Oda Düzeninde Ne Kullanılır

Amerika’daki ortalama bir ailenin iki veya daha az çocuğu var, ancak birkaç kişinin üç veya daha fazla çocuğu var. Bir odayı paylaşan çocuklarınız varsa, yatak odası düzenini nasıl idare edeceğiniz konusunda endişeleniyor olabilirsiniz.

Büyük bir aileniz ve küçük bir eviniz olduğunda, herkesi eve rahatça sığdırmak zor olabilir, ancak imkansız olmayabilir.

image - Odayı Paylaşan Çocuklar: Oda Düzeninde Ne Kullanmalı?
Bir Odayı Paylaşan Çocuklar: Oda Düzeninde Ne Kullanmalı?

Bu makaleyi okumaya devam edin, size birden fazla çocuğu bir odaya olabildiğince az çatışma ile nasıl sığdıracağınız konusunda bazı fikirler vereceğiz.


Ayrıca Oku:


Baskıya Teslim Olmayın

Çocuklarınıza daha fazla vermek için baskı hissetmek kolaydır. Her zaman ortaya çıkan yeni bir şeyler vardır, ancak bu durumda – çocuklara kendi odalarını verme baskısından bahsediyoruz.

Muhtemelen çocukların kendi odalarına ve kendi alanlarına sahip olmaları gerektiğini söyleyen arkadaşlarınız ve aileniz vardır. Kendi alanlarına sahip olmaları gerekse de mutlaka kendi odalarına sahip olmaları gerekmez. Küçük bir köşe veya kendi yatakları bile onlar için yeniden sıkıştırmak için yeterli bir yer olabilir.

Çocuklarınız olduğunda konut büyük bir masraftır. Hepsini bir arada yapmak yerine 3 çocuk için ayrı oda almanız gerekiyorsa, daha da büyük harcamalara bakıyorsunuz.

Depolu Ranza Yatakları Arayın

Bir odada birden fazla çocuğunuz olduğunda, yerden tasarruf etmenin en kolay yollarından biri ranzaları kullanmaktır. Geleneksel olarak, ranzalar birbiri üzerine sadece bir yataktır. Daha fazla çocuğunuz varsa, üçlü ranzalı ranzalar bile vardır.

Üçlü yatağın tek başına olması, odanın alanında büyük bir fark yaratacaktır. Gerçekten bir etki yaratmak istiyorsanız, depolama alanı olan ranzaları arayın. Ranzalarında yeterli depolama alanı varsa, çocuklarınız için bir şifonyer almanıza bile gerek olmayabilir.

Depolu ranzaları kullandığınızda, çocukların oynayabileceği ve eğlenebileceği daha fazla yeriniz olacak.

Kazanmak İçin Minimalizm

Çocuğunuzun odasını ihtiyaç duymadıkları veya istemedikleri şeylerle karıştırmak için hiçbir neden yok. Çocuğunuzun odasını minimalizm düşünülerek tasarladığınızda, odanın kalabalıklaşmasını ve değerli bir yer kaplamasını önleyecektir.

Yatağı Paylaşmayı Seçin

Yatak paylaşma düşüncesi bazı insanların gözleri büyür. Yatağı bir kardeşle paylaşmak rahatlatıcı olabilir ve yerden ve paradan tasarruf sağlar. Daha büyük bir yatak alsanız bile, iki yerine bir yatak almak zorunda olmak çok daha ucuzdur.

İkiz Yatakları Gece Standıyla Bölün

Odanız yeterince genişse, aralarında bir komidin ile üç yatağı bile bölebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, oda çok düzenli görünüyor ve çocukların eşyalarını koymak için komodinleri paylaşması kolaydır.

Ayrıca odada daha fazla yer açmak için, içinde depolama alanı olan yataklar için yatak başlıkları da alabilirsiniz. Sabah yataktan çıktıklarında ayaklarını sıcak tutmak için her birinin arasına bir halı koyun.

L Şeklinde Bir Düzen düşünün

Çocuğunuz tamamen üst ranzanın altında yatma fikrinden heyecan duymuyorsa, tek kişilik iki yatağı tek kişilik bir yatağın altına koyabilirsiniz. Alttaki ikiz yatağın yanındaki çatı katı yatağına giden merdivenle L şeklini oluşturmayı düşünün.

Tekerlekli Yatak Kullanın

Tekerlekli karyola ile gündüzleri normal bir yatak görünümüne sahip olabilirsiniz. Gece geldiğinde alt yatağı çekebilirsin. Oldukça basit ve odada çok fazla yer açacak.

Yerleşik Depolamanın Koyulacağı Yerleri Arayın

Çocuklarınızın çok fazla eşyası varsa, ancak her şey için yeterince büyük bir dolap yoksa, yerleşik depolama alanı koymak için odada yerlere bakın. Raflar, odacıklar inşa edebilir ve hatta etrafına saklama rafları olan masalar koyabilirsiniz.

Çok karmaşık bir şey yapmak zorunda kalmadan alanı daha işlevsel hale getirmek için yerleşikleri kullanmanın birçok yolu vardır.

Bir şeyleri havada uçurun

Çocuklar buna bayılacak. Odanın düzenini bir araya getirdiğinizde, nesneleri havada bırakarak çok fazla yerden tasarruf edebilirsiniz.

Yüzen masalardan ve yüzen raflardan bahsediyoruz. Yüzer raflar ve masalar, yerleşik ve çatı katı veya ranzalarınızla eşleştirmek için harika bir şeydir. En büyük faydalarından biri, aranızda mobilya ayaklarının olmaması ve odaya temiz bir görünüm vermesidir.

Tavandan Hamak Sandalyeleri Asın

Hamaklı sandalyeler havalı görünür ve ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yoldan çekebilirsiniz. Plaj temalı bir oda da yapıyorsanız, harika bir ektir.

Hamaklı sandalyeyi kullanırken ayaklarını dayayacak bir yer istiyorlarsa, oda için biraz puf alabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamaz, ancak ayaklarını desteklemek istedikleri her yere taşıyabilirler.

Bir Odayı Paylaşan Çocuklar Eğlenceli Olabilir

Bir odayı paylaşan çocuklarınız olduğunda, bu olumlu olmalı, olumsuz değil. Doğru görünüm ve alanla aile üyelerinizle aynı odada olabilmek çok eğlenceli olabilir.

Çocuklarınız için eğlenceli ve işlevsel bir oda için mükemmel oyun ve uyku alanını yaratmak için yukarıdaki bilgileri kullanın.

Aileniz için harika bir yuva oluşturmak için daha fazla yardıma ve diğer önemli ipuçlarına ihtiyacınız var mı? Eviniz için DIY hakkında bilmeniz gereken her şey için blogumuzu okumaya devam edin.

Bir cevap yazın