Orta Sehpa Dekorasyon Örnekleri İçin En İyi 10 İpucu


Bir oturma odası organizasyonu söz konusu olduğunda, en çok dikkat çeken iki ana mobilya kanepe ve sehpadır. İkincisi, özellikle küçük evlerde genellikle merkez haline gelir, bu nedenle onu mümkün olan en iyi şekilde dekore etmek için zaman ayırmanız önemlidir.

Orta Sehpa Dekoratif Objeler göz önünde bulundurmanız gereken 10 önemli ipucu aşağıdadır.

  1. Masanın üzerine bir tepsi yerleştirin

Bir tepsi, bir sehpanın temeli olarak kabul edilir, bu da alanı kolayca düzenlemenize ve daha temiz hale getirmenize yardımcı olur. Bu, TV uzaktan kumandalarınızı ve aksi takdirde sehpaya dağılmış olabilecek diğer küçük eşyaları yerleştireceğiniz yerdir.

  1. Bazı güzel kitaplar kazık

Bunlara çoğunlukla sehpa kitapları denir. Parlak renkli kapaklar ve kalın harflerle gelmelidirler. Bununla birlikte, yığınların yüksekliğini değiştirmenizi sağlarken, onları istifleme biçiminizde mütevazı olun.

  1. En sevdiğiniz parçayı sehpanın üzerine yerleştirin

En değerli parçanızı sehpanızın ortasına yerleştirerek odanın odak noktası haline getirebilirsiniz. Bu ilginç bir heykel veya odanızın tek açıklama parçası olarak hizmet eden güzel bir ekici olabilir.

  1. Taze çiçekler kullanın

Masanızın üstünde gerçek çiçeklere sahip olmak, odanıza özellikle eğlendirmeyi hedeflediğinizde davetkar bir dokunuş ve zarif bir his verir.

  1. Değerli metalik eşyalar ekleyin

Altın, gümüş ve pirinç gibi metalikler sehpa alanınızı hızla yükseltebilecek öğelerden bazılarıdır. Ayrıca, süs eşyaları ve saatler gibi aksesuarların yerleştirildiği bir kaseye sahip olarak masayı aksesuarlayabilirsiniz.

  1. Değişken yükseklikler oluşturun

Masaüstlerinin ve tepsilerin yatay olduğu düşünüldüğünde, ekstra bir ilgi eklemeye yardımcı olan yüksekliğe sahip oyun eklemek için çeşitli vurgu parçalarını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, bu işlev için konik bir mum veya uzun bir orkide gibi basit öğeleri kullanabilirsiniz.

  1. Masa yığınlarının üst kısmına hafif dokunuşlar kullanın

Tepsilerinizin veya kitaplarınızın üzerine mumlar veya değerli taşlar gibi küçük parlak vurgular yerleştirin. Renkleri eşleştirmek için istekli olun.

  1. Doğal öğeler ekleyin

Evin dış mekanlara dokunmasına yardımcı olmak için elementleri ve doğal nesneleri kullanmayı düşünün. Bu doğal unsurlar genellikle odaya harika renkler eklemeye yardımcı olur.

  1. Beton kullanın

Beton vazolar, dekorunuza zahmetsizce şık bir stil verir.

  1. Daha fazla depolama alanı kullanın

Bu, yeterli alana sahip daha küçük odalarda yaşayan insanlar için bir hile. Birkaç malzemeyi saklamak için sehpanın altındaki alanı kullanmayı düşünün, ancak alanın dağınıklığını önlemek için istekli olmanız gerekir.

Sonuç

Orada – sehpanızı şekillendirmenize ve ferahlatıcı bir oturma odası için ihtiyacınız olan asansörü vermenize yardımcı olacak en iyi 10 ipucu listesi var.