Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster sıfırdan bir mutfak inşa etmek isteyin ya da ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde yenilemek isteyin, öngördüğünüz görünüm için doğru tezgahı seçmek çok önemlidir.

Büyük miktarda para talep eden profesyonel bir dekoratör kiralasanız bile, aynı zamanda tezgahların önemini vurgulayacak ve doğru stili seçmeden önce çok araştırma ve düşünce yapacaktır. Bunun nedeni tezgahlarınızın mutfağınızda en görünür alanı kaplamasıdır. Duvarlarınız mavi ve tezgahlar yeşil olsa bile, mutfağınızın ana cazibe merkezi olduğu için mutfağınız genel olarak yeşil görünecektir.

Bir tezgah seçmeden önce dikkate almanız gereken farklı faktörleri tartışalım:

1. Kullanım

Mutfağınızın yenilenmesi için yapılan her harcamanın size iyi sonuçlar verdiğinden emin olmak istiyorsanız, önce kullanımınızı ve gereksinimlerinizi anlamanız gerekir. Granit tezgah Ottawa veya sofistike bir görünüm veren mermer tezgahlarla gitmek isteyebilirsiniz.

Kullanımınız ve gereksinimleriniz klasik beyaz, parlak tezgahları tercih etmenize izin veriyorsa ve mutfakta diğer detaylara uygun kaynaklara sahipseniz, süslü tezgahlar satın alın. Aksi takdirde, mümkün olan en güvenilir, sağlam ve temiz tezgahı hedefleyin.

2. Maliyet

Mutfak yenileme için bütçenizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı cazip seçenekler çok maliyetli olabileceğinden, tüm bütçelerinizi yalnızca tezgahlarda kullanmak istemezsiniz.

Genellikle, tezgahların maliyeti, levhanın kalınlığına ve uzunluğuna bağlıdır. Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesine de bağlıdır. Granit bir tezgah istiyorsanız, ortalama bir şefin bloğundan daha pahalıya mal olabilir, bu yüzden bir seçim yaptığınızda maliyeti ve bütçenizi iki kez kontrol edin, bankayı tamamen tezgahlarınızda tamamen kırmazsınız.

Bir granit tezgah, 40-100 $ arasında değişen Kuvars, karo tezgahları ve şef bloklarının daha ucuz seçeneklerine kıyasla metrekare başına yaklaşık 50-250 dolar arasında bir maliyete mal olabilir.

3. Tema

Daha önce de belirtildiği gibi, duvarlarınız mavi ve tezgahlarınız yeşil olsa bile, yeşil maviyi gölgede bırakacak, bu da iyi görünmeyi ve zevkinize göre imkansız hale getirecektir. Neyse ki, tezgahın içinde mutfağın genel temasını tamamlamak için kullanabileceğiniz birçok farklı ton, doku ve renk var. Ve tezgahların yerinde görünmesini ve garip olmamasını sağlamak için farklı kombinasyonlarla farklı tonları deneyebilirsiniz.

Tüm bu faktörler doğru tezgahı seçmeden önce düşünülürse, mümkün olan en iyi kararı verdiğinizi ve mutfağınızın size verdiği izlenimden tamamen memnun kalacağınızı göreceksiniz. Buna ek olarak, iyi bir yıl boyunca iyi kalmaları için bilinen bir addan tezgah satın aldığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın