Mutfak Tencere Setlerini Yenileme

Tencereleriniz ve tavalarınız daha iyi günler gördüyse, mağazaya gitme zamanı gelmiş olabilir. İken yeni tencere için alışveriş çoğu insan heyecan bir hayli uyandırmak olmayan bir şeyi, sen yüksek dereceli tava yemeğinize yapabilirsiniz farkı şaşıracaksınız. Tencere setinizi değiştirmeye karar verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve neden yüksek kaliteli parçalara yatırım yapılmasına yardımcı olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin:

Tencere söz konusu olduğunda, sizin için ne ödeme olsun. Süpermarketten ucuz bir tava almak hızlı ve kolay olsa da, birkaç aydan fazla sürmeyecek ve yakında bir yedek satın almak zorunda kalacaksınız. Ancak, yüksek kaliteli tencere yatırım yaparken , uzun mesafe için kullanmayı bekleyebilirsiniz. Ek olarak, iyi bir tencere ve tava seti yemeklerinizin kalitesini artırmak için harikalar yaratacaktır – yemeğinizi kavurma olasılığınız daha düşük olacak ve ısı dağılımı nedeniyle proteinler ve sebzeler üzerinde güzel, hassas dokular elde edebileceksiniz.

Aynı yapışmaz tavada yıllardır yemek yapıyorsanız, yakında bir yedek satın almayı düşünmeniz gerekebilir. Zamanla, yapışmaz pişirme kaplarındaki kaplama yıpranmaya ve parçalanmaya başlar. Bu durumda, yiyeceklerinizdeki siyah lekelerin biber veya tava kaplaması olup olmadığını merak edebilirsiniz – yuck! Yapışmaz kabınızın yüzeyi çizilir , çekilir veya soyulursa, yenisi lehine atmanın zamanı gelmiştir. Gelecekte, pişirirken ve yüzeyini temizlemek için çelik yününden kaçınırken, sadece ahşap mutfak eşyaları kullanarak kaplarınızı mümkün olduğunca uzun süre iyi durumda tutun, bu da çizilmeye neden olabilir.

Mutfakta hayal kırıklığına uğradığınızı fark ederseniz, biftekinizi denediğiniz ne olursa olsun mükemmel bir şekilde kurtulamıyor gibi görüyorsanız, umudunuzdan vazgeçmeyin: tencere, belki mutfak yetenekleriniz değil. Birinci sınıf tencere ve tavalarda yemek pişirmek, öncelikle üstün ısı dağılımına izin veren yüksek kaliteli malzemelerden üretildikleri için yiyeceklerinizin kalitesinde hemen bir fark yaratır. Ucuz tencere düzensiz pişirme ile ünlüdür, bu da kısmen altında veya abartılmış yemeklere yol açabilir.

Eski tencere ile ilgili bir başka sorun, farkına bile varmadan sık sık şekil değiştirebilir veya bükülebilir. Pürüzlü yüzeyli tavalar bir ısı kaynağı ile tam temas edemediğinden, yemek pişirirken sıcak noktalar yaşayacağınız ve yemeğinizi yakma riskiniz daha yüksektir . Tavanızın bükülmüş olup olmadığını belirlemek için düz bir yüzeye yerleştirin. Eğer sallanırsa, bir yedek aramanın zamanı geldi. Ayrıca, pişirme kaplarınızın tutamaçlarına dikkat edin. Zamanla gevşeyebilirler, bu da sıcak yiyecekleri ve sıvıları tutarsanız son derece tehlikelidir.

Tencere ve tavalarınız o kadar paslı ve dövülmüşse, misafirlerinizin onları görmesine izin vermekten utanıyorsanız, bu onları değiştirmeyi düşünmek için herhangi bir sebep kadar iyidir! Bugün, çok çeşitli renkler, yüzeyler ve stiller sunan yüzlerce yüksek kaliteli tencere seti var. Kendinizi tedavi etmenin pratik ve değerli bir yolunu arıyorsanız, yeni bir tencere seti satın almak aradığınız şey olabilir.

Tencerenizi yükseltmek sadece yemeklerinizin kalitesini arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda yeni ürünlerinize yıllarca güvenebileceğinizi bilerek size huzur verecektir. Şimdi, devam edin ve alışveriş yapın!

Bir cevap yazın