Ne Tür Mutfak Tezgahları Kullanabilirsiniz?

Kendiniz için yeni bir ev satın alıyorsanız veya mutfağa özellikle vurgu yaparak mevcut evi yenilemek istiyorsanız, dikkat edilecek husus çoğunlukla kullanılacak malzeme türlerine aittir. Mutfak tezgahları için kullanılacak en iyi malzemeyi, uzun ömür ve dayanıklılık sağlayacak bir malzeme seçmek istersiniz. Bu makale, gidilecek tezgah tipi türleri için sizin kılavuzunuzdur.

Eviniz İçin En İyi Mutfak Tezgahlarını Seçme Kılavuzu

Birkaç iç dekorasyon şirketi tarafından verilen raporlara göre, çoğu ailenin mutfak tezgahı için malzeme seçmeyi kafa karıştırıcı gördüğü görülmüştür. Mutfak maksimum zaman kullanılan bir yerdir; dolayısıyla kaliteden ödün verilmemelidir. Aşağıdaki kılavuz karar vermenize yardımcı olacaktır.

  • Mühendislik taşı olarak da bilinen kuvars taşı insan yapımıdır. Bu taşı yapmak için kullanılan malzemeler bir yapıştırıcı ile birbirine bağlanmış ezilmiş kuvarslardır. Bu taşlar çeşitli renk ve tasarımlarda gelir ve estetik bir dokunuşa sahiptir. Bu mutfak tezgahlarının boyutu 20 mm genişliğindedir. Ön sipariş vererek, bu levhaları 30 mm genişliğinde de alabilirsiniz. Fiyatlar seçtiğiniz boyuta ve stile göre değişir.

Tasarlanmış taşlar, temizlemeyi kolaylaştıran ince parlak bir yüzeye sahiptir. Leke izlerini temizlemek için üst kısımları nemli bir bezle silebilirsiniz. Ayrıca, piyasada, mühendislik taşlarını temizlemek için özel olarak tasarlanmış az sayıda sıvı temizleyici bulunmaktadır.

Kuvars taşı seçmenin avantajı, gözeneksiz doğası ile ilgilidir, bu nedenle kayanın temizleme sırasında çizilmelere veya izlere yenik olmasının nedeni budur. Göz ardı edilebilir daha az bakım gerektirir ve bu taşların kenarları ekstra koruma sağlamak için daha kalın hale getirilir.

  • Mutfak tezgahı listesinde bir sonraki mermer. Mermer, tarihten beri kalıtsal bir konuma sahiptir. Kuvars, en çok tercih edilen tezgah üstü malzemedir ve aynı zamanda döşeme için de kullanılır. Kullanılan malzeme metamorfik kireçtaşıdır. Bu taşlar üzerlerine kazınmış ince damar benzeri yapılarla beyazdır.

İki mermer taşı birbirine benzemez. Beyazın yanı sıra siyah mermer de piyasada mevcuttur. Mermer plakaların boyutu genişlik açısından 20-30 mm arasında değişmektedir. Mermer çok hassas bir malzemedir ve çok az temizlik gerektirir. Su ile herhangi bir temas halinde derhal temizlenmelidir. Sızdırmazlıklar mermer üzerinde koruyucu bir tabaka sağlar, ancak bunun sık sık değiştirilmesi gerekir.

Bir mermerin fiyatları aradığınız malzemenin türüne bağlıdır. Malzemenin kullanılabilirliği azsa, maliyetler daha fazla olacaktır. Fiyat, piyasadaki kaliteye ve talep durumuna bağlıdır. Mermer, estetik dokunuşu, benzersizliği, çeşitli varyasyonları ve sanatsal ve güzel dokunuşu nedeniyle seçilmiştir.

  • Popülerlik kazanan bir diğer malzeme paslanmaz çeliktir. Piyasada bulunan farklı taş ve mermer türleri ile paslanmaz çelik seçimi mutfağınıza şık bir dokunuş katacaktır. Paslanmaz çelik, restoranlar veya ticari yiyecek yerleri için mükemmeldir. Paslanmaz çeliklerin temizlenmesi ve bakımı en rahat olanıdır, bu da hem ticari hem de ev mutfağı için geniş çapta seçilmiş bir seçenek haline getirir.

Paslanmaz saclar 1.5mm genişliğindedir. Bununla birlikte, paslanmaz çelikler çizilmeye eğilimlidir. Avantajları, sıcak yemeklere dayanabilmesi, herhangi bir şekle kalıplanabilmesi ve kimyasallara karşı dayanıklı olması nedeniyle ticari mutfaklar için en uygun olmasıdır.

En iyi üç mutfak tezgahı malzemesinin yanı sıra, piyasada bulunan diğer seçenekler arasında laminat, masif tezgahlar, beton plakalar ve porselen plakalar bulunmaktadır. Yüksek ve düşük siparişlerin çeşitli maliyetlerinde levhalar vardır. Farklı seçeneklerden geçmeniz, hangi mutfak tezgahlarının gidileceği konusunda size bir fikir verecektir.

Bir cevap yazın