Oturma Odanız için 10 Yaratıcı Raf Fikri

Depolama, Avustralya’daki en yaygın ev sahibi sorunlarından biridir. İnsanların artan satın alma gücü ile ev sahipleri ihtiyaç duymadıkları şeyleri evde biriktirme eğilimindedir. Bu, sandalyelerin, masaların ve aletlerin olması gereken alanlarda çok az yer olmasını veya hiç olmamasını sağlar.

Şehrinizdeki depolama şirketlerinden birinde her zaman bir depolama birimi satın alabilseniz de, bu, evinizin de eşyalarla dolu olmayacağını garanti etmez.

Ve bir çok şeye sahip olmanın kötü olduğunu düşünmeden önce, bunun olmadığını bilin. Buradaki hile, evinizi kutular ve kaplarla doldurmadan bunları nasıl saklayacağınızı bilmektir.

Oturma Odanız için 10 Yaratıcı Raf Fikri

Öyleyse bunun nasıl mümkün olduğunu merak ediyorsanız, işte oturma odanızda raf bulundurmanın 10 yaratıcı yolu.

Bu makalenin sonunda, uzun açıklıklı raf tedarikçinizi aramak isteyebilirsiniz çünkü kesinlikle evinizde yaratıcı bir depolama alanına sahip olmaktan ilham alacaksınız.


Ayrıca Oku:


  1. Kılçık Rafı

Geçtiğimiz yıldan beri, kılçık raflar küçük alanlar için popüler bir seçim oldu. Kendinizi bir apartman dairesinde yaşarken bulursanız veya evde çok fazla yeriniz yoksa, şimdi duvarlarınızdan yararlanmanın tam zamanı.

Balık kılçığı rafı, V şeklindeki rafa benzer. Ayrıca, sahip olduğunuz kitapları veya not defterlerini saklamak için bu tarafları kullanabildiğiniz sürece ters bir V olabilir. Evinizdeki bazı eski kitap uçlarını kullanarak balık kılçığı rafı yapabilirsiniz.

Ayrıca sahip olduğunuz bazı odun parçalarından bir “L” yapabilir ve kılçık gibi görünmek için onlara katılabilirsiniz. Dahası, DIY’dir ve çok fazla malzeme satın almanıza gerek yoktur.

  1. Yüzer Raflar

Kılçık raflara sahip olmanın yanı sıra, duvarlarınızı maksimize eden sanatsal raf türlerine de sahip olabilirsiniz. Bir fikir, duvara dik bir metal parçası yerleştirmektir.

Bu yüzer rafla bir kitap yığını veya küçük bir bitki koyabilirsiniz. Rafın altına duvar çıkartmaları yerleştirerek buna daha fazla sanat ekleyebilirsiniz. Kitapları zorlayan bir süper kahramana ne dersiniz?

Yüzen raf için başka bir fikir, basit ahşap parçalarıdır. “Dışarı çıkma” Duvarın. Bu, duvarınıza rustik ama soyut bir his verebilir. Bunun harika yanı, ahşap plakaları bir görüntü oluşturmak için istediğiniz şekilde düzenleyebilmenizdir. Ancak bunu yaptığınızda, her rafın mesafesini göz önünde bulundurmayı unutmayın.

  1. Oda bölücü

Stüdyo tipi bir odanız varsa ve bölmek için yaratıcı bir yol arıyorsanız ve yine de depolama için alanınız varsa, o zaman cevabınız bir oda ayırıcı / raftır.

Genellikle, oda ayırıcıları düşündüğünüzde, oturma odanızı ve yemek odanızı ayırmak için çıkarabileceğiniz sağlam bir ahşap blok hayal edersiniz. Ancak depolama alanı aradığınız için aramanız gereken oda bölücü, raf görevi gören bir bölmedir.

Bu tür bir oda bölücü, kapatılması gereken herhangi bir kapının olmadığı açık bir dolaptır. Vazolarınızı, çerçevelerinizi ve hatta kitaplarınızı bu raflara koyabilirsiniz. Eşyalarınızı nasıl düzenlediğinize bağlı olarak, aslında bu odayı bir estetik olarak ayırabilirsiniz.

  1. Duvar Galerisi

Resimlere ve sanat eserlerine sahip olmayı sevmek için sanatçı olmanıza gerek yok. Kendinizi nereye yerleştireceğinizi bilmediğiniz bir sürü çerçeveyle karşılaşırsanız, neden hepsini duvara asmayı düşünmüyorsunuz?

Çerçeveler söz konusu olduğunda, insanlar genellikle ailenizin 1-2 fotoğrafını asmanız gerektiğini düşünür. Ancak sanat hayranı olanlar aynı fikirde değil. Yaratıcı olmanın ve sanat eserlerini ve hatıra eşyalarını asmak için duvarınızı kullanma zamanı.

  1. Açık Raflar

Oda bölücü / açık raf gibi, önüne açık bir raf yerleştirerek duvarlarınızdan yararlanabilirsiniz. Açık bir rafa sahip olmak çeşitli nedenlerden dolayı faydalıdır.

Birincisi, en sevdiğiniz şeyleri organize ve sergilemek için görmenizdir. Göstermek istediğiniz ancak sehpaya koymak istemediğiniz özel bir kupanız varsa, cevabınız açık bir raftır.

İkincisi, rafınızın kapısı olmadığında, eşyalarınızın toz birikip birikmediğini veya organize olup olmadığını kolayca görebilirsiniz. Sizi eşyalarınızı temizlemeye ve düzenlemeye zorlamak için kendinize yapabileceğiniz bir numara gibidir çünkü onları saklayacak yer yoktur.

Ve son olarak, açık bir raf, bir odayı büyük gösterir. Kapalı rafların aksine, açık raflar, alanınızın büyük olduğu yanılsamasını verir.

  1. Ahşap Sandık Rafları

Rustik veya topraklı bir raf versiyonuna gitmek istiyorsanız, ahşap kasalardan yararlanmak işi yapabilir. Birkaç tahta sandığı boyayın ve ahşabı korumak için cilalayın. Ardından sabitlendiklerinden emin olmak için bunları duvara asın veya yapıştırın.

Ahşap kasalar depolama için harikadır çünkü kitapları, vazoları, çerçeveleri ve hatta kupaları koymak için doğru miktarda alana sahiptirler. Ancak, bu dünyevi hissi arttırmak istiyorsanız, üzerine birkaç küçük bitki koymanız şiddetle tavsiye edilir.

  1. Merdiven Rafları

Merdivenlerin sadece marangozlar için olduğunu kim söylüyor? Birkaç şık ve zarif mağazaya gitmediyseniz, küçük bir ahşap merdivenin uzayda harikalarını nasıl gerçekleştirebileceğini kesinlikle görmediniz.

Küçük bir alanınız varsa kullanmak için en iyi raf olmasa da, merdiven rafı sergilemek istediğiniz küçük şeyler için harikadır.

Genellikle, evde sulu meyveler olanlar bir merdiven rafından yararlanır. Mum, çerçeve ve benzeri diğer küçük eşyaları yerleştirmek için merdiven rafı da kullanabilirsiniz.

  1. Cubby Delikler

Çocukken anaokulu sana her zaman eşyalarını küçük bir deliğe koymanı söylerdi. Ancak bu depolama tekniği sadece okullar için değil, aynı zamanda evde depolama için de kullanılmaktadır.

İnce küçük deliklere sahip olmanın en iyi yolu, onları bir mobilya parçasıyla birleştirmektir. Örneğin, yatay bir kanepeniz var, burada birbirine tutturulmuş birkaç tahta parçası var.

Aşağıdaki alanı, kişisel eşyalarınızın çoğunu yerleştirebileceğiniz küçük deliklere dönüştürebilirsiniz. Bununla ilgili iyi olan şey, depolama alanının kimsenin önüne çıkmamasıdır.

  1. Yığılmış Kutular

Bazen depolamanın bu kadar gizli ve ince olması gerekmez. Aslında, depolama alanlarını hemen köşeye yerleştirebilirsiniz. Onları şık kılmanın tek yolu, odanızın estetiğine uygun farklı türde saklama alanları kullanmaktır.

Örneğin, oturma odanızın bir seyahat teması var. Bagaj olarak boyanacak birkaç istiflenmiş kutunuz olabilir ve ardından depolama olarak hizmet etmek için bunlara çekmeceler takabilirsiniz. Böylelikle saklama kutularınız yeni merkez parçanız olur.

  1. Gizli ve Açık Raf Kombinasyonu

Ayrıca kapalı ve açık rafları karıştırabilirsiniz. Günümüzde şık odalar ve dekorların birbirine simetrik olması gerekmiyor.

Aynı şey raflar için de geçerli. Bir duvara kendi rafınızı taktırabilir ve bazı boşlukları bir kapıyla kapatabilirken diğerlerinde kapatabilirsiniz. Bu tarz bir raf, evinize daha modern bir his verir ve aynı zamanda oturma odanızın daha büyük görünmesini sağlar.

Bir cevap yazın