Oryantal tarzda dubleks daire tasarımı


Ahşabın sağladığı sıcaklık, yarı saydamlar ve ışığın yanı sıra, bir sonraki projenizde size ilham verecek oryantal bir tarz olan Japonya’nın geleneksel tasarımlarına dayanan bir tarza sahip bu dubleks dairenin tasarımının başlangıç ​​noktasıdır. .

Oryantal tarzda yatak odası tasarımı
Dairenin oryantal tarzda yatak odası – Fotoğraflar: Kenta Hasegawa |
Mitsuhiro Shoji, Uchida Şangay

Bambu, lamine ahşap ve demir gibi yapı malzemelerinin iyi bir kombinasyonu, bu oryantal tarzdaki daireyi ışık ve sıcaklık dolu alanlarla konforlu bir yer haline getiriyor.

Apartman mutfak tasarımı
Mutfak dizaynı

Tavandaki ve duvarlardaki ahşap çubuklar ana girişten rotayı oluştururken dokular iç mekanlarda şeffaflık ve derinlik hissi yaratıyor. Işık, vurgulanması gereken bir diğer özelliktir, ön camdan ve içeride sıcak aydınlatma armatürleri ile elde edilir.

Daire yemek odası
Pencerenin önünde bulunan yemek odası

Daireyi tasarlayan stüdyo Çin’de yer alıyor ancak mobilya gibi ekipmanların detaylarında da görebileceğimiz gibi, yaşanabilirlikte ahşabın verdiği his, geleneksel Japon tasarımlarına odaklanıyor.

Dubleks Asma Kat
Dubleks asma kat, metal korkuluk

Gri demir, dubleks apartman katları arasına korkuluk olarak yerleştirilmiştir, ahşaplı demir birbirini estetik olarak iyi tamamlar, aynı zamanda iyi bir yapısal set oluşturur.

Küçük alan nedeniyle, arkadan aydınlatmalı tırabzana sahip dar ama işlevsel bir merdiven tasarlandı.

Dar merdivenler
Dar merdivenler

Dubleks daire planları

Yer israf etmemek için ana girişi (1) mutfaktan takip eden sirkülasyon doğrusal (7) şeklinde tasarlanmıştır. Bu alanda düzenli oranlarda bir banyo yer almaktadır. Dairenin ön tarafında, modüler oryantal tarzda kanepelerle küçük bir oturma odası tasarlanmıştır.

İkinci katta yarı şeffaf sürgülü kapıları olan bir yatak odası, bir tatami odası (19).

Dairenin ön kısmında küçük bir boşluk bırakılmıştır (18), bunu başarmak için tavan ön cama değmez, bu şekilde her iki kat için daha fazla doğal ışık girişi sağlanmıştır.

Dubleks Daire Planları
Dubleks Üst ve Alt Kat Planları

Hastalık: Mitsuhiro Shoji, Uchida Şangay

Fotoğraflar: Kenta Hasegawa

Via: Designboom.com