Oturma odanızı bir günde nasıl daha büyük gösterirsiniz


Sizi temin ederim ki aynı zamanda göreceğimiz bu ipuçlarını uygulayarak oturma odanızın açıkça daha büyük görünmesini sağlayacaksınız. Eğer ilgileniyorsanız, bir odayı daha büyük göstermek için bu adımlar ve ipuçları listesiyle başlarken beni takip edin. Biz başladık.

Odayı boşalt

Daha büyük görünmesi için düzenli bir oda

Aylar ve yıllar boyunca, odaya neredeyse daha fazla şey fark etmeden ekleriz.

Yeni bir yastık, mobilyaların üzerine birkaç kitap, size verilmiş güzel bir vazo, tuhaf fotoğraf … Ve böylece tüm alanı ekleyip yeniden dolduruyoruz.

Yani, sipariş etmek istediğiniz bir dolap gibi, yapmanız gereken ilk şey temizlemek.

Fazladan olduğunu düşündüğünüz her şeyi çıkarın, TV dolabını biraz boşaltın, aşırı yüklenmiş görünmemesini sağlayın, kanepeyi minderlerle doyurmayın. Üstünde çok süs eşyası olmayan sehpa ve yemek masası vb.

Bu sayede birkaç saat içinde oturma odanızın nefes almasını sağlayacaksınız ve mekan o kadar kalabalık görünmüyor.

Oturma odasını daha büyük göstermek biraz önemsiz bir görev gibi görünebilir, ancak bunu yaptığınız anda, odadan çıkın, alışverişe çıkın, bir bira için ya da yürüyüşe çıkın. Tekrar girdiğinizde, yaptığınız tasfiye görevinin ne kadar büyük bir etkisi olduğunu fark edeceksiniz.

Size minimalizme geçmenizi söylemiyorum, ama istiyorsunuz, ancak sağduyuya göre, öğelerin aşırı yüklü olduğu ve görsel olarak daha ağır olduğu ve doğru unsurlara sahip bir odanın daha hafif göründüğü. Daha hafif.

Zaten böyle bir oturma odanız varsa ve alanınızı genişletmeye devam etmek istiyorsanız, o zaman aşağıdaki tavsiyeye geçelim:

Perdeleri aydınlatın veya çıkarın

Daha büyük görünmesi için perdesiz bir oturma odası

Gördüğünüz gibi perdeler çok önemli bir dekoratif unsurdur, ancak estetik kullanımlarının ötesinde çok önemli bir işlevi yerine getirirler: Mekana giren ışık miktarını düzenlerler.

Bu nedenle, bu tavsiye katı bir kural değil, oturma odanıza uyum sağlamanız için esnek bir öneridir.

Perdeler büyük bir görsel ağırlığa ve büyük desenler ve opak ile yüklenmişlerse daha fazlasına sahiptir.

Bunları çıkarırsanız oturma odanızın derinlik kazandığını ve alanın daha geniş olduğunu göreceksiniz. Görsel fark şok edicidir.

Sana eskisi gibi söylüyorum. Perdeleri çıkarın ve yürüyün. Oturma odanıza geri döndüğünüzde ne kadar büyük bir fark göreceksiniz.

Daha önce de söylediğim gibi perdeleri çıkaramıyorsanız veya istemiyorsanız, mahremiyete sahip olmalarına ve içeri giren doğal ışığı düzenlemelerine ihtiyacınız varsa, o zaman daha hafif olanları tercih edin.

Daha ileriye gitmek isteseniz bile perdeleri çıkartın ve bu çizgilerin üstündeki odada gördüğümüz gibi, estetik açıdan çok daha ince bir unsur olan ve salonunuzun daha büyük göründüğünü de fark edeceksiniz.

Doğal olarak perdeleri çıkarırsanız, oturma odanızın daha parlak olduğunu da fark edeceksiniz ama bu başka bir konu, ilginizi çekiyorsa, son zamanlarda yazdığım bu yazımda size bir oturma odasını nasıl daha parlak hale getireceğinizi anlattığım yazımı okuyabilirsiniz.

Oturma odasını daha büyük göstermek için başka bir ipucuna bakalım:

Mümkün olduğunca odanın tüm çevresini gösterin veya açığa çıkarın

Çevreyi görünür kılmak ve daha büyük görünmesini sağlamak için merkezde mobilyaların bulunduğu bir oda
Çevreyi görünür kılmak ve daha büyük görünmesini sağlamak için merkezde mobilyaların bulunduğu bir oturma odası

Bazı evlerde önceki tavsiyenin bazı durumlarda uygulanamaması veya hiç uygulanmaması gibi, bu tavsiyenin herkes tarafından yerine getirilemeyebileceğini anlıyorum.

Ama o kadar etkili ve o kadar az zaman alıyor ki, bu listeye evet veya evet’i koymam gerekiyor.

Bu kanıtlanmış bir gerçektir: Oturma odanızın çevresi ne kadar temiz görünürse, o kadar büyük görünür.

Yani, duvar ve süpürgelik alanı ne kadar büyükse, oturma odanız o kadar büyük görünecektir.

Bir oturma odasının veya başka herhangi bir alanın küçük veya dağınık olduğu hissi, büyük ölçüde, genellikle mobilyalarla dolu olduğu için gözün çevreyi görememesinden kaynaklanır.

Bu yüzden oturma odanızı mümkün olduğunca aydınlatın, mümkünse mobilyaları merkeze götürün, duvarları mümkün olduğunca serbest bırakın. Yapamazsanız, mobilyayı duvarlardan yaklaşık 2 inç uzağa yerleştirin, böylece alan çok dağınık görünmez.

İnan bana, harika çalışıyor. Göz, bir sitenin çevresini algılayabilirse, daha büyük görünecektir.

Hadi devam et:

Kabloları saklayın

Oturma odasını büyütmek için kabloları saklayın

Bu adım veya numara çok işe yarıyor, çünkü çoğu kez görünürde gördüğümüz kablolar, oturma odamızı daha darmadağın ve darmadağın görünmesine neden olan görsel bir bozukluk oluşturuyor.

Öyleyse, tüm kabloları gizleyin:

Burada tv kablolarının nasıl gizleneceğini görebilirsiniz.
Burada evin her yerine kabloları gizlemek için 15 fikir görebilirsiniz.

Muhtemelen dakikalar içinde yapabileceğiniz bir görev ve sonuç daha temiz ve daha düzenli bir oda. Tüm kabloları gizlemek için yeterli sebep yok mu?

Bir sonraki adıma geçelim:

Tavanlarınızın daha yüksek görünmesini sağlayın

Tahmin edebileceğiniz gibi daha uzun bir oda, daha büyük ve daha geniş bir odadır, değil mi?

Bu yüzden tavanınızın daha yüksek görünmesini sağlayın. Gibi?

Aslında oldukça basit. Burada tavanların daha yüksek görünmesini sağlamak için 12 etkili ve basit püf noktası görebilirsiniz.

Bir sonraki adıma geçelim:

Aynaları koy

Daha büyük görünmesi için aynalı bir oda

Odayı büyütmek için bu ipucunu veya ipucunu bıraktım çünkü bir element gerektiren tek şey bu.

Gördüğünüz gibi, oturma odanızı daha büyük göstermeye yönelik adımların geri kalanı, sahip olduklarınızı kaldırmaya veya değiştirmeye dayanıyor.

Ama bu durumda, bir aynaya ihtiyacınız olacak. Veya birkaç tane.

Pencerenin önüne bir ayna koyarsanız, oturma odasına yeni bir boyut kazandırmış olursunuz.

Fiziksel olmayan ama görsel bir boyut, istediğimiz bu. Odanın daha derin, daha geniş veya daha uzun görünmesini sağlayacaksınız. Ayrıca daha parlaktır. İyi değil mi?

Tüm adımlar etkilidir. Artık oturma odanızın daha büyük, daha temiz ve “daha temiz” görünmesi için hangi adımları atacağınız size kalmış.

Konuyu derinlemesine incelemeye devam etmek istiyorsanız, oturma odanızı boyamaya cesaret ederseniz, boşlukları daha büyük gösteren bu diğer makaleyi 10 renkli görmenizi tavsiye ederim. Ya da oturma odanızın mükemmel olması için bilmeniz gereken 10 kuralı içeren bu diğer makale.

Doğal olarak, her zaman söylediğim gibi, herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağımı bir yorum bırakın.