Mutfak Bataryaları Hakkında En İyi 5 İpuçları

En iyi mutfak musluklarından birini almayı mı planlıyorsunuz ? Veya şu anki sürümünüzü yükseltmek mi istiyorsunuz? Durum ne olursa olsun; dikkate almanız gereken birkaç önemli faktör vardır. Ve onları mutfak muslukları hakkında bu beş içeriden ipucu olarak sunuyorum.

Bu şekilde düşün. Vazgeçilmez ev aletleri satın almak istediğinizde, iyi dokunmasız mutfak musluğu için birkaç dolar daha koymak anlamına gelse bile, yüksek kaliteli şeyler için biraz fazladan harcama yapmaya istekli olmalısınız. Önemli değil! Mesele araştırmanızı yapmak ve daha sonra satın almaktır.

İşte Mutfak Bataryaları Hakkında En İyi 5 İçeriden İpuçları!
Lavaboda Delik Sayısını Kontrol Edin
Mutfak Bataryası

Yeni bir musluğa yükseltirken, mevcut delik sayısına bir göz atmayı unutmayın. Bunu lavabonun güvertesinde bulacaksınız.

Hem sıcak hem de soğuk su musluklarına sahip geleneksel mutfak bataryaları üç delik gerektirir. Biri musluk için ve iki musluklar için, değil mi? Püskürtücü için ayrılmış dördüncü delik de var.

Ama biliyor musunuz; tek parçalı musluklar da var. Bu, kolunu barındıran sadece bir deliğe ihtiyaç duyar. Bu tip musluk ayrı bir püskürtme deliğine sahiptir. Tek parça musluklar en popüler ve yaygın olanıdır. Çünkü bakımı ve kullanımı kolaydır.

Ancak yepyeni bir musluk takıyorsanız, istediğiniz miktarda delik seçebilirsiniz. Musluk gereksinimi ve kolaylık dayalı!

Mutfak Bataryası Püskürtücü

Püskürtücülerden bahsettiğim için, onları neden önemli bir faktör olarak dahil etmiyorsunuz?

Püskürtücüler entegre bulaşık makinesi / sabun dağıtıcılarıdır. Birçok modern musluk bu popüler bileşene sahiptir. Açılır-kapanır veya çıkartılabilir şeklinde! İlki daha iyi bir seçimdir.

İşte Moen, çekmeceli mutfak musluklarının nasıl takılacağını açıklıyor:

Püskürtme başlığı düğmesinin en yüksek kalitede olduğundan emin olun. Bu bakım maliyetini azaltır gibi!

Mutfak Armatürleri

Geleneksel mutfak bataryaları tek veya çift kulpludur. Birincisi, su sıcaklığını seçmeniz için sadece bir yönde döner. İkincisine gelince, sıcak ve soğuk suyu karıştırır.

Tek parçalı musluk modelleri, ünitenin yan tarafına tutturulmuş tutamaklara sahiptir. Mutfak bataryalarının sadece bir kolu olduğunda, bunları korumak ve kullanmak daha kolaydır. Mutfaklarda bu kadar yaygın olmalarına şaşmamalı!

Kol kolu, su dirseğini kullanarak dirseği açmanıza izin verir. Bu, kirli, yapışkan ellerinizi musluk ile temas ettirmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, manivela muslukları ev durumları için evrensel olarak idealdir. Fiziksel engelli kişilere su erişimi sağlamak için mükemmel olduklarını söylemek.

Başa çıkmak için tek bir kola sahip olmak daha pratik bir çözümdür. Ve bu kollar dokunmatik teknoloji ile doludur. Bu, dağınık ellerin ve temiz tutamaçların ayrılması için yer açar.

Umarım, “mutfak musluğu nasıl alınır?” Sorusunu cevaplar.

Hortum Uzunluğu Ve Musluk Yüksekliği Gibi Faktörleri Düşünün
Evye Bataryası

Evye için hangi boyutta musluk? Ya da mutfak musluğum ne kadar uzun olmalı? Aşağıda öğrenme zamanı!

İlk önce musluk yüksekliği hakkında konuşalım. Musluğunuz kabinin altında mı? Yoksa pencerenin önünde mi? Musluk kabinin altında olduğunda, satın almadan önce ölçüm yapmanız gerekir.

Hortum uzunluğuna ilerliyorsunuz. Lavabo boyutunu dikkate almayı tamamen unutmamalısınız. Hortum lavabonun alt köşesini temizlemenize izin vermediğinden, kısa bir hortumla iyi olmayan büyük bir lavaboya sahip olabilirsiniz.

Ayrıca, yakınlarda kolayca sulamak istediğiniz tesisleriniz varsa, daha uzun bir hortum daha uygun bir seçimdir.

En İyi Mutfak Muslukları

Bitiş hakkında hiçbir şey söylemeden mutfak muslukları hakkında beş içeriden ipucu hakkında konuşmak işe yaramaz. Burada iki seçeneğiniz var; pürüzsüz ve fırçalanmış.

Tipik, uygun fiyatlı lavabolar fırçalanmış yüzey içerir. Bu duygu ile ilgili hoş olmayan pürüzlere neden olur. Ve bakteri üreme alanına dönüşme olasılığı daha yüksektir . Bu, temizliğin daha da zaman alıcı hale geldiği anlamına gelir.

Diğer seçenek, pürüzsüz saten kaplama, yüksek dereceli çelik kullanımının bir sonucudur. Bana sorarsanız, temizlenmesi daha kolay, daha hijyenik bir seçimdir.

Artık Daha İyi Biliyorsunuz!
Bu nedenle, hiçbir şekilde kolaylıktan sorumlu olmayan özelliklere bakmak için zaman harcamak yerine, önemli olan şeylere daha fazla odaklanın. Yemek hazırlarken ve bulaşık yıkarken mutfak musluğunun hayatınızı kolaylaştırması gerekiyor! Öyleyse böyle devam edelim.

Bizimle paylaşmak için başka yararlı ipuçlarınız var mı? Eğer yaparsan lütfen geri durma

Bir cevap yazın