Ofis Temizleme İpuçları

Zaman zaman dağınık bir ofise sahip olmaktan hepimiz biraz suçlu olabiliriz. Ancak temiz bir çalışma alanı, çalışanların mutluluğuna yardımcı olacağı ve üretkenliği artıracağı için birinci öncelik olmalıdır.

Çoğu iş yeri temizleyicisi, masa alanlarını temizlemeyecek ve yalnızca mola alanlarında ve mutfaklarda sınırlı ofis temizliği sunacaktır. Bu, işverenlerin ve çalışanların ofisin düzenli kalmasına yardımcı olmak için birlikte çalışması gerektiği anlamına gelir.

Temiz bir çalışma ortamı sağlayabileceğinizden emin olmak için burada birkaç ipucu ve püf noktası vardır.

1. Ayrılmadan önce temizleyin
Akşam eve gitmeden önce masanızı topladığınızdan ve kullanılmış kapları mutfağa koyduğunuzdan emin olun. Sabah geldiğinizde, zaten geride olduğunuza dair ezici bir his yerine, hemen başlamanız için her şey hazır olacaktır.

2. Kağıtları düzenleyin
Kendinize, masanızda gevşek kağıt olmaması gibi bir kural koyarsanız, bu, organize bir dosyalama sistemini sürdürmeniz veya yazıcı kullanımınızı azaltmanız gerektiği anlamına gelir.

konum-Airtaskeroffice-02

3. Bilgisayarınızı temizleyin
Masaüstü ekranınıza bakın ve kendinize masaüstü arka planınızı görüp göremediğinizi sorun. Değilse, bilgisayarınızı temizleme ve artık ihtiyacınız olmayan belgeleri silme zamanı. Bu, daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda dosyaları ararken değerli zamanınızdan tasarruf etmenizi sağlar.

4. Buzdolabı
Çok yaygındır, yiyeceklerin ofis buzdolabında bırakılması ve siz buzdolabının içinde bir yerden garip bir koku geldiğini fark edene kadar haftalarca veya aylarca bırakılması çok yaygındır.

Bundan kaçınmak için, son kullanma tarihi geçmiş yiyecekleri atmayı Cuma öğleden sonralarının bir parçası yapın. Ek olarak, her mevsim buzdolabını dezenfektanla temizlemek için temizleyicileri düzenleyin.

med-ofis-temizlik-çözümleri

5. Her şeyin bir yeri vardır
Kalemlerden ceketinize ve şemsiyenize kadar her şey, düzenli kalabilmeniz için saklanacak özel bir alana sahip olmalıdır. Organize olursanız, sadece misafirleriniz ve çalışanlarınız için fayda sağlamış olursunuz. Artan profesyonellik seviyenizden bahsetmeye bile gerek yok.

6. Masa temizleme seti
Tozlu elektronik cihazlar, masa lekeleri ve kirli klavyeler için elinizde bir mendil ve dezenfektan stoğunuz varsa. Bu, alanınızın mikropsuz kalmasını sağlayacak ve genel temizlik sürenizi azaltacaktır.

Yılın daha yoğun dönemlerinde, daha keyifli bir atmosfer yaratmak için her zaman ekstra temizleyiciye yatırım yapmaya ve ofiste daha fazla yardım almaya değer olduğunu unutmayın. Son dakika yardım eline ihtiyacınız varsa, yerel bölgenizde ofis temizliğine yardımcı olacak çok sayıda Airtasker var.

Bir cevap yazın