Ne büyüklükte bir buzdolabına ihtiyacınız var?

Doğru boyutlu buzdolabını bulmak için bir kontrol listesi hazırlamak muhtemelen öncelik listenizin başında yer almıyor. Ne olursa olsun, bir kuruş harcamak üzereyken önemlidir. büyük bir cihaz kurmak.

Doğru buzdolabı bakımı ile yeni buzdolaplarının ömrü 10 yıldan fazladır.

Uygun bir buzdolabı aşağıdaki gibi faydalar sağlayacaktır:

 1. bol miktarda saklama alanı
 2. favori öğelerinizin ellerinizi koyması kolay olacak şekilde tasarlandı
 3. taze yiyeceklerin uzun ömürlü olmasını sağlar

İhtiyaçlarınıza en uygun buzdolabını bulmak için birkaç temel yönerge aşağıda verilmiştir.

Alanı ölçün

Buzdolabı boyutu

Doğru havalandırma için buzdolapları yanlarda, arkada ve üstte hava boşluğu gerektirir. Yeni bir buzdolabının alanını ölçerken, bu boş alanı hesaba katmak önemlidir. Alan gereksinimleri, seçilen model türüne göre belirlenecektir. Spesifikasyonlara uyulmazsa, herhangi bir yeni garantiyi geçersiz kılma riskiniz olabilir.

Buzdolabı kapılarının açılması için yeterli boşluk bırakın. Açık olmasına rağmen, bunun ne sıklıkla gözden kaçtığı şaşırtıcıdır.

Buzdolabı kapasiteleri

Buzdolabı kapasitesi litre cinsinden ölçülür – ev ne kadar büyükse, ihtiyaç duyulan alan o kadar büyük olur. Aşağıda, ev boyutuna göre buzdolapları için minimum boyut önerileri verilmiştir:

 • 1 – 2 kişi: 200 – 400 litre
 • 3-4 kişi: 520-600 litre
 • 5+ kişi: minimum 700 litre

Yaşam tarzı ve yeme alışkanlıkları

Eviniz çok yemek yiyorsa veya akşam yemeği sık sık getiriliyorsa daha küçük bir buzdolabı uygun olacaktır. Aksine, ev eğlencesinde büyükseniz, ekstra yiyecek ve içecekleri karşılamak için daha büyük boyutlu bir buzdolabı gerekecektir.

Meyveler, sebzeler ve etler gibi taze yiyecekler, dilimlenmiş etler ve önceden doğranmış sebzeler gibi hazırlanmış yiyeceklerden daha fazla saklama alanı gerektirir.

Yeni bir buzdolabı için alışveriş yaparken, hangi bakkaliye ürünlerini düzenli olarak ve hangi miktarlarda satın aldığınızı düşünün.

Dondurulmuş hazır yemekler de daha fazla dondurucu alanı kaplar

Enerji verimliliği

Farklı buzdolaplarının artıları ve eksileri vardır ve enerji verimliliği, kalça cebine sert bir şekilde vurabilen bir şeydir. Buzdolapları, olası beş yıldız üzerinden enerji derecelendirmelerine sahiptir – ne kadar çok yıldız olursa elektrik tasarrufu için o kadar iyidir.

Eski model buzdolaplarının çoğu, yeni modeller kadar enerji verimli değildir. Yenisini satın almak yerine bir buzdolabı onarımını düşünüyorsanız, enerji verimliliği hesaba katılması gereken bir şeydir.

Yerleşik buz makineleri ve su sebilleri olan buzdolapları yılda yaklaşık 100-150 kWh daha fazla kullanır. Bu modellerde enerji tasarrufu sağlayan eko ayarlarını kontrol edin.

Buzdolabı tasarımı ve işlevselliği

 1. Raflar: raflar, depolama alanını ve buzdolabının içindeki ürünlerin yerini etkiler. Değiştirilebilir raflar, 3/4 raflar vb. Tercihiniz var mı?
 2. Ekstra bölümler: Buzdolabının geri kalanından ayrı olarak açılan günlük bölmeleri gibi bonus bölümleri, özellikle gün boyunca bir veya iki süt seven çocuklarınız varsa kullanışlı seçeneklerdir.
 3. Sebzelik: meyve ve sebzelerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Taze yiyeceklerin hayranıysanız, içinde iyi bir sebzelik bölmesinin bulunduğundan emin olun.
 4. Çocuklara karşı koruma: küçük çocuklu aileler için faydalıdır. Bazı modern buzdolaplarında su sebillerinde çocuk kilidi ayarları, kilitlenebilir ilaç dolabı bölümleri ve sıcaklık kontrolleri bulunur.
 5. Su ve buz dağıtıcıları: sahip olmak harikadır, ancak profesyonelce tesisat yapılması gerekir ve çalıştırılması daha pahalıya mal olur. Dağıtıcılara sık sık gitmiyorsanız seçilebilecek tatil modu gibi ayarları arayın.
 6. Renk: Buzdolapları tüm şekil, boyut ve renkte olabilir ve mutfağınızda öne çıkan bir özelliktir. Renk seçiminde seçici olun. Çelikten siyah cama ve aradaki her şeye kadar, renk seçimleri bol ve bir mutfak tasarımını süsleyebilir veya tamamen mahvedebilir.

Buna karar verdiğinizde buzdolabı tamiri sadece kesmeyeceksiniz ve artık mağazalara gitmeden önce kendinize bir kontrol listesi yapma zamanı.

Yeni cihaz kurulumunuz için yardıma ihtiyacınız var – basit, sadece bir Airtasker kiralayın.

Bir cevap yazın