Mutfak için Alçıpan Nasıl Kurulur veya Onarılır

Mutfağınızı yeniliyorsanız, aynı zamanda benzersiz bir mutfak backsplash’ını da tamir etmeniz gerekir. İlk adımınız ne olurdu? Evet, haklısın, eski backsplash’ı ortadan kaldırmak için.

Tüm eski döşemelerden çıkma planı sırasında, karo ekranlarının altındaki bu alçıpanın tahrip edildiğini fark edebilirsiniz. Döşemeyi benzersiz bir mutfak backsplash’ına sabitlemeden önce, backsplash isteğinin sabit olduğu her yerde alçıpandan ilk bakıma ihtiyacınız var.

Pürüzlü bir cephe gibi kusurlar karodaki montajı olumsuz etkileyebileceğinden, bu planın gerçekleştirilmesi için yenileme yöntemi esastır. Neyse ki, alçıpanın düzeltilmesi nispeten zahmetsizdir.

Resim - Bir Mutfak Backsplash için Alçıpan Nasıl Kurulur veya Onarılır
Mutfak Backsplash için Alçıpan Nasıl Kurulur veya Onarılır

Alçıpan, duvarların yanı sıra kubbeler inşa etmek için uygulanan bir kompozisyon elemanıdır. Ayrıca saçaklar, kemerler ve ayrıca farklı yapısal uzmanlıklar dahil olmak üzere çeşitli tasarım yenilikleri oluşturmak için uygulanır. Düzeltmesi hızlı ve basittir, inanılmaz derecede güçlüdür, ayrıca sadece hasar görürken yönetilebilir bir servis gerektirir.

İş evi sisteminde, demir çubukları gizlemek için kolonları kapatmak için alçıpan uygulanır, ayrıca artefakt duvarları daha yüksek tavanlardan kesmek için basit ve makul bir yöntemdir.

Alçıpan, ısının derecesi de dahil olmak üzere yüzeylerde ve çatılarda yanma direnci eklemek için daha fazla uygulanır, böylece acil bir durumda birileri güvenli bir şekilde ayrılabilir.

Projeye bağlı olarak çeşitli numuneler, sipariş edileceği yere de bağlıdır. Alçıpanın ortaya çıkmasının büyük bir yararı, alçıpan kaplamaların sert noktalarında konik kenarların taşınmasıdır, eğer karıştırılırsa, alçıpan bant için basit bir delik açar ve aynı zamanda şeffaf tam derzler sağlayan ortak kompozittir.

Betona benzeyen alçıpan üretmek için geri dönüştürülmüş elementten üretilmiş bir ECO levha daha var. Bununla birlikte, alçıpan, duvar panosu, alçıtaşı, alçıpan, alçıpan olarak çok tanımlandığından, tabelaları karmaşıklaştırmayın.

Mutfak Backsplash için Alçıpanı Kurun veya Onarın

Burada, özellikle bir mutfak backsplash için yapmaya yönelik, alçıpanın sabitlenmesi veya eski haline getirilmesiyle ilgili adım adım bir ipucu.

(Elbette, genel yönergeler her yerde aynı güzel görünüme sahiptir, bu nedenle bu, alçıpan montaj taleplerinizin en büyüğü için size yardımcı olacaktır.)


Ayrıca Oku:


Gerekli Öğeler:

Her mutfakta harika tasarım, olağanüstü üretimle başlar. Bu, kurulumu kolay alçıpanın neme ve küflenmeye karşı dayanıklı olması, duvarlarınıza ve çatılarınıza daha fazla güvenlik sağlayarak kendinize sessizlik sağlar. Islak alanlar neme karşı koruma sağlar, böylece tüm yemleri başarılı bir şekilde alabilirsiniz.

Alçıpan kesme aletleri, dönen aletlerinizin bu alt kümesini oluşturur. Bu araçlar, taşlama, zımparalama, kazıma, kesme, şekillendirme, keskinleştirme ve temizleme dahil olmak üzere çeşitli görevleri tamamlamanızı sağlayan, elde tutulan dahiyane aleti hareket ettirir. Hepsi çok çeşitli unsurlarda kullanılır.

Macun bıçakları ayrıca alçıpan bantlama bıçaklarının her ikisi de tutamakları ve düzlem bıçakları tutar, dahası bunları nadiren karşılaştırılabilir görevler olarak yapabildiğiniz halde, hiçbir zaman tersi yönde değiştiremezsiniz.

 • Ortak Kompozit Alet veya Alçıpan Çamuru:

Alçıpan çamuru aynı zamanda toplu kompozit olarak da adlandırılır, köşeler dahil olmak üzere alçıpan derzlerini farklı alçıpan bağlantı parçalarına tamamlamak için uygulanan alçı bazlı bir yapıştırıcı olarak kalır. Alçı duvarlar dahil mevcut alçıpanın içine delik ve çatlakları sabitlemek için çok kullanışlıdır.

Boyanın mükemmel kaplanması da dahil olmak üzere uzun ömürlü bir astar olarak, boyama öncesi bu tür astar önemlidir. Bir kompozisyonu boyamadan önce, astar ve boya içindeki değişimi anlamalısınız.

Ayrıca İhtiyacınız Var:

 • Alçıpan Bandı
 • Zımpara Bloğu – ince ila orta
 • Sprey Doku

İşlem

Görüntü - İşlem - Alçıpanı Takın veya Onarın

 • Yüzeydeki fazla yapıştırıcıyı çekerek başlayın. Bu bir araçla düzenlenebilir. Ekstra güç için bir yapışkan sökücü uygulayın.
 • Kirleri ve yıkılmış kiremit çöplerini / enkazlarını temizleyin.
 • Şimdi mutfağınız mutfağım gibi bir şeyse, eski karoyu çıkardıktan sonra, yüzeydeki herhangi bir kırılma veya cepleri doldurabilecek şekilde hareket etmeden önce hızlı gözlemime ihtiyaç duyan ilk alçıpanın dikkatini çektim.

Eski karonun altındaki alçıpanda, geçmişte satın alan bir kişinin (ilk kiremit döşeyici) zayıf karolar arasında karşılaştığı gerçek delikler vardı. En son döşememe güçlü bir destek sağlamak için ilk önce duvar içi düzenindeki boşlukları kapatmaya başladım.

Neyse ki, boşluklardan hiçbiri, bu boşlukları kapatmak için alçıpan satın almamı gerektirecek kadar büyük değildi. Alternatif olarak, Alçıpan Onarımı Kendinden Yapışkanlı Duvar Yaması uygulamaya hazırlandım.

 • Alçıpan kompozit veya Spackle ile delikleri ve açıklıkları / boşlukları seçin. Bu seviyenin özü, eklem kompozitini olasılıkla ilk turda olduğu kadar kolay kullanmaktır. Bu, sürekli yolda çok daha kolay yeniden kaplama için genel olarak yumuşak bir yüzey oluşturmak için zımparalamayı gerçekleştirir.

Bir bantlama bıçağının uygulanması, ortak kompoziti, ince bir kat eklem kompoziti kullanarak, eğik bir alt ve sonra arka harekette kullanır. Düzgün ve sabit bir kapsama alanı sağlayarak tüm alanı dahil edin.

(İPUCU: Spackle veya derz kompozitini kullanmadan önce duvara alçıpan ağı kullanın. Bu, daha sabit bir kaplama oluşturmaya yardımcı olur.)

 • Her bir ambalaj üzerinde bulunan talimatlara uygun olarak ortak kompozit / Spackle’ın silinmesi için zaman verin.
 • Kompozit için başka bir kat gerekebilir.
 • Derz Bileşiği kuruduktan sonra (normalde 24 saat), alçıpan zımpara süngeri veya alçıpan zımpara kağıdı uygulayarak bazı kayalık noktaları zımparalayın. Bu yöntemde koruyucu gözlük içeren bir maske kullanın. Ek olarak, bir pencere camı açarak yeterli havalandırmayı sağlayın.
 • Kirleri çıkarmak için yüzeyi ıslak bir süngerle yıkayın. Islak süpürge, fazla kir ve molozların temizlenmesi için gerçekten faydalıdır.

(İPUCU: Her seferinde lavabonuzu kaplamak için ezberleyin. Gerilme altında eski karo ve yapıştırıcıdan olası çöpler arasında su boşaltmayın. Israrınızı daha kapsamlı bir problem üretme şansı haline getirirseniz… Muazzam Borular problemi. Ardından lavabonuzu ve atık temizliğinizi moloz yerine kirden koruyun. Bu süreç boyunca her zaman destek olarak bir kova sabunlu sıcak su bulundurmanızı öneririm.)

Sonuç

En büyük ev sahibinin tercihi, herhangi bir alçıpanı, ev sahipliği yaşamlarında dikkate değer bir konumda sabitlemeyi veya iyileştirmeyi gerektirir. Bu tamamen göz korkutucu bir şekilde gerçekleşebilir ve “yüzeyEvinizin “.

Bununla birlikte, alçıpanın nasıl tamir edileceğine dair gerekli tasarımların da farkındaysanız, aslında çok kolay kalır.

Herhangi bir mutfak backsplash gibi uzaya başlama konseptini seviyoruz, ancak düzgün, kullanılabilir bir dikey cephe oluşturmak için özenle kesip düzeltmeyi içeren bir önlem almanız gerekse de, alçıpan teknenizle en çok ilgili olana mükemmel bir backsplash ile ulaşılacak. Bu yüzden stresten uzaklaşmaya ihtiyacı var, Ne hayal ediyorsun?

Bir cevap yazın