Mutfak İçin En İyi Kaplamalar – Kansei Cocinas


Bir mutfağı yeniden şekillendirmeye başladığınızda, düşündüğünüz ilk şey zemin ve duvarlar için malzemelere bakmaktır. Mutfak için en iyi kaplamalar ve yeni trendler hakkında her türlü şüphenin ortaya çıktığı zamandır. Kansei’den bu yaklaşımı parçalara ayırıyorum, çünkü işin başında sahip olunması gereken ilk şey bir mutfak projesi, mekanın ve estetik, işlevsel ve ekonomik ihtiyaçların kişisel bir çalışmasıyla. Buradan yeni mutfak için seçilen tüm unsurlar birbiriyle ilişkilidir ve hiçbir şeye rastgele karar verilmeyecektir. Bu nedenle, bir mutfak için en iyi kaplamalar, her projenin gerektirdiği etkiyi ve işlevselliği sağlayacak olanlardır.

Mutfak Kaplamaları

Başarılı bir mutfak mobilyası dağıtımına ve tanımlanmış bir stile sahip projeye sahip olduğumuzda, kaplamaları şimdiden görebiliriz. Ve soruya gelince Mutfak için en iyi kaplamalar hangileridir? cevabım her zaman aynı … her mutfağın kişisel projesine uyum sağlayanlar. Çünkü neyse ki, bir seçenek var ve çok çeşitli olasılıklar bulacağız.

Ahşap ve taş gibi doğal malzemelerden üretilenlere kadar, estetik ve fonksiyonel bir konsept daha önce net değilse, hata yapmadan seçim yapmanın zor olduğu bir dünyamız var. Estetik açıdan, kaplamalar mutfağın tarzını artıracak ve bazen mutfak mobilyalarını arka planda bırakarak kahramanlar olabilir. İşlevsellikle ilgili olarak, bakım, direnç ve dayanıklılık dikkate alınacaktır, çünkü biraz özen gerektiren bazı malzemeler vardır..

Mutfak Zeminleri

Mutfak zemini için ahşap veya taş görünümlü zeminler olmak üzere çok çeşitli malzemeler buluyoruz. Bunlara ek olarak lamine, seramik, porselen, vinil, linolyum ve mikro çimento bulabiliriz. ahşap ve taş zeminler tabii ki doğal.

Daha dekoratif bir etki arayan mutfak tasarımı için farklı renk ve desenlere sahip seramik zeminler, geometrik ve bitkisel motifli geleneksel hidrolik karolar mevcuttur.. Bir olasılıklar dünyası açmak, çünkü iki tür solaryum, alanları çerçeveleyerek veya halı oluşturarak da birleştirilebilir.

Bir malzeme estetiği için seçildikten sonra, tüm özellikler dikkate alınmalıdır.

  • Sertlik. Tipik mutfak gereçlerinin üzerine düşerken darbelere ve trafiğin neden olabileceği aşınmaya karşı koyabilmesidir.
  • Değiştirilemez. Orijinal rengi ve tonları değiştirmeden güneşin etkisine dayanır.
  • Yangına dayanıklı. Teknik Yapı Kodu ile belirlenen şartlara uygun olarak yangın geciktiricidir. Bu sadece yanmaz, hareket eder
    yangın durumunda bariyer olarak.
  • Kaymaz. Kaymaya ve kaymaya karşı dirençli hale getirin.
  • Anti nem. Bu, mutfakta önemli bir sorun olan düşük gözenekliliği nedeniyle suyu iter.
  • Bakım Olmadan. Kurulumdan veya sonraki bakımdan sonra herhangi bir yüzey işlemi gerektirmemesi.
  • Ekolojik. Minimum bakımla optimum yüzey özellikleri sağlayan edinilmiş bir çevresel taahhüdü vardır.

Mutfak Duvarları

Geleneksel olarak, mutfak duvarlarını düşünmek, karoların rengi ve tasarımı ve yukarıdan aşağıya kiremit, artık yoktu. Daha sonra moda geçti ve minimalist mutfaklarda onlardan söz bile edemezdiniz. Şimdi, günümüz mutfağında, çekicilik, stil ve sıcaklık katan tasarımlarla fayanslar geri dönüyor. Elbette artık üste veya tüm duvara döşenmemiş.

Onun için mutfak duvar kaplaması Yemek pişirme görevlerinin gerçekleştiği çalışma alanını hesaba katmalısınız. Çünkü içinde bir mutfağa özgü tüm sıçramalara ek olarak su, buhar ve yağ olacaktır. Bu nedenle duvarın kendisini koruyan ve kolayca temizlenebilen bir malzemeye sahip olmalısınız. Mutfak fayanslarına ek olarak, tezgahla aynı malzemeden, çelikten, laminattan, mikro çimentolu, vinil kağıtlı, temperli camlı bir kaplama seçebilirsiniz….

Mutfağın yemek için alanı veya çalışma alanından ayrı bir alanı varsa, bu duvarlar başka malzemelerle işlenebilir ve farklılaştırıcı bir ortam yaratılabilir. Bunun için duvar kağıdının bize sunduğu tüm olanaklara sahibiz, tasarımına bağlı olarak çok farklı efektler elde ediyoruz. Resim ve renk dünyasını hiç unutmadan, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabileceğiniz yer. Mutfağı zaman zaman yenileme imkanı sunmanın yanı sıra, seçilen renk değiştirildi.

Buraya geldiysen mutlaka bakacaksın mutfağınızın reformu için malzemeler. Bir mutfak imajının çok ilham verici olabileceğini bildiğim için, Pinterest, farklı zemin tür ve malzemelerini görebileceğiniz tasarımlar, çini tasarımları, duvarları tek renge boyanmış mutfaklar, mutfakta duvar kağıdı, farklı duvar karoları … Uyarı yapmadan girin!

Ancak mutfak projesiyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, Kansei’den de On Line çalışıyorum, tasarımı bir reformun gerektirdiği tüm bilgi ve planlarla yapıyorum. Tıklayın Buraya.