Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri Blog

Oturma Odanızı Dönüştürmek için Hızlı Düzeltmeler – Oturma odanızda bir değişiklik yapmak istiyorsanız, harika sonuçlar veren gerçekten çok kolay çözümler var. Bunlardan bazıları oldukça ucuzdur ve bunları kendi başınıza yapabilirsiniz, oysa bazıları biraz yatırım gerektirir.

Oturma Odanızı Dönüştürmek için Hızlı Düzeltmeler

Seçtiğiniz seçenek ne olursa olsun, ortaya çıkan odada kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir, bu nedenle hoşunuza gitmeyen bazı geçici trendler yerine ihtiyaçlarınıza göre ayarladığınızdan emin olun.

IMG - Oturma Odanızı Dönüştürmek için Hızlı Düzeltmeler
Oturma Odanızı Dönüştürmek için Hızlı Düzeltmeler

Boyama

Odayı dönüştürmenin en basit ve en ucuz yolu, ona bir boya işi vermektir. Odanızın sahip olmasını istediğiniz tona bağlı olarak, farklı renkler seçebilirsiniz, ancak genellikle odanın aydınlatmasını teşvik ettikleri için bu alan için daha açık renkler seçilir.

Kendinizi özellikle yaratıcı hissediyorsanız, kapılarınızın ve pencerelerinizin etrafına daha cesur bir renkle vurgular ekleyebilirsiniz. Ahşap yüzeyler de boyanabilir. Bununla birlikte, çoğu insan ahşabın doğal rengini korumayı ve sadece parlatmak için vernikle cilalamayı tercih eder.

Kanepeyi Değiştirin

Oturma odanızdaki en büyük mobilya muhtemelen kanepedir. Böylece, onu değiştirmek odaya yepyeni bir hava katabilir. Gerçekten popüler bir seçim kesitsel kanepelerdir. Bunlar tipik olarak oldukça büyüktür ve sehpa gibi diğer mobilya parçalarının etrafında kıvrılabilir. Burada https://www.skylarshomeandpatio.com/collections/custom-sectionals-sofas-san-diego bazı harika kesit kanepeler bulabilirsiniz.

Döşeme

Yelpazenin daha pahalı ucunda oturma odanızın zemini değiştiriliyor. Parke zeminleriniz varsa, bu oldukça pahalı ve zaman alıcı olabilir, ancak sonuç kesinlikle şaşırtıcı olmaktan başka bir şey olmayacaktır.

Ancak, döşemenizi değiştirmenin bankayı bozması gerekmez. Halı kullanıyorsanız, onu değiştirmek, parke zemin döşemekten veya değiştirmekten çok daha ucuzdur. Ayrıca dekorasyon açısından size daha fazla seçenek sunar.

İle ilgili “Oturma Odanızı Dönüştürmek için Hızlı Düzeltmeler“:

Işıklık Ekle

Oturma odanızda yeterince ışık olmadığını düşünüyorsanız, bunu bir ışıklık ekleyerek değiştirebilirsiniz. Sadece daha fazla doğal ışık almakla kalmayacak, aynı zamanda satmak istediğinizde evinizin değerini de artıracaktır.

Bununla birlikte, yerleştirme konusunda dikkatli olmalısınız. Rüzgar her zaman belirli bir taraftan esiyorsa, orada bir ışıklık istemezsiniz. Ayrıca, bir ışıklık için ideal yerinizin yolunda herhangi bir destek kirişi olmadığından emin olmanız gerekir. Bu iş için seçtiğiniz yüklenicinin yanı sıra çatı penceresinin kalitesinin de iyi olduğundan emin olun.

Ayna Ekle

Aynalar genellikle odaya daha geniş alanların görünümünü vermek ve aydınlatmaya yardımcı olmak için kullanılır. Aynaları kendiniz ekleyebilir veya bir dekoratörden yardım alabilirsiniz.

Aydınlatmayı değiştir

Son olarak, aydınlatmanızın yetersiz veya ekonomik olmadığını düşünüyorsanız, onu her zaman değiştirebilirsiniz. Giderek daha fazla insan, elektrik faturalarını azaltmak ve çevrenin korunmasına yardımcı olmak için düşük voltajlı aydınlatma veya LED’i tercih ediyor. Bu değişiklik aynı zamanda evinizin daha ‘yeşil’ olmasına ve dolayısıyla değerini biraz artırmanıza yardımcı olabilir.

Vurgu ışıkları, duvarlarınızın belirli alanlarına, genellikle bazı sanat eserlerine veya aile fotoğraflarına dikkat çekmenin çok popüler ve etkili bir yoludur. Bu ışıklar en çok LED’lerdir, yani fazla elektrik kullanmazlar, bu nedenle bunları kurmayı seçerseniz faturanız fazla etkilenmemelidir.

Nihai hedefiniz, işlevsellikten ödün vermeden vakit geçirmek isteyeceğiniz oda olmalıdır. Son bir tavsiye; Sonucunuzun tutarlı ve estetik olduğundan emin olmak için başlamadan önce bir plan yapmak her zaman iyi bir fikirdir.

Skylar’s Home & Patio Furniture San Diego ile iletişime geçmek için
9160 Kearny Villa Ct, San Diego, CA 92123, ABD
858-939-1360

Bir cevap yazın