyalar çöp sahasına atmak yerine geri dönüştürülebilir.

Eski mutfağınızı sökmek için bir planınız olması da iyi bir fikirdir, böylece sağlam tutmayı planladığınız duvarlara, zeminlere, cihazlara veya diğer parçalara zarar vermezsiniz. Balyozu sallamaya başlama. Unutmayın, tadilat tamamlandığında birisinin mutfağı temizlemesi gerekecek – birisi siz olabilirsiniz.

 1. Enerji Açısından Verimli Cihazlar Satın Alın

Gerçek bir profesyonel, enerji verimliliği listesinin başında yer alan cihazları arar. Bütçenizde kalmaya çalışıyorsanız, sonunda enerji verimliliğinden vazgeçebilirsiniz, ancak birkaç dolar daha uzun vadede daha fazla tasarruf edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun, çevre dostu ve enerji tasarruflu cihazlar bulabilmelisiniz. Verimliliği karşılaştırabilmek için Energy Star derecelendirmelerine bakın.

 1. Güzel Yüzeyleri Seçin

Tadilat için bir servet harcamak zorunda kalmadan mutfağınızın görünümünü yükseltmenin bir başka iyi yolu da güzel yüzeyler seçmektir. Tabii ki, backsplash karosu bunu yapabileceğiniz bir yerdir. Ancak muhteşem döşeme ve tezgahlarla da stil katabilirsiniz.

Dolaplarınız için seçtiğiniz kaplama bile, mutfak tadilatınızın bütçesinde ve görünümünde büyük bir fark yaratabilir.

Tezgah yüzeyleri için seçenekler neredeyse sonsuz görünüyor. Aşağıdakiler gibi seçenekleri içerir:

 • Mermer
 • Kuvars
 • Somut
 • Odun
 • Mühendislik taş
 • Laminat
 • Granit
 • Paslanmaz çelik
 • Fayans
 1. Backsplash’ı yükseltin

Güzel bir backsplash bir sanat eseri olabilir. Backsplash’in basit, beyaz bir metro karosu veya renklerle dolu sanatsal bir mozaik olması önemli değil. Fayans işini kendiniz yapabiliyorsanız, işçilikten tasarruf edebilir ve bunun yerine muhteşem karo üzerinde savurganlık yapabilirsiniz.

Backsplash’i kalıcı olmadan yeniden yapmanın uygun bir yolunu arıyorsanız, yapışkan döşemeye bakabilirsiniz. Bu tip karoların harç veya dağınık yapıştırıcıya ihtiyacı yoktur. Sadece fayansın arkasını soyun ve istediğiniz yere yapıştırın. İstediğiniz zaman çıkarabilir, değişiklik istediğinizde yeni tasarımlar koyabilirsiniz.

Bazı insanlar seramik karolardan tamamen kaçınırlar ve backsplash’ları için tamamen farklı bir şey seçerler. Alışılmadık bir seçim, teneke tavan karolarıdır. Damgalı metal tavan döşemeleri, doğru mutfakta harika görünebilir.

 1. Dolaplara Yatırım Yapın

Bütçenizde yeni dolaplar varsa, bunları bir yatırım olarak düşünün. İyi dolaplar yıllarca dayanabilir ve aynı zamanda şık kalacaktır. Ahşap dolap seçenekleri aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Akçaağaç
 • Kiraz
 • Hickory
 • Meşe
 • Huş ağacı
 • Ceviz
 • Cevizli

Bazı ahşap seçimleri boyanmaya elverişli olurken, diğerleri çekici lekelerle gösterilmesi gereken güzel tanelere sahiptir. Dolapta sergilenecek en iyi ahşaplar arasında akçaağaç, kiraz, ceviz, maun ve herhangi bir egzotik ağaç bulunur.

Dolaplarınızı boyamayı planlıyorsanız, pahalı bir ahşap seçmek istemeyebilirsiniz, ancak istediğiniz renkte gelen çam veya lamine bir seçenekle gitmek isteyebilirsiniz. Yeni dolaplar satın alamıyorsanız, dolaplarınıza yeni kapılar ve çekmece yüzeyleri koyan bir şirket kiralamayı düşünebilirsiniz. İşçilik düşük maliyetlidir ve gerçek dolap yapıları duvarda kaldığından çok daha az karışıklık olur.

Bir cevap yazın