Mutfakta Bıçak Düzenleme Fikirleri

Bıçaklar tonlarca farklı şekil ve boyutta gelir. Muhtemelen mutfakta depolamak veya organize etmek en zor olanlardır. Bir seramik bıçak, diğer bıçakların aksine hassasiyeti nedeniyle temkinli bir organizasyona ihtiyaç duyar.

Mutfakta sahip olduğunuz diğer tüm gereçler arasında, bıçaklar depolamada en nazik olabilir. Bunlar, yanlışlıkla onlara girmemeniz ve kendinizi kesmemeniz için görünür erişimden uzak tutulması gereken acımasız araçlardır.

Yani, bu yazıda, mutfakta bıçak düzenlemenin bazı parlak fikirlerini sunacağız. Bu fikirler, bu ölümcül araçları güvenli bir mesafede tutmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Mıknatıslayın Ve Asın

En pratik ve basit bıçak düzenleyicisine ihtiyacınız varsa, hiçbir şey manyetik bıçak tutucusundan daha iyi değildir. Tutucuyu kurmak için güvenli bir yer bulmalısınız. Duvara monte etmek en iyisidir. Sadece bıçağı mıknatısa yaklaştırın ve bıçak işin geri kalanını yapacaktır.

Bu sistem ayrıca uygun fiyatlı, pratik ve sıhhi olduğu için de takdir edilmektedir. Mıknatıs şeritleri genellikle yetersiz bir fiyata mevcuttur. Bununla birlikte, bu seramik bıçak için bir çözüm veremez, çünkü bıçağı bir mıknatısa tamamen tepkisiz olacaktır.

  1. Tezgah Üstü Ve Dolap Altı

Bir tezgah üzerinde bıçak düzenlemenin birden fazla yolu vardır. Bıçakları tezgah üzerinde saklamanın en mükemmel yollarından biri paslanmaz çelik raflar kullanmaktır. Bunlar farklı boyut ve tipte bıçaklar için önceden tanımlanmış bloklara sahiptir.

Paslanmaz çelik malzeme, ıslak bıçaklar koysanız bile rafın paslanmamasını veya paslanmamasını sağlar. Dezenfekte kalır ve bunlar inanılmaz derecede dayanıklıdır.

Dolap altı depolama yapmak da pratik bir seçimdir. Bu şekilde, bıçaklar bir saklama kutusunda veya tezgahta fazladan yer kaplamaz. Bu bıçak tutma bloklarını çevrimiçi olarak satın alabilir veya ihtiyaçlarınıza göre inşa edebilirsiniz.

  1. Tahta Blok

Mutfağınıza süslü bir eleman eklemek ve bıçak depolama için zarif bir şey satın almak istiyorsanız, çok sayıda bambu şişli ahşap bir blok tercih edin. Bambu şişleri bıçağı sert bir şekilde tutar.

Bıçağı içine daldırmak için bloğun uygun bir boyutta, özellikle uzunlamasına olduğundan emin olmanız gerekir. Piyasadan satın almak istemiyorsanız evde ahşap bir kutu da yapabilirsiniz. Mutfak bıçaklarınızın ihtiyacına göre boyutlara karar verin ve bıçak saklama kutunuzu yapın.

Mutfak bıçakları için benzersiz bir şey yaratmak için elinizi denemek isterseniz, aşağıda belirtilen en basit yöntemlerden bazılarını takip edebilirsiniz:

  • Bıçak Rulosu : İstediğiniz kumaşla ağır bıçakları alacak kadar kalın bir bıçak rulosu yapabilirsiniz. Kumaş parçasını duvara asabilir veya etrafında yuvarlayabilir ve bir dolapta saklayabilirsiniz.
  • Deri Raf : Deri kumaş piyasada mevcuttur. Kullanabilir ve mutfağınızdaki farklı bıçakların boyutlarına göre deri ilmekli bir raf dikebilirsiniz. Çerçeveyi ölçerken bıçakların düşmemesi için dikkatli olun.

Bu DIY’lerin dışında, ahşap kutunuzu bıçak saklama için de yapabilirsiniz. Bu projeler, dikkatli inceleme ve inşaat becerilerine ihtiyaç duyar.

  1. Geleneksel Depolama

Evde çocuklarınız varsa veya geleneksel olarak saklamak istiyorsanız, bir bıçak tutucu getirin ve içindeki tüm bıçakları düzenleyin. Tezgah üzerinde veya dolap içinde tutabilirsiniz.

Sonuç

Bıçakları organize etmek bir sanattır. Depolama ve düzenleme tekniklerinizi geliştirmenize yardımcı olacak en basit ipuçlarını bulabilirsiniz.

Bıçakları saklamak için birden fazla yolunuz olsa da, seramik bıçak kırılgan olan böyle bir modeldir. Ayrı ve dikkatli bir şekilde saklanmalıdır. Yumuşak bir kumaşa sarabilir ve ağır şeylerin olmadığı bir kabine koyabilirsiniz.

Ayrıca, bıçakları sakladığınız her yerde, çocukların erişemeyeceği yerlerde olduğundan emin olun. Duvara asılı çözümler bile, düşmüş bıçağın kazaya neden olamayacağı duvarlarda yapılmalıdır.

Bir cevap yazın