Mutfak Tadilat Hataları

Mutfak, herhangi bir evin en gerekli parçalarından biridir. Herkesin bir araya gelmesi, sohbet etmesi ve hatıralar yapması için bir yer. Herhangi bir ev sahibinin mutfağının evdeki en güzel oda olmasını isteyeceği mantıklıdır, ancak maalesef bazı yeniden şekillendirme hataları mutfağınızı tamamen mahvedebilir. Des Moines’te mutfak tadilatı görevini üstlendiyseniz , işte uzak durmanız için bazı yaygın tadilat hataları verilmiştir.

Depolama Alanını Unutmak
Mutfak dolapları

İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daha fazla mutfak depolama planlamak her zaman akıllıca olacaktır, ancak mutfağınızdaki depolama diğer odalardaki depolama ile aynı değildir. Tüm çanak çömlek, tencere ve tavalarınız, yiyecek ve gümüş eşyalarınıza uyacak çeşitli şekil ve boyutlar isteyeceksiniz. Bir şeyleri karıştırmaktan ve büyük dolaplara, küçük raflara, sağlam çekmecelere ve çok daha fazlasına yatırım yapmaktan korkmayın.

Çalışma Üçgeni Yok Sayılıyor
Mutfak Çalışma Üçgeni

Mutfak çalışma üçgeni En çok çalıştığını yerleri – senin lavabo, ocak ve buzdolabı ifade eder. Mutfağınızın bu üçgen göz önünde bulundurularak ayarlandığından emin olmak istersiniz, yani bu üç nesnenin birbirinden çok uzakta olmasını istemezsiniz. Genel bir kural olarak, dört ila dokuz metre arasındaki mesafeyi uzak tutun. Bu şekilde, aynı anda birden fazla kişi birbirine çarpmadan yemek pişirebilir.

Aydınlatmaya Yatırım Yapmamak

Mutfaklar evin ortasında olmalı ve her zaman en iyi aydınlatmaya sahip olmamalıdır. Bu nedenle, çeşitli aydınlatma armatürlerine yatırım yapmak isteyeceksiniz . Örnekler arasında genel bir genel aydınlatma sağlayan bir ışık, lavabo ve soba üzerinde birkaç vurgu ışığı, kolye ışıkları veya palet aydınlatması gibi görev aydınlatmaları, dolaplarla birlikte aydınlatma, hatta güneşli günlerde ekstra ışık sağlamak için duvar aydınlatması sayılabilir.

Fikstür kurulumunuzda daima konumunuzu aklınızda bulundurun ve stratejik olun. Örneğin Des Moines’de güneşli ve iyi maruz kalan bir evde yaşıyorsanız, mutfak penceresi olmayan bir daireden daha az ışıkla kaçabilirsiniz.

Küçük Koridor Alanı Yaratma
Mutfak Koridor Alanı

Mutfak alanları esnek olmalı, yani hareketli alanınızın ne kadar büyük olduğunu karşılamak için önceden hazırlanmalısınız. Yiyecek hazırlamak, hareket etmenizi ve esnek olmanızı gerektirir ve koridor alanınız buna uymalıdır. Uygun odayı sağlamak için koridor alanınız 42 ila 48 inç genişliğinde olmalıdır.

Büyük Resmi Düşünmemek
3D Mutfak Tasarımı

Aletleri ve demirbaşları seçerken, 3D düşünmek isteyeceksiniz. Bu, her şeyin birbirine nasıl uyacağını ve her şeyin birlikte nasıl çalışacağını belirlemeniz gerektiği anlamına gelir. Bunun bir örneği dolap ve cihaz kapılarınızı dikkate almaktır. Hepsinin aynı şekilde açılmasını ve içerisindeki her şeye erişebilmeniz için tamamen genişletilmesini istiyorsunuz. Seçimlerinizi yaptıktan sonra, tüm kapıları ve armatürleri monte edin ve açın. Tüm bu armatürler kullanıldığında kolayca hareket edip edemeyeceğinizi ve rahat edip edemeyeceğinizi kendinize sorun. Farklı dolaplara yatırım yapamıyorsanız.

Büyük Bir Ada
Mutfak adası

Mutfak adasını büyük ve sorumlu yapmak cazip olabilir, ancak günün sonunda, tüm yapmanız gereken odanızın dar ve küçük hissetmesini sağlamaktır. Adalar sadece ekstra depolama ve oturma alanı için özelliklerdir ve tüm mutfağı almamalıdır. Hiçbir ada on metreden daha uzun olmamalı ve altındaki depolama alanı 4 feet’ten az olmamalıdır. Başka bir şey dolaşmak çok zor olabilir. Unutmayın, iki küçük ada aşırıya kaçmış bir adadan daha iyidir, bu nedenle bir iç tasarım rutundaysanız bu seçeneği düşünün.

Mutfağınıza tekrar yatırım yapmaya karar verdiğinizde, bu yaygın yeniden düzenleme hatalarını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, tamamen işlevsel bir mutfak oluşturacağınızdan ve alanınıza biraz pizazz getireceğinizden emin olacaksınız.

Bir cevap yazın