Oturma Odanızda Duvar Kağıdının Çalışmasını Sağlamanın 6 Yolu


İç duvarlar için duvar kağıdının mı yoksa boyanın mı daha iyi olduğu tartışması eski bir tartışma ve burada net bir kazanan yok çünkü her biri diğerine kıyasla kendi avantajları ve dezavantajları ile geliyor.

Bu, diğer şeylerin yanı sıra, odanın bir tadı ve genel dekoru meselesidir, ancak oturma odasındaki duvar kağıdının potansiyel uygulamasının düz eski boyadan çok daha kapsamlı olduğu konusunda hiç şüphe yoktur.

Oturma Odanızda Duvar Kağıdının Çalışmasını Sağlamanın 6 Yolu
Oturma Odanızda Duvar Kağıdının Çalışmasını Sağlamanın 6 Yolu

Oturma Odanızda Duvar Kağıdının Çalışmasını Sağlamanın 6 Yolu

Burada neden bahsettiğimizi anlamak için aşağıdaki noktalara göz atın ve bir sonraki oturma odası yenileme projeniz için yeni ve benzersiz fikirler toplayıp toplayamayacağınızı görün.


Okumalısınız:


Bir Twist ile Klasik Duvar Kaplaması

Duvar kağıdı duvarları kaplar ve genellikle kağıdı boyutlandırmaktan, yapıştırıcıyı sürmekten ve tamamen kaplayana kadar duvarların üzerine yapıştırmaktan başka klasik yöntemden başka bir şey yoktur. Bununla birlikte, oturma odasındaki duvarların her biri için ayrı duvar kağıdı tasarımları seçerek klasik yönteme bir dokunuş getireceğiz.

Aralarındaki farkı ince veya dikkat çekici hale getirebilirsiniz, ancak aynı zamanda her duvarı zıt bir kişiliğe sahip olma seçeneği de vardır. Bir duvar spor yapabilir Sumi tarafından Alacalı Modern bir ifade için, karşıt duvar geometrik şekillerle renkli tüylerle mükemmel bir kontrast oluşturabilir. Harlequin’sAmaziliaLimosa Toplamak.

Yine de ince oynamak istiyorsanız, o zaman her duvarı aynı şekilde farklı koleksiyonlarla örtebilirsiniz. Sumi duvar kağıtları serisi? Seçim tamamen size ait ve oturma odanızın tasarımına nasıl bir kişilik yansıtmak istediğinize bağlı olmalı.

Tüm farklı tasarımları, renkleri ve yeni koleksiyonları incelemek ve seçmek söz konusu olduğunda, Fashion Interiors en güncel duvar kağıdı koleksiyonuna sahiptir ve sitelerini kullanarak telefonunuzdan veya dizüstü bilgisayarınızdan her şeyi kontrol edebilirsiniz. Sadece aynı temanın ve kişiliğin odadaki diğer her şey tarafından da yansıtıldığından emin olun.

Yarım Duvar Kağıdı – Yarım Boya

Bu, boya ve duvar kağıdı tartışmasını alakasız kılan fikirlerden biridir, çünkü her ikisini de oturma odanızda güzel bir karışım oluşturmak için kullanacaksınız. Duvarlarınızın üst yarısını kaplamak için duvar kağıdı kullanın ve alt yarısını duvar kağıdı ile boya arasında büyük bir kontrast oluşturmayan bir gölge ile boyayın.

Buradaki fikir, aralarındaki farklılıkları vurgulayarak, göze çok fazla zarar vermeden varyasyonu göstermektir.

Aynı Duvarda İki Duvar Kağıdı

Eski bir numara olmasına rağmen, bunu başarmak zor. Yine de, doğru yapıldığında her duvarı daha ilginç hale getirir. Seçenekleriniz aşağıdakileri içerir.

  • Ortadan yatay olarak ayırma
  • Ortadan dikey olarak ayırma
  • Yanlardan ayrı bir tasarıma sahip merkezi bir tasarımın yanında

Tavanda Duvar Kağıdı?

Birisi duvar kağıdından bahsettiğinde tavan nadiren akla gelir, ancak kesinlikle orada kullanabilirsiniz. Duvarların geri kalanından farklı olacak bir tasarım seçtiğinizden emin olun, bu yüzden cesur davranmaktan çekinmeyin.

Burada akılda tutulması gereken bir tavsiye, tavana duvar kağıdı koymanın, bunu yapmakta önceden deneyimi olmayan biri için bir iş olmadığıdır. Gerekirse profesyonel yardım çağırın, çünkü tavandan soyulan duvar kağıdını yönetmek kolay bir iş değildir!

Mobilyayı Duvar Kağıdı Yapmak?

Halk arasında dekupaj olarak bilinen bu mobilya, eski mobilyalara ve abajurlara yeni bir soluk getirerek harikalar yaratabilir. Modern, döşenmiş bir odada eski ve yorgun görünmek yerine, o eski çekmece veya sehpa, oturma odanızdaki tasarımın kişiliğini tamamlayarak ve zenginleştirerek, uyum sağlayarak dekorun bir parçası olabilir.

Burada hatırlanması gereken nokta, dekupajın yalnızca çoğunlukla temiz ve keskin hatlara sahip mobilyalarda işe yaradığıdır.

Özellik Duvarı Duvar Kağıdı

Daha önce tartıştığımız gibi farklı duvar kağıdı tasarımlarıyla her duvarı farklı bir şekilde öne çıkarmak yerine, yalnızca bir duvar kağıdı özellikli duvara sahip olmayı seçebilirsiniz. Özellik duvarlarının bir odak noktası oluşturması amaçlanmıştır, bu nedenle duvar kağıdıyla kaplama mükemmel bir anlam ifade eder, ancak duvar kağıdının duvarın üzerine veya önüne yerleştirilen fotoğrafları veya sanat eserlerini mükemmel şekilde tamamlamasını veya en azından duvar kağıdının bir çelişki oluşturmamasını sağlar duvarla sergilediği şey arasında.

Bu, duvar kağıdı fikirleri ve oturma odaları söz konusu olduğunda, ancak tartıştığımız her şeyi ayrı fikirler olarak almayın çünkü bazıları harmanlanabilir ve deneylenebilir. Bununla birlikte, az önce tartıştığımız denenmiş ve doğru stratejilerden herhangi birine sadık kalırsanız, bir iç tasarım hatası yapma olasılığınız daha düşüktür.