Ne tür bir makyaja ihtiyacın var? Makyaj Temelleri Satın Alma Rehberi

Makyaj rejimleri bir kişiden diğerine oldukça bireyseldir. Bazı insanlar bir Kardashian bronzunu sallayabilirken, diğerleri Kylie gibi pastellere daha uygundur.

Renkleri bir kenara bırakın, mükemmel bir tuval oluşturmak için zımbalarınızı doğru şekilde almanız gerekir.

Astar

Herhangi bir güzellik hizmeti makyaj rejiminin önemli bir parçası olan astar, kozmetik sanat eserlerinin temelini oluşturur. Makyaj sanatçıları bilin – üstüne başka bir şey koymadan önce astarınızı sürmek için zaman ayırın. Küçük iyilik kremi, makyajınızın geri kalanını demir atmaya ve sabit kalmaya teşvik eder!

Bazı astarların ayrıca yaşlanmayı geciktirme veya gözenek silme özellikleri gibi kanvasınızı daha da hazırlamanıza yardımcı olan ek faydaları vardır.

Baz makyaj

Bir baz, çilek kremalı gibi makyaj uygulamasına gider. Onsuz yapabilirsiniz, ancak bir baz kullanırsanız sonuç çok daha iyi.

temel makyaj

Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli temel makyaj türleri vardır:

Sıvı fondöten

Likit formdaki fondöten, uygulanan miktara bağlı olarak orta ile tam arasında değişen bir koruma sunar. Sıvı fondöten yağsız, yağ bazlı, su geçirmez ve 24 saat korumadan farklıdır.

Krem fondöten

Krem formundaki fondöten genellikle biraz daha ağırdır ve normal ve kuru ciltler için formüle edilmiştir.

Toz temel

Fondöten ayrıca toz (kompakt) ve mineral toz formunda gelir. Kompakt, yağlı, olgun olmayan cilde sahip kişiler için en iyisidir. Hassas veya olgun cilde sahip olanlar için mineral pudra daha uygundur.

Çubuk temel

Çubuk temeller tam koruma sağlar ve lekeleri ve koyu noktaları gizler. Kolayca taşınabilirler, hareket halindeyken makyaj kitleri için mükemmeldir. Çubuk fondötenler, genç, normal ila yağlı ciltler için bir tamamlama seçeneği olarak en uygun olanıdır (olgun ciltler için önerilmez).

Göz altı kapatıcı

Temel kapatıcı, cildi aydınlatan parlak bir pigmentten yapılmalıdır. Paranızın karşılığını daha fazla almak için yanaklarınızda vurgulayıcı olarak ikiye katlanabilen bir kapatıcı seçin.

Spot kapatıcı

İstenmeyen noktaları gizlemek için mat yüzeyli bir kapatıcı kalem kullanın. İdeal leke kapatıcı, parlatılmamalı ve tam koruma sağlamalıdır.

Dudak kremi

Avustralya’nın ikliminde, makyaj setinizde iyi bir dudak kremi bulundurmamak neredeyse suçtur. Biraz renk eklemek için renkli bir versiyona gidin. Doğal nemlendirici içeren bir dudak kremi seçin.

Çift uçlu göz kalemi

Çift uçlu bir göz kaleminin karanlık tarafını kullanarak daha büyük gözlerin dramatik görünümünü yaratın. Geniş, uyanık, canlı bir görünüm için gözyaşı kanallarınıza yerleştirmek için daha açık (beyaz) gölgeyi kullanın.

Maskara

Maskara olmadan makyaj seti tamamlanmaz. Siyahtan maviye ve aradaki her şey, sizin için en iyi olanı kullanmaya devam edin.

Kirpikleriniz için daha fazla etkiye ihtiyacınız varsa, kalınlaştırıcı özellikler sunan bir maskara alın.

Krem allık

Nemli ve taze görünümlü krem ​​allık, pudralı forma kıyasla daha doğal bir çekicilik sunar. Krem, parmak uçlarınızla kolayca sürülür ve yanaklarınıza doğru harmanlanır.

Yüz pudrası

Yüzünüzü tazelemek ve yağı uzak tutmak için bir miktar yarı saydam pudra ile hızlıca süpürün.

Bronzlaştırıcı pudra

Bronzlaştırıcı pudra, her cilt tipinde harikalar yaratır ve özellikle yanakları şekillendirmek için kullanılabilir.

Yüzünüzün yanlarına 3 numara şeklinde bronzlaştırıcı pudra ekleyin. Bu, saç çizginizi, yanak çukurlarınızı ve çene çizginizi doğal bir görünüm için kaldıracaktır.

Makyaj temizleyici pedler

Her şey bittiğinde ve tozlandığında ve yüzünüze tekrar temiz hava hissi vermeniz gerektiğinde, makyaj temizleyici pedler kullanın. Sökücü pedler, bu güzellikleri her yere götürebileceğiniz için krem ​​ve losyonlardan çok daha hızlı ve kullanışlıdır.

Nemlendirici

Doğal maddeler ve güneş kremi içeren yüz nemlendiricisi, makyaj sanatçılarının en iyi arkadaşıdır. Cildinizi genç tutmak ve zararlı ışınlardan korumak için kaliteli bir nemlendirici seçin.

Bu temel unsurları sıraladıktan sonra makyaj setinizi ihtiyacınız olduğu kadar geliştirebilirsiniz.

Kaliteli güzellik hizmetleri mi arıyorsunuz? Airtasker, şimdi işe almaya hazır güzellik uzmanlarıyla doludur.

Bir cevap yazın