Neden özel bir gardırop tasarımı zamanı


İyi tasarlanmış bir gardırop zamandan, alandan ve ütüden (yasss) tasarruf sağlar, bu nedenle kendinizi kar teçhizatının yanında özel gün elbiselerini ezerken ve her düz yüzeyde ayakkabı kutuları yığarken bulursanız, giysi saklama alanınızı özelleştirmenin zamanı geldi.

İhtiyaçlarınıza uygun özel bir gardırop tasarımı için neye ihtiyacınız olduğuna şu şekilde karar verebilirsiniz:

1. Elbise askısı mı yoksa kapalı gardırop mu?

Dağınıklık sizi ürpertiyor mu? Karışıklık strese neden olur mu? Düğmesiz bir gömleğin görüntüsü, beni bir doktor olarak al, kalbinin çarpmasına neden olur mu? Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, her şeyin sergilendiği bir açık hava tasarımı yerine kapalı bir gardırop isteyeceksiniz.

Giysilerinizi, ayakkabılarınızı ve aksesuarlarınızı kapalı kapılar ardında saklayabilmeniz için söylenecek çok şey var, özellikle de sahip olduğunuz her şeyi denediğiniz ve daha çok yer kaplamasıyla sonuçlandığınız günlerde.

Moda blog yazarı Michelle Rimmer of States of Style, kıskanılacak bir kıyafet koleksiyonuna sahip ve kapatılabilen bir gardırop bulundurmanın pazarlık konusu olmadığını söylüyor. Kapıları olan gömme bir gardırop, odayı düzene sokar ve meraklı çocukların erişemeyeceği bir yerde, doğrudan aydınlatmanın dışında tutarak giysinin ömrünü uzatır!

Renk koordineli moda blogger gardırop
Tam spektrum: Michelle Rimmer kıyafetlerini renge göre düzenler

“Dolap kapakları olmadan yaşayamam,” diye itiraf etti iki çocuk annesi. “Gardırobum renk uyumlu ve gülünç bir şekilde düzenli tutuldu, ancak içindekileri doğrudan güneş ışığından ve yürümeye başlayan küçük ellerden korumak için kapıları yine de kapatabilmem gerekiyor.”

Michelle açık plan gardırop tasarımının hayranı olmayabilir, ancak moda blog yazarı ve ayakkabı koleksiyoncusu Ashleigh D’Mello, en sevdiği eşyalarını gözden uzak bir yerde saklamayı hayal edemedi.

Siyah üzerine siyah: Ashleigh D’Mello, siyah askıları aynı renkteki giysi raflarıyla eşleştiriyor

“Kıyafet öğelerini (ve seçenekleri!) Görsel olarak tek bir yerde görmek çok güzel, küçük bir gardıropta eşyaları doldurmak yerine, farklı parçalar bulmanın zor olduğu ve oradaki eşyaların yarısını unutuyorsunuz,” dedi. mat siyah giysi raflarına sahip şık giyinme odası / giyinme odası.

“Açık bir dolap aynı zamanda evinizde bir özellik alanı olarak ikiye katlanır ve hazırlanmak ve kıyafetleri bir araya getirmek için güzel bir alan haline gelir. Ayrıca, sizi dolabınızı düzenli ve düzenli tutmaya zorluyor! “

İpucu: İyi gardırop tasarımı, baş yüksekliği dahil olmak üzere mevcut her cm’yi kullanır. Bagajları saklamak veya kutuları kışlık giysilerle dolu tutmak için harika bir yer ve tersi, günlük asma alanınızın üzerinde ek depolama için bir raf akıllıca bir ektir.

2. V çekmece alanı asılı

Farklı kıyafetler farklı şekilde saklanmalıdır, böylece elbiseniz ne kadar asma ve katlama alanına ihtiyacınız olduğunu nasıl belirleyecektir.

Mevcut gardırobunuza bir göz atın ve uygun kıyafetlerinizin ne olduğunu değerlendirin. Özel takım elbise ve şık gömleklerden oluşan bir koleksiyona sahip bir şirket avukatı mısınız? Spor giysilerle dolu bir gardırobu olan bir yoga öğretmeninden daha fazla asma alanına ihtiyacınız olacak.

Bunları asın:

Bunları katlayın:

ElbiselerSüveter
Ceketler ve paltolarTişörtler
GömleklerŞort
Kişiye özel etek ve pantolonlarMayo

Daha küçük eşyaları da düşünün – iç çamaşırı, çorap, ayakkabı ve aksesuarların bir yere gitmesi gerekiyor.

Geri çekilebilir aksesuar deposu, Michelle Rimmer’ın gardırop tasarımının önemli bir bileşenidir

Michelle, asma alanı V çekmecelerini / raflarını nasıl tahsis edeceğinize karar verirken, “Hangi öğelere gerçekten öncelik verdiğinize ve bol miktarda satın aldığınıza iyi bir şekilde bakın ve kişiselleştirilmiş ihtiyaçlarınız etrafında alanı planlayın” diyor. “Benimki iyi bir ayakkabı koleksiyonuna dayanıyor ve aksesuar saklama çözümlerine dayanıyor.

Renkli yüksek topuk koleksiyonu
Her renkte bir ayakkabı: Michelle Rimmer, ayakkabı depolamaya öncelik verdi

“Özel çekmeceler gardırobumun önemli bir parçası – tüm öğeler, çekmecelerin amaçlandığı şeye göre gruplandırılır ve ayrılır: kemerler, kolyeler, küpeler vb.”

İpucu: Aksesuarlardan giysilere kadar çeşitli eşyaları saklamak için farklı yükseklikte çekmeceler ekleyin. Mücevherler, saatler ve güneş gözlükleri en iyi görülmeleri kolay sığ çekmecelerde saklanırken, çantalar, şapkalar ve hacimli giysiler daha fazla yer gerektirir.

Aksesuarlarınızı sergide saklamayı mı tercih ediyorsunuz? Ashleigh’ın kitabından bir sayfa alın ve en değerli ayakkabılarınızı ve çantalarınızı beğenilebilecekleri raflara yerleştirin.

Ashleigh D'Mello kitap rafları ayakkabılarla dolu
Gösteride ayakkabılar! Ashleigh D’Mello, ayakkabılarını açık raflarda düzenli bir şekilde saklıyor

“Tüm ayakkabılarımı yerden tavana raflarda saklıyorum ve ayakkabı türü açısından mümkün olduğunca düzenli tutmaya çalışıyorum (kısmen duyu, kısmen OKB!)” Dedi.

“Ayakkabılarımı bu şekilde görsel olarak görebilmek, kıyafetleri bir araya getirmeye gelince ayakkabı seçmeyi kesinlikle kolaylaştırıyor ve bence, yerde depolamaya kıyasla çok hızlı bir şekilde dağınık hale gelebilecek harika bir alan kullanımı ! “

3. Butik tarzda bir kıyafet askısı

Tamamen açık bir gardırop taahhüt edemezsiniz, ancak en sevdiğiniz kıyafetlerin kolay erişilebilen bir seçimi fikrini seviyor musunuz? Bağımsız bir elbise askısı alın!

Bağımsız garnitür rayları oldukça trenddir ve hem estetik açıdan çekici hem de pratik çözümler sunar. Birkaç renk uyumlu giysi ile stil verin, bir ceket koleksiyonunu elinizin altında bulundurun, böylece bir anda hava için mükemmel parçayı seçebilir veya eski tarz bir vale koltuğu gibi günlük kıyafetinizi hazırlayabilirsiniz. Anında blogger stili için bir askıdan rasgele dökümlü bir tasarımcı el çantası eklemeniz yeterli.

Bunları seviyoruz:

West Elm Siyah Modern Elbise AskısıWest Elm siyah modern giysi rayı

Kmart Timber A-frame Kıyafet RafıKmart kereste elbise rayı

Mağazalar için Alışveriş Yapın Yüksekliği Ayarlanabilir Bağlantısız Elbise AskısıMağazalar için siyah ayaklı elbise rafı4. Pin yapmadan önce plan yapın!

Vizyonunuz ne olursa olsun, sahip olduğunuz alanı ölçerek beklentilerden ve gerçek hayal kırıklıklarından kaçının önce hayalinizdeki gardırop ilhamını sabitlemeye başlıyorsunuz.

Oynamak için bütün bir giyinme odası lüksüne sahip olsanız da, ya da #closetgoals’ınızı bir Sıkışık rahat köşe, tam olarak ne kadar hacimle oynamanız gerektiğini anlamak çok önemlidir. Pencereler, havalandırma delikleri, elektrik prizleri ve gaz prizleri gibi mimari özellikleri ve olanakları göz önünde bulundurarak alanın yüksekliğini, genişliğini ve derinliğini ölçmeye yardımcı olması için bir tamirci görevlendirin veya bir arkadaş edinin.

Odanızın kuş bakışı görüntüsünü kalem ve kağıtla modellemek için ölçümlerinizi kullanın veya çevrimiçi planlama araçlarını kullanmak için IKEA web sitesine gidin. Hangi gardırop konfigürasyonunun alanınız için en iyi depolama çözümlerini sunacağından emin değilseniz, IKEA gardırop planlayıcısı neyin mümkün olup olmadığını keşfetmek için harika bir kaynaktır.

Yine de dikkatli olun – bazı IKEA gardırop tasarımları yalnızca 40 cm derinlikte başlar, bu kağıt üzerinde iyi görünür, ancak standart elbise askıları ortalama 40-45 cm genişliğindedir. Öngörülebilir bir gelecek için özel elbise askıları satın almak zorunda kalmak istemiyorsanız, bu yerden tasarruf seçeneği çoğu insan için işlevsel değildir!

Standart vestiyerlere ek olarak biraz kıvrılma odası yerleştirmek için en az 50 cm’lik bir gardırop derinliği öneriyoruz. Ve eğer alan önemli değilse? Asılı alanı ve raf / çekmece derinliğini en üst düzeye çıkarmak için büyütün.

İpucu: Ahşap askılar Scandi-chic ancak yan yana yerleştirildiğinde büyük bir yer kaplar. Plastik ve metal askılar çok daha az yer kaplar, böylece daha çok sığabilirsiniz.

Bir tasarıma yerleştiniz ve şimdi hayalinizdeki drobe’u oluşturmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Düz paket mobilyaları monte etmek için bir tamirci veya Airtasker’a özel dolaplar kurmak için bir marangoz bulun.