Neden Beyaz Mutfaklar

Mutfak yenilemeleri hafife aldığımız projeler değildir. Her zaman, bozulma ve ortalama rip ve yenilenmeye giden giderler ile, çoğu ev sahibi – haklı olarak – bunu sadece bir kez yapmak zorunda olduklarını düşünür.

Ama sonra geri çekilip değiştirdiğiniz mutfağa bakarak, muhtemelen her yerinde tarihli renk ve stilleri görebilirsiniz. 70’lerden kahverengi yeşil ve altın vurgular, 80’lerden pembe ve siyah vurgular vb. Birkaç yıl içinde ne koyduğunuzun çok modası geçmeyeceğinden nasıl emin olabilirsiniz?

Sormak adil bir soru ve sizin için adil bir cevabımız var. Beyaz ile sopa.

İşte nedeni:

Temiz Ve Taze

İnsanlar mutfaktan iki şey bekler: temiz olmasını ister ve iyi yemekle dolu olmasını ister. Ağırlıklı olarak beyaz mutfaklar bu iki mesajı yüksek ve net bir şekilde yayınlar. Ağırlıklı olarak beyaz bir oturma odası biraz fazla soğuk ve kişiliksiz görünse de, ağırlıklı olarak beyaz bir mutfak davetkar ve sıcak görünüyor.

Bunun nedeni, mutfağı daha faydacı uygulamalarla ilişkilendirmemiz, oturma odası ise daha fazla rahatlamak için olmasıdır. Beyaz, on yıl sonra mutfaklarda favori bir renk olmuştur. Henüz stil dışına çıkmadı ve muhtemelen asla olmayacak.

Her Şeyi Övüyor

Beyaz mutfak dolaplarını seçmek, beyaz tezgahı, beyaz duvar boyasını veya beyaz döşemeyi seçmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Beyaz, mutfak tasarımınıza dahil etmeyi seçtiğiniz diğer renklerle mükemmel bir fon oluşturur. Nötr bir renk olarak çalışan beyaz, vurgu renklerini veya malzemelerini farklı bir zemine göre daha “pop” yapabilir.

Ayrıca, duvar boyası veya diğer aksanların dolap veya cihazlardan değiştirilmesi çok daha kolaydır. Vurgu renk temalarınızı kolayca güncelleyebilirsiniz ve bunlar her zaman beyaz mutfağınızla eşleşir.

Bulmak Kolay

Beyaz genellikle sadece dolaplar için değil, aynı zamanda cihazlar için de en çok satan renktir. Sonuç olarak, perakendeciler beyaz mutfak eşyalarını bolca stoklama eğilimindedir. Bunun sizin için anlamı, siparişinize muhtemelen fazladan bekleme süresi eklenmeyeceğidir. Bazı daha özel veya özel renkler gönderilmesi haftalar veya aylar sürebilir. Beyaz her zaman mevcuttur.

Pozitif Titreşimler Verir

Renk psikolojisi açısından, beyaz mutluluk, saflık, basitlik ve temizlik sinyalleri verir. Koyu renklere göre ruh halini iyileştirdiği gösterilen parlak bir renktir.

Ayrıca, beyaz, küçük veya dar mutfakların çok daha geniş görünmesini sağlamak için inanılmaz bir yeteneğe sahiptir. İnsanlar beyaz bir mutfakta dururken, koyu kahverengiyle süslenmiş bir mutfakta olduğundan daha az kalabalık veya kapalı hissederler. Beyaz, sağlık hissi yaratmaya ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

Mevcut Herhangi Bir Tarzla Karışır

Eviniz için hangi mimari stili seçerseniz seçin, beyaza çok iyi çalışabilirsiniz. İster güzel bir Viktorya dönemi “zencefilli” evde ya da ultra şık bir Manhattan çatı katında yaşıyor olun, mutfağınızda iyi çalışacak beyaz dolaplar, tezgahlar veya zeminler vardır.

Düşünülmesi Gereken Son Bir Şey:

Birçok ev sahibinin ana düşüncesi değerdir. Ağırlıklı olarak beyaz renk temalarına sahip mutfaklar, daha ilginç evlerinden daha fazla ev satma eğilimindedir. Kişisel değer açısından, ağırlıklı olarak beyaz mutfaklara sahip insanlar tasarım seçeneklerinden daha memnun hissetme eğilimindedir. İster hareket etmeyi ister kalmayı planlayın, beyaz bir mutfak paranızın karşılığını alacak.

Bir cevap yazın