Mutfak Lavabonuzu Temiz Tutmanın Sırları


Mutfak lavabonuza bak. Neden bütün yemekler orada? Belki lavabonuzda kalıcı lekeler, lekeler ve pas yapmak için değil.

Temizleme konusunda endişelenmeyin. Lavabonuzu doğru bir şekilde temizlemek için bazı ipuçları biliyorsanız, o zaman bulaşıklar bir süre dikkatinizi çekmeyecektir.

Paslanmaz çelik evye, Çiftlik Lavabo, Granit kompozit lavabo, Dökme Demir lavabo, vb.

Bu nedenle, türlere göre, bazı temizleme ipuçları değişebilir, ancak bazıları bazılarıdır. Lavabonun temiz hale getirilmesi için en havalı sırlar aşağıda verilmiştir.

Lavabo Temizleyici

Çoğu kişi lavabo temizleyicisinin evde kolayca yapılabileceğini bilmiyor. Bunun için ihtiyacınız olan bazı ev ilaçları var.

Tüm bu ilaçlar neredeyse her mutfakta mevcuttur. Lavabo temizleyicinin satın almak için yerel dükkanda da mevcut olduğu doğrudur.

Ama bence bunu evde kolaylaştırıyoruz. Mutfak Lavabosu için Çevrimiçi Kaynaktan, Lavabo baytı ve diğer lavabo Uzmanlarından çoğu insanın mutfağında paslanmaz çelik lavabo kullandıkları ile aynı görüştedir. Çok amaçlı olarak, istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Kesinlikle bankayı kırmayacak.

Bu DIY projesi yapmak zahmetsizdir. Bunun için üç şeye ihtiyacınız var ve bunlar kabartma tozu, sofra tuzu ve şekerlik.

Bu karışım, herhangi bir kireci temizlemek için çok yararlı ve etkili olan farklı bir sıvıya ayarlayın.

Ayrıca çay ve kahveden tanen lekesini de giderir. Bu karışımı kullanın ve lavabonuzun parlamasını sağlayın.

Diş Fırçası Kullanma

Evinizde, gerçek kullanımlarından sonra farklı zamanlarda değerli hale gelen birçok araç vardır.

Diş fırçası bunlardan biridir; Çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Ancak lavaboyu temizlemek bunlardan en iyisidir. Bu yüzden kullandıktan sonra diş fırçanızı saklayın.

Bir mutfak lavabosunda figürünüzün veya diğer temizlik bokunun ulaşamadığı birçok nokta vardır, ancak diş fırçası ulaşır.

Diş fırçası kılları bunu kolayca yapabilme gücüdür. Hatta mutfak lavabonuzun en küçük boşluğunda, özellikle muslukta kullanabilirsiniz. Ridge de temizlenebilir. Mutfağınızda çok fazla kir ve kireç saklanıyor. Belki ulaşılamaz görünürlük nedeniyle fark edemezsiniz.

Lavabonuzda bir sır olarak saklanan başka ayrımlar da vardır. Temizlemek için diş fırçasını kullanın. Bu işi yapmak biraz zaman alacak.

Limon Kullanımı

Lavabo için derinlemesine bir temizlik gerektiğinde bazı durumlar ortaya çıkabilir. Genellikle, mutfak lavabosunun çoğu, özellikle musluğun etrafındaki yoğun kireçlerden etkilenebilir. Bu tür durumlar için hızlı bir düzeltme yapamazsınız. Bunu yapmak için farklı düşünün.

Belki daha fazla odaklanmanız ve eskisinden daha fazla çaba göstermeniz gerekiyor gibi görünüyor. Bu doğru değil. Bazı ilaçlar bunun için sihirli bir çözüm olarak çalışır.

Bunu yapmak birkaç saat sürecek, hepsi bu. Bunun için mutfağınızda mevcut olan tek limona ihtiyacınız var. Doğal bir kireç çözücü olarak kabul edilir.

Limonda mevcut olan bazı asidik özellikler vardır, bu da bu işi ideal kılar. Bu temizlik kısmı için limonu ikiye kesmeniz gerekir.

Şimdi yarısını alın ve yerinde ve musluğun üzerinde fırçalayın. Herhangi bir kireç tabakası fark ederseniz, buna çok dikkat edin.

Biraz ağır hava ve yoğun nokta olabilir. Orada daha fazla fırçalayın. Ovaladıktan sonra doğru bir şekilde 2 saat bekletin. Bir süre sonra temiz suyla durulayın ve doğru şekilde kurutun. Şimdi tüm noktaların gittiğini göreceksiniz.

Her Kullanımdan Sonra Temizle

Bazen basit adımlar benimsemek, temizlik işlemini özellikle mutfak lavabosu için her şeyden daha değerli hale getirir . Bu uç, mutfak lavabonuzu temiz ve parlak tutmak için en havalı ve en basit olanıdır .

Mutfakta iseniz, o zaman en azından bir tane kullandığınız doğrudur.

Her kullanımdan sonra lavabosu tamamen silin. Bu uç, lavabosu kullanan herkes için açıktır. Bu teknik, mutfak lavabonuza herhangi bir nokta yerleştirilmesine izin vermez.

Bulaşıkları yıkamak için ne kadar çaba harcadığınızı düşünün. Lavabonun temizlenmesi için biraz daha ver. Lavabonuzu şişirmek için ekstra bir destek sağlayacaktır.

Bunun için lavaboya hızlı bir temizlik sağlamak için biraz yumuşak fırça veya sünger de kullanabilirsiniz. Bunu her kullanımdan sonra yapmanız gerekir. Belki fark etmiyorsunuz, ancak kireç ve kir birikmesini önlemenize yardımcı olacaktır.

Mikrofiber Bez Kullanın

Bu, bu lavabonun temizlenmesi için son dokunuş olarak kabul edilir. Belki de çareler ile temizler ve doğru bir şekilde temizlersiniz ancak bitirmeye ihtiyacınız vardır.

O zaman mikrofiber bir bez sizin için en iyi seçenek olacaktır. Parlatıcı yüzey, benzersiz doku ortaya çıkarsa mutfağın görünümünü benzersiz kılar.

Bunun için temiz olması gereken mikrofiber bir bez kullanmanız gerekir. Bu bezi alın ve yavaş ve dairesel hareketlerle ovun. Mutfağınızın parlaklığını artıracaktır.

Temiz Lavabo Tahliyesi

Bir evye, lavabonuzu temiz tutmak için daha önemli hale gelen çok sayıda parçaya sahiptir. Bazı bölümler gözden uzak olabilir, ancak aklınızdan çıkarmayın.

Mutfak bu açıdan hayati bir rol oynayan boruları batırır. Mümkünse, onları yıkayarak devam edin.

Her ay bir kez yapabilirsiniz. Bunun için de biraz temizleyiciye ihtiyacınız var. Bu temizleyicileri çevrenizdeki süper mağazadan da alabilirsiniz.

Ancak bu tür temizleyici çok zararlı çünkü kimyasallarla dolu. Sadece bu değil, aynı zamanda çevreye de zararlıdır.

Öyleyse neden bunu bazı ev ilaçları olan kendi başınıza temizlemiyorsunuz. Bunun için biraz kabartma tozu, sirke ve kaynar suya ihtiyacınız var. Kullanmadan önce, lavabonun kuru olduğunu doğrulamanız gerekir. Bir bardağı kabartma tozu ile doldurun .

Kanalizasyona dökün. Kaynar suyla yıkayın. En az 2 fincan olmalıdır. İki dakika bekletin.

Şimdi bir bardak daha kabartma tozu ve bir bardak beyaz sirke alın. Her ikisini de yıkayın. Tahliyeyi takın. Doğru çalışması için 5 dakika daha verin. Tamamdır. Daha fazla kaynar suyla yıkayın.

Lavabonun uzun süre temizlemeden her zamanki gibi bırakılması, daha fazla çaba sarf etmek için ciddiye odaklanmanız gerekebilir. Daha önce tartışılan tüm bu ipuçları hayatınızın geri kalanında size yardımcı olabilir.