Oturma Odanıza Lüks Bir Hissi Nasıl Katarsınız

İster evinizi yeniden şekillendiriyor olun, lüks oturma odası ister yakın zamanda bir tane inşa etmiş olun veya mevcut evinizi daha lüks hale getirmek istiyorsanız, oturma odası yenilemek için en uygun yerdir. Konukları ilk önce eğlendireceğiniz, arkanıza yaslanıp arkadaşlarınız ve ailenizle rahatlayacağınız alan olarak, doğru yola çıkmak önemlidir.

Oturma Odanıza Lüks Bir Hissi Nasıl Katarsınız
lüks oturma odası

Oturma Odanıza Lüks Bir His Katın

Oturma odanızı biraz daha gösterişli ve ilginç kılmak için kullanabileceğiniz birçok akıllı ipucu var. Lüks her zaman en pahalı ürünlere sahip olmakla ilgili değildir, aynı zamanda düşünceli bir tasarımla da ilgili olabilir. Oturma odanızı bir mimari dergiye aitmiş gibi gösterecek 7 ipucu:


Ayrıca Oku: lüks oturma odası


  1. Duvarlara Büyük Sanat Koy

İster soyut ister çiçek olsun, modern kanvas reprodüksiyonları, herhangi bir yaşam alanı için uygun fiyatlı ancak oldukça çekici bir eklentidir. Büyük ve dramatik sanat baskıları çevrimiçi olarak veya birçok farklı mağazadan makul bir fiyata satın alınabilir. Büyük boy sanat, odanın şık bir odak noktası yaratarak büyük bir etkiye sahiptir.

  1. Basit Tutun

Dağınıklık, lüks hissine kriptonittir. Oturma odası özellikle aşırı aksesuarlara sahip olma riski altındadır. Sahip olduğunuz her öğeyi duygusal değerle sergilemenin cazibesinden kaçının ve göstermeyi seçtiğiniz dekor öğeleri arasında ortak bir temayı deneyin ve tutmaya çalışın. Sadelik ve yerleştirme, oturma odanızın en lüks unsurlarını tanımlamanıza yardımcı olur.

  1. Aydınlatmanızı Modernize Edin

Herhangi bir aydınlatma mağazasını ziyaret etmek, gözlerinizi mevcut olan sonsuz aydınlatma seçeneklerine açacaktır. Doğru aydınlatma, evinizin ambiyansının ve yaşanabilirliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Aydınlatma, havayı kontrol etmenizi ve en etkileyici mobilyalarınızı ve sanat eserinizi vurgulamanızı sağlar. Mumlar bile oturma odanıza anında romantik bir karakter kazandırmanın basit bir yoludur.

  1. Modern Bir Halıya Yatırım Yapın

Tasarımcı halıları, özellikle modern kilimler, oturma odanıza lüks bir hava katmanın mükemmel bir yoludur. Modern kilimler, odaya bir stil ve renk öğesi enjekte ederek sessiz veya kalın olabilir. Odadaki renk düzenini zenginleştiren veya kendine dikkat çeken bir tasarım halısı, bir oturma odasına lüks bir aura eklemede çok ileri gidecektir.

Tasarımcı halıları çeşitli tasarım ve dokularda mevcuttur. Modern tasarım halının yanı sıra dokulu kırlentler ve minderler, zemindeki renk düzenini daha da zenginleştirebilir ve vurgulayabilir.

  1. Renkleri Basit Tutun

Bir renk sıçramasına sahip siyah ve beyaz, zamansız bir lüks duygusu katıyor. Beyaz bir kanepe seçip aksesuarlarınızla renk katabilirsiniz. Bir tasarımcı halısı, siyah beyaz şemaya eklenebilir veya odaya renk katan parça olabilir.

Ek olarak, siyah beyaz duvar sanatı, basit bir renk düzenine sahip bir odada daha fazla ifade verir. Lüks yaşamı biraz daha dramatik bir şekilde yansıtan bir başka renk şeması siyah ve altındır.

  1. Karışık Malzemeler Kullanın

Malzemeler ve dokular ek bir lüks katmanı ekler. Metal, cam, tekstil, ahşap ve deri karışımını düşünceli bir şekilde karıştırmak çarpıcı bir görünüm yaratır. Öğeler, sadelik duygusuyla doğal olarak birbirini tamamlamalıdır. Çağdaş ve endüstriyel veya klasik country ve bohem olsun, bir veya iki benzer iç tasarım trendini belirlemeye ve bunlara yönelik çalışmaya çalışın.

  1. Televizyonunuzu Kamufle Edin

Televizyonu odanın odak noktası yapmaktan kaçının. Ya onu kamufle edin ya da dikkati o büyük siyah ekrandan uzaklaştırmak için uygun büyük bir sanat eseri bulun. Ayrıca televizyonun hemen etrafında bir sanat galerisi oluşturabilir ve diğer duvar parçalarıyla uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

  1. Panjurlarla Aydınlatmayı Daha Fazla Kontrol Edin

Panjurlar, pencereler ve cam kapılar için harika bir ince kaplamadır. Oldukça çok yönlüdürler ve neredeyse her alana uyarlar. Ayrıca basit bir DIY kiti ile panjurları kendiniz de kolayca kurabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey çerçevenizi ölçmek, doğru kiti seçmek ve bir günde şık karartma perdelere sahip olacaksınız. The Blinds Dept’in bu çekici, kurulumu kolay panjur serisine göz atın.

Bu öneriler, oturma odanızda lüks duygusunu geliştirmenize yardımcı olacaktır. Ödüllü tasarımcı parçaları veya yerel pazar buluntularının bir karışımı ile çalışabilirler. Tarzdaki sadelik ve tutarlılığın, sofistike ve şık bir ortamın işaretleri olduğunu unutmayın. Mobilyanızı, dekorunuzu ve yerleşiminizi dikkatlice seçerken eğlenmeyi de unutmayın!

lüks oturma odası

Bir cevap yazın