Noel Dekorasyonlarında Nasıl Tasarruf Edilir

Tatil_7

Noel süsleri büyük mağazaları doldururken ve her mağazada Noel şarkıları çalınırken, Noel sezonu iyi ve gerçekten burada.

Şu anda Noel Günü planları yapılırken, mevcut listeler oluşturulurken ve parti davetiyeleri gelmeye başlarken her zamankinden daha fazla para odaklısınız. Ancak sezon neşeli geçeceği için, aynı zamanda nakit paraya meraklı olamayacağınız anlamına gelmez.

Para biriktirmenin en kolay yollarından biri, Noel süsleri masraflarını azaltmaktır. İster DYI, ister akıllı alışveriş veya geri dönüşüm olsun, yine de evinizin harika görünmesini sağlayabilirsiniz ve bu düşündüğünüz kadar zor değildir.

Bir Adım Önde Olun

Hiç, Noel’in Ertesi gününde en çok düşen stokun ne olduğunu merak ettiniz mi? Noel süsleri. Çoğu temalı tatil ürününde olduğu gibi, süslemeler Noel’den sonraki gün önemli ölçüde azalır.

Aslında, artık dekorasyon indirimlerinin yavaş yavaş Noel Günü’nden birkaç gün önce başladığını göreceksiniz. Bu nedenle, önceden planlama ve satın alma ile gelecek yıl için ciddi pazarlıklar elde edeceksiniz.

myer boks günü indirimleri
Kaynak: news.com.au

Akıllı Alışveriş
Daha önce hazırlıklı olmak, sezon yaklaşırken kolaylık sağlamak için satın almanıza gerek kalmayacağı anlamına gelir, bunun yerine çeşitli yollarla büyük pazarlıklar sağlayabilirsiniz:

– Genellikle aynı ürünü çevrimiçi olarak bulabilir ve ürünler için en iyi fiyatı aldığınızdan emin olmak için siteler arasında fiyat eşleşmesini sağlayabilirsiniz.
– Dekorasyonlarınızı satın alırken birden fazla mağazayı kontrol ettiğinizden emin olun. Örneğin, sade toplar bir Noel temelidir, ancak indirimli mağazalara kıyasla lüks bir mağazada üç kat daha fazla fiyat ödüyor olabilirsiniz. Standart süslemelere daha az harcamak, bazı gösteri durdurucu süslemelerde su sıçramasına izin verecektir.


diy-yılbaşı-dekorasyonu
Kaynak: Hirolatam

DIY Süslemeleri
İçinizdeki zanaatkarınız bu yıl “kendin yap” dekorasyonlarıyla ortaya çıksın. Sizi ve çocukları eğlendirecek kolay ve yaratıcı bir alternatif.

Nasıl başlanır:

• Pinterest, ilham almak için yeni en iyi arkadaşınızdır. Bir dekorasyon panosu oluşturun ve beğendiğiniz resimleri sabitleyin
• Bloglar ve YouTube aracılığıyla birçok yararlı eğitici de var
• Tüm aileyi dahil edin ve bir zanaat gecesi yapın
• Kendin Yap dekorasyonları, arkadaşlarınıza ve ailenize verebileceğiniz kişiselleştirilmiş hediyeler olarak ikiye katlanarak sizi daha da fazla kurtarır.

Geri Dönüşüm – Zaten Sahip Olduğunuz Şeyi Yeniden Keşfedin

IMG_1386

Dekorasyon çarkını geri dönüştürerek ve yeniden icat ederek elde edebilecekleriniz sizi şaşırtacak. Biraz kırılmış veya farklı bir amaç için süslemeler kullanmak, yalnızca paradan değil, aynı zamanda depolama alanından da tasarruf etmenin harika bir yoludur.

İhtiyacınız olan tek şey biraz parıltı ve biraz metalik boya ve bazı tatil temalı süslemeler, arta kalan malzeme veya eski kıyafetlerle çelenk veya çelenk yaratmak için bir yeniden yapılanma fikri bulabilirsiniz.

Noel kesinlikle hiçbir yere gitmiyor, evet bir dahaki sefere aynı saatte gelip banka hesabınızda bir çentik açmanız garantidir. Yaratıcı bir şekilde pratik yaparak, hatta bir yıl önceden, tatil sezonu için dekorasyon maliyetini azaltabilir ve bunun yerine sevdiklerinize harcayabileceğiniz parayı bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın