Mutfak Dolaplarınızı Yenilemek İster Misiniz? Onları Yeniden Boyama Yöntemleri

Mutfağınızı yenilemek pahalıya mal olabilir. Mutfak tadilatında dikkat edilmesi gereken alanlardan biri de mutfak ankastre dolaplarıdır . Dolaplara biraz dokunmak, tüm mutfağınızı farklı gösterebilir. Mutfak dolaplarınıza çok fazla para harcamak istemiyorsanız, mutfağınızdaki parlaklığı geri getirebilecek bazı kolay Kendin Yap fikirleri vardır.

Mutfak dolaplarınıza yeni gibi görünmelerini sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Mutfak Dolaplarınıza Yeniden Şekillendirme Biraz Yeni Bir Parlaklık Nasıl Verilir

Menteşelerin Ve Kolların Değiştirilmesi

Bu, mutfak dolaplarınıza yepyeni bir görünüm vermenin kolay bir yoludur. Sadece bir dizi tutamak ve menteşe satın alın ve eskilerini değiştirin. Yeni düğmeler ve dolap çekimleri piyasada nispeten ekonomiktir ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli tasarımlar vardır.

Eski dolaplarınız çekilirse, çekmenin çekmece yüzünden uzak durmasını sağlayan iki bacağı düşünmek isteyeceksiniz. Açılma şeklini değiştirmek isterseniz, çekmece yüzündeki ikisini örtmenin bir yolunu bulmanız gerekir. Bir düğme takmak istiyorsanız, çekmecenin ön tarafına bir ön kapak yerleştirebilirsiniz.

Menteşeler için, dolapların gömme menteşeleri mi yoksa gömme olmayanları mı kullandığını öğrenmeniz gerekir. Ayrıca, yarı gizli veya tamamen gizli menteşelerin dolaplarınız için en iyi olup olmayacağını da düşünmelisiniz.

Mevcut Dolaplarınızı Düzeltin

Bazen, mutfak dolaplarınız hala sağlamdır, ancak görünüm artık sizin için çalışmaz. Yeni görünmelerini sağlamanın ve mutfağınızın görünümünü değiştirmenin en iyi yolu, onları yenilemek. Tamamen yeni bir görünüm için eski rengi boyayabilir veya boyayabilirsiniz. Bu şekilde, kabininiz yepyeni görünseler bile yerinde kalacaktır.

Dolapları boyamadan önce, yüzeylerin temiz ve pürüzsüz olduğundan emin olmanız gerekir. İnce zımpara kağıdı, boyamadan önce yüzeyleri ve kenarları pürüzsüz hale getirmek için kullanılabilir.

Mevcut Dolaplara Yeniden Bakmak

Sadece dolap kapılarının ve çekmecelerinin görünümünü değiştirmek istiyorsanız, onlara tekrar bakmak iyi bir fikirdir. Dolap kapılarının ve çekmecelerinin açıkta kalan kısımlarına kaplama uygulayabilirsiniz. Bu kaplamalar, farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli stil ve boyutlarda gelir. Boyanmamış olanlar size daha fazla renk seçeneği sunsa da, lekeli veya lekesiz kaplama arasında seçim yapabilirsiniz.

Dolaplarınızı Yeniden Şekillendirmeden Parlaklık Nasıl Verilir

Yağ Ve Kirleri Temizleme

Bazen ihtiyacınız olan tek şey mutfak dolaplarınızın iyi görünmesi için iyi bir temizdir. Son zamanlarda mutfak dolaplarınızı ciddi bir şekilde temizlemediyseniz, bunu mutfak modelinize doğru ilk adım olarak değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Örümcek ağlarını, cesur tozu ve kabine yapışmış diğer parçacıkları kaldırarak başlayabilirsiniz. Ahşabı zarar vermeden temizlemek için mikrofiber bir bez, toz bezi ve yumuşak bir fırça kullanabilirsiniz.

Bir bezi ılık suyla seyreltilmiş bitkisel yağ sabununa batırın ve dolapların dış kısımlarını silmek için kullanın. Sabun karışımına bir alternatif, sirkeyi sıcak su ve beş damla zeytinyağı ile karıştırmaktır. Bu, gresden kurtulur ve mutfak dolaplarına parlaklık verir.

Toz Temizleyicileri Kullanma

Çiziksiz bir toz temizleyici kullanmak, dolaplara parlaklık vermek için başka bir kolay DIY fikridir. dolaplarınızda da iyi çalışabilen tozlar banyo temizleyicisidir. Gres lekelerini çıkarmaya ve dolapları parlatma için hazırlamaya yardımcı olacaktır. Temizleyiciyi kullandıktan sonra, dolapları parlak bir son verecek olan yüzeyi parlatmak için kuru bir bez kullanabilirsiniz.

Cila Ve Krem Kullanımı

Krem ve cila kullanmak da mutfak dolaplarınıza yeni bir parlaklık kazandırmanın iyi bir yoludur. Cilalarınızı veya kremlerinizi dolaplarınızda kullanmadan önce, kabinin gizli bir bölümünde test edin. Bazen, ahşap türü kremler ve cila ile uyumlu olmayabilir.

Dolaplarınız lekeli ahşaptan yapılmışsa, silikon ve balmumu içermeyen bir cila kullanmanız gerekir. Cilalandıktan sonra, yüzeyi parlatmak için kuru bir bezle parlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın