Oda Dekorunuza İlham Vermek İçin Mavi Kanepe Kullanma

Oturma odanızı dekore etmek için etrafında uğraştığınız koyu mavi bir kanepeniz var mı? Oturma odası dekorunuzda sakinleştirici, zıtlık yaratan veya deniz kenarından ilham alan renkleri kullanarak koyu mavi bir koltukla nasıl dekorasyon yapacağınızı öğrenin.

Oda Dekorunuza İlham Vermek İçin Mavi Kanepe Kullanma
Oda Dekorunuza İlham Vermek İçin Mavi Kanepe Kullanma

Lacivert Kanepe ile Modern İç Tasarım

Koyu mavi bir kanepenin etrafını dekore etmek, zevkinize bağlı olarak bir rüya veya bir kabus olabilir. Mavi rengin tüm tonlarını seviyorsanız, oturma odanıza koyu mavi bir kanepe eklemekten heyecan duyabilirsiniz. Ancak, koyu mavi sizin renginiz değilse, kanepeyi kaldırıma yerleştirip mobilya mağazasına bir gezi yapmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, elinizde olan tek şey koyu mavi renkte bir kanepe ise, bu dekorasyon ipuçlarını ve fikirlerini herhangi bir oturma odasının dekoruna ilham vermek için kullanabilirsiniz.

Sakinleştirici Dekor – Mavi Oturma Odası

Maviler ve beyazlar gibi soğuk renkler, sakinlik ve rahatlama duyguları uyandırır. Koyu mavi kanepenizi dekorunuza tamamlayan maviler ve beyazlar ekleyerek oturma odanızı evinizin sakin merkezi haline getirin. Oturma odanızın duvarlarını açık ila orta maviye boyayın. Pencere ve kapı çıtaları da dahil olmak üzere her türlü döşemeyi kanepenize uyan koyu maviye boyayın. Zemin için beyaz veya mavimsi bej bir halı seçin.

Sakin Renk Şeması
Sakin Renk Şeması

Oturma odanız zaten güzel bir parke ile döşendiyse, duvardan duvara halı yerine odanın ortasında mavi ve beyaz tonlarında bir alan halısı bulun. Perdeler için koltuğunuzun koyu mavisini içeren çizgili bir desen bulun. Zıt renk tonlarında sağlam bir kumaş, pencerelerinizin odanın geri kalanından bir odak noktası olarak öne çıkmasını sağlayabilir. Oturma odanızın etrafına battaniyeler, yastıklar ve diğer aksesuarları ekleyerek perdelerinizden renkleri çekin. Koyu mavi koltuğunuz odanın geri kalanının sakinliğine karışacak.

Odak Noktası Kanepe

Rengi gerçekten seviyorsanız, koyu mavi kanepenizi oturma odanızın odak noktası yapmayı düşünmelisiniz. Oturma odanızın duvarlarını beyaza boyayın ve pencereler ve kapılar dahil her türlü döşeme için koyu kahverengi kullanın. Koyu mavi kanepeyi doğrudan beyaz bir duvarın önüne yerleştirin. Zemin için koyu kırmızı bir halı veya alan halısı seçin.

Odak Noktası Renk Şeması
Odak Noktası Renk Şeması

Perdeleriniz için kahverengi, kırmızı ve pembeli bir desen seçin. Perde astarı için koltuğunuza uygun koyu mavi bir kumaş kullanın. Kanepenize uygun tonlarda yastık ve battaniye ekleyerek kumaşlardan pembeleri ve kırmızıyı çekin. Kahve, yan ve eğlence masaları için koyu kahverengi doğal ahşap mobilyaları seçin. Koyu mavi kanepeniz, daha bastırılmış kahverengilere ve kırmızılara karşı odak noktası olarak öne çıkacak, ancak dikkat çekmek için çığlık atmayacaksınız.

Seaside Oturma Odası

Koyu mavi bir kanepeye mükemmel bir şekilde uyan bir başka eğlenceli tema, maviler, beyazlar, sarılar ve yeşiller içeren bir sahil temasıdır. Oturma odanızın duvarlarını kumlu sarı veya deniz köpüğü yeşiline boyayın. Herhangi bir süslemeyi zıt renkte boyayın: yeşil süslemeli sarı duvarlar veya sarı süslemeli yeşil duvarlar. Kanepenizin koyu mavisini içeren eğlenceli bir desende perde kumaşı seçin. Mobilyaları tamamlayıcı renklerle boyayın.

Deniz Kenarı Renk Şeması
Deniz Kenarı Renk Şeması

Doğal ahşap görünümünü tercih ediyorsanız, açık sarı veya yeşil renkte lekeli veya sızdırmazlık maddeli mobilyalar seçin. Mümkünse eski döşemenizi açık sarı bir parke ile değiştirin. Parke zeminler bir seçenek değilse, perdelerinizdeki bir renge uyan beyaz veya açık sarı renkte bir halı seçin. Parlak renkli yastıklar, battaniyeler ve aksesuarlar seçerek vurgu renkleri ekleyin. Koyu mavi koltuğunuzda oturmak sahilde bir gün gibi hissettirecek! Koyu mavi bir kanepe her ev sahibinin dekorasyon rüyası olmasa da, böyle bir mobilya parçasının çöpünüzün geri kalanıyla birlikte kaldırıma atılmasına gerek yoktur. Koyu mavi bir koltukla dekore etmek için ilham almak sakin, cesur veya sahilde yürüyüş olabilir.

Bir cevap yazın