Oturma Odası Duvar Sanatı Nasıl Unutulmaz Yapılır


Oturma odası evin kalbidir. Ailenin ve arkadaşların bir araya geldiği ortak bir alandır. Resmi, yarı resmi veya gayri resmi bir ortam için sade veya ağırbaşlı bir dekor ekleyin. Özenle yerleştirilmiş mobilyalar, bir yaşam alanındaki atmosfer için ancak bu kadarını yapabilir. Bunun yerine, mükemmel bir yaşam alanı yaratmak için oturma odası duvar sanatını kullanın.

Oturma odanızdaki sanat, aksi takdirde boş duvarlar için bir yön duygusu verebilir. Yaşam alanınızda doğru sanat eserini toplamak, dağınıklığı satın alma ihtiyacını azaltabilir. Duvar alanınızı aksanlı bir duvarla doldurun, çerçeveli baskılar asın veya Rembrandt’ın kendisinin ikinci bir bakış atacağı sanat eserlerini öne çıkarın. Duvar sanatının tek sınırı, hayal gücünüzün sınırlarıdır.

Duvar Sanatı Nasıl Kişiselleştirilir | Duvar Sanatı Dekor Fikirleri

Duvar Sanatı Nasıl Kişiselleştirilir

Kişiselleştirilmiş duvar sanatı, büyük ölçekli olsa bile, özellikle alanınız için yapılmış göz alıcı bir parça tasarlamanıza olanak tanır. Doldurulması zor alanlar bu özel parçalarla tamamlanmaktadır. Yerel mağazalarınızdaki seçimlerden şaşkına döndüyseniz, kendi mağazanızı oluşturmayı düşünün.

1. Duvar Sanatı Stilini Seçin

İster klasik nötr tonlar isterse ışıltı ve cazibeyi tercih edin, bir tasarım yaklaşımı seçmek, şovu durduran bir ortak alanın anahtarıdır. Duvarlarınızı göz alıcı özetlerle süsleyin veya siyah beyaz çizimler ile asgari düzeyde tutun.

Nötr oturma odası kanepe ve duvar dekoru.Nötr oturma odası kanepe ve duvar dekoru.

Evinizi sanatsal bir yetenekle konuşacak şekilde stilize edin. Basit kanvas baskılar, açık bir tuğla duvar için çarpıcı bir eklentidir. Bu arada akrilik baskılar sanatsal bir dokunuş katar ve karışık metaller yaşam alanında derinlik yaratabilir. Alanınıza en uygun duvar sanatı stilini düşünün:

Kanvas Tablolar

Kanvas baskı, fotoğraf kağıdının seçkin ablası gibidir. İkisi de muhteşem ama biri daha saygın. Bu parlamayan baskılar dayanıklı ve çok yönlüdür ve her oda tarzına iyi uyum sağlar.

Duvara Monte Edilmiş Duvar Sanatı

En sevdiğiniz baskıyı veya sanat eserini monte edilmiş duvar sanatı ile güvende tutun. Bu göze çarpan kompozisyon, fotoğrafların aşırı sıcakta veya soğukta katı bir temel ile bükülmesini önleyecektir.

Metal Duvar Sanatı

Modern evler ve büyük metal duvar sanatı tartışılmaz bir ikili olmasına rağmen, metal duvar sanatı çok daha geniş bir kapasitede kullanılabilir. Bu cesur tasarımı duvarlarınızı süslemek için bir ifade parçası olarak kullanın.

 Ev Dekorasyonu banner reklamı

Çerçeveli Tuval Baskılar

Çerçeveli kanvas baskılar, kanvasınıza profesyonel bir zarafet katar. Çerçeveli bir baskının genel görünümü düz görünebilir, ancak resminizi tuval üzerine yazdırarak duvar tasarımınıza derinlik katabilirsiniz.

Akrilik Baskılar

Resim yapma becerisi olmayan sanat meraklıları için akrilik baskılar bir sonraki en iyi şeydir. Akrilik bir parçanın canlılığı, modern bir estetik katarken görselinizdeki renkleri sergileyecektir.

Ahşap Duvar Sanatı

Eski stillerin rustik arkadaşı olan ahşap duvar sanatı, toprağa yakın bir görünüm oluşturmak için her evde güzel görünüyor. Farklı ve göz alıcı bir çiftlik evi hissi için bu özel parçaları kullanın.

2. Fotoğraf Sayısı ve Yapılandırma’yı seçin

Bir ila altı veya sekiz fotoğraf için bir yapılandırma seçin. Asimetrik bir görünüm için tuvallerinizi üst üste istifleyin veya beş fotoğraftan oluşan bir setle oturma odanızda feng shui oluşturun.

 • Tek parça: Tek bir fotoğraf 1000 kelime konuşabilir.
 • Çok Parçalı Galeri: Kurnaz eşleştirme veya mükemmellik için karıştırıp eşleştiren çok parçalı bir galeri, bir bellek montajıdır.
 • Tüm Metin: Alıntılar ve sözler kendileri için konuşuyor.

Duvar sanatını kişiselleştirirken sınır gökyüzüdür. Tek bir favori fotoğrafı, birden çok parçayı veya yalnızca metin içeren bir motivasyon parçasını öne çıkarma fırsatınız var.

3. Adım: Metin Kişiselleştirme Oluşturun

Ne demek istediğini söyle ve ne söylüyorsun. Giriş yolunda ilham almak için en sevdiğiniz alıntıyı veya alıntıyı tamamlayın. En sevdiğiniz tatilin zaman damgasını içeren bir fotoğrafı üst üste yerleştirin veya öne çıkarmak için yalnızca metin içeren bir parça oluşturun.

Mavi duvar sehpa dekor ile duvar sanatı asılı.

Metninizi bir çerçeve içinde öne çıkarabilmeniz için baskının her iki tarafında yeterli alan bırakın. Bir sonraki özel duvar sanatınız için ilham almak için aşağıdaki kısa alıntılara göz atın.

 • Çocuklu ev için: “Dağınıklığı bağışlayın, çocuklar burada anılar yaratıyor.”
 • Aile odaklı ev için: “Her şeyi sevgiyle yap.”
 • Esprili ev için: “Hiçbir şey doğru gitmediğinde sola gidin.”
 • Yeni evliler için: “Seninle olduğum her yer evimdir.”

4. adım: Çerçevenizi Seçin

Özel bir parça tasarlamanın son adımı bir çerçeve seçmektir. Bu ayrıntı, stilistik bir tasarım yapar veya bozar, bu nedenle oturma odanızın etrafındaki unsurları dikkatlice düşünün. Mobilya kumaşı, ilave oda vurguları ve duvar rengine özel. Ardından, çekici bir çerçeve seçin.

 • Çerçeve rengi: Siyah, kahverengi veya beyaz.
 • Ekstra Çerçeveli Baskı Seçenekleri: Metalik veya rustik.
 • Çerçeve Stili: Klasik eğri, çağdaş veya modern.

Bu kadar! Kendi kişiselleştirilmiş oturma odası duvar sanatınızı yarattınız. Çok kolay? Görünümünüzü tamamlamak için aşağıdaki duvar dekoru temalarına göz atın.

Büyük Duvar İçin Duvar Sanatı Fikirleri

En iyi ev dekorasyonu teması, yalnızca renkli duvar sanatı kadar iyidir. Konforlu bir alanı neyin yarattığını düşünün. Rahatlatıcı bir atmosfer mi yoksa zarif bir sadelik mi? Tamamen renk sıçramasına ne dersiniz?

Sanat baskıları ve renkli dekora sahip geniş oturma odası duvarı.

Kullanılacak çok alanınız olduğunda oturma odası için sonsuz büyük duvar sanatı fikirleri vardır. Büyük tuval duvar sanatı fikirlerinden, büyük bir duvar için DIY duvar sanatı fikirlerine kadar, yüzeyinizi ölçün ve ardından tasarlamaya başlayın.

İfade Galerisi Duvar

Galeri duvarlarının eklektik desenleri, onları böyle bir ifade haline getiren şeydir. Göz alıcı bir estetik oluşturmak için istediğiniz sayıda desen, malzeme ve stili eşleştirebilirsiniz. Bir odak noktasıyla başlayın ve uyumlu bir sunum için dışarı doğru duvar dekor fikirleri oluşturun.

Altı sarı baskı ile oturma odası galeri duvarı.

Alanınızı ölçerken çerçeveli baskılarınız arasındaki negatif boşluğu hesaba katmayı unutmayın.

 • Siyah ve beyaz: Bir açıklama yapmak için pigmente ihtiyacınız yok. Bir galeri duvarı, misafirleriniz içeri girer girmez endişe verici bir dikkat çekmeden, sadeliğiyle şıklığı ve zarafeti yansıtır.
 • Katmanlı Etki: Duvarınızda katmanlı bir efekt için küçük ve büyük kanvas duvar sanatını karıştırın ve eşleştirin. Sadece, kullandığınız çerçevelerin hiçbirinin her bir parça arasındaki boşlukları doldurmak için çok büyük veya küçük olmadığından emin olun.
 • Gridlocked: Galeri duvarlarının malzeme ve renk karışımı olması gerekmez. Boyalı bir ifade duvarında ince ama etkili bir oyun oluşturmak için duvarınızı simetrik çerçevelerle ve benzer bir renk paletiyle oluşturmayı düşünün.

Klasik ve yapımı basit olan bir galeri duvarı, ekstra dikkat gerektirmeden bir açıklama yapar.

Rustik Galeri Duvar

Çiftlik evi evleri, endüstriyel apartman daireleri ve daha pek çok yerde rustik bir galeri duvarı kullanılabilir. Çok yönlülüğü ile dekor türleri için pek çok DIY seçeneği vardır. Kutunun dışında düşünün ve oturma odanızın duvarları için büyük dış duvar sanatı alın, doğal öğeler evinize mükemmel rustik dokunuş katacak.

 • Wordy İfadesi: Rustik bir estetik, evin her yerine alıntılar ve hatta şarkı sözleri eklemesiyle bilinir, bu yüzden sizinkinde aile alıntılarını kullanmaktan çekinmeyin.
 • İlk önce aile: Büyük bir aileniz varsa, sizi bir aile ağacıyla bellek şeridinden aşağıya götüren bir ifade duvarı eklemeyi düşünün. Büyükanne ve büyükbabaların fotoğraflarıyla başlayın ve oradan kardeşler, anneler, teyzeler ve amcalar ile inşa edin.
 • Tebeşirle: Kara tahtalar tamamen bir kır evi için temalıdır, bu yüzden biraz kara tahta boyası alın ve eğlenceli ahşap duvar sanatı yaratın. Veya tatlı duygular için doğrudan duvarınıza bir bölüm çizin.

Bir ülke aşığı için tasarım yaparken sınır gökyüzüdür. Klasik rustik bir görünüm için yaratıcı olun ve ailevi bağlarla tasarlayın.

Üçte Bir Kuralı Olan Galeri Duvarı

Üçte bir kuralı, izleyicinin bir konuyu kesişim noktalarında görmesi için hizalama oluşturur. Bu, odak noktasının üst ve alt çizgilerin veya sağdan sola doğru çizgilerin ufkunda olduğu anlamına gelir.

Oturma odasında asimetrik mavi ve beyaz duvar sanatı baskıları.

Üçler kuralı akılda tutularak akıllı bir galeri duvarı oluşturarak, geniş çerçeveli duvar sanatı misafirlerinize profesyonel bir galeri gibi görünecektir.

 • Basit Tutun: Üç, bilinçaltımızın kalıp oluşturabileceği en küçük sayıdır. Tek bir odak noktasının her tarafında aynı kareleri seçerek galeri duvarınızı basit ama şık tutun.
 • Yükseklik İle Ağır: Tasarım açısından zengin sanat eserlerini çerçevelerin üstüne veya altına yerleştirin, böylece odak noktası galeri duvarının üst ve alt kısmının ufkunda olsun.
 • İşi Böl: Tek bir görüntüyü üç parçalı duvar sanatı ile üç farklı tuvale bölün. Bu çok panelli parçalar, bir duvarı muadillerine göre daha az tasarım çalışmasıyla doldurmanın mükemmel bir yoludur.

Üçte bir kuralı, görsel derinlik eklemek için aynı kuralı izleyen renkleri, dokuları ve dekoru seçerek evinizin her yerine uygulanabilir.

Bitki Bazlı Galeri Duvarı

Çiçekler ve yeşilliklerle yeni zirvelere organik bir şekil verin. Bu unsurlar karanlık bir alanı aydınlatabilir veya bir kentsel evin doğayla daha uyumlu hissetmesini sağlayabilir. Gerçek bitkiler kullanıyorsanız, bitki bakımını ve doğal ışık için duvar pozisyonunu aklınızda bulundurun.

 • Hava Tesisleri: Hava bitkileri, minimum bakım maliyetleri nedeniyle harika duvar dekorlarıdır. Saksılarda benzersiz bir dokunuş yaratmak için eğlenceli vazolar bulun ve her yönden çevirin. Görünümü tamamlamak için birkaç çerçeveli çiçek sanatı parçası ekleyin.
 • Çerçeveli Çiçekler: Doğrudan güneş ışığı almıyorsanız, çerçeveli fotoğraflar ve sahte bitkiler galeri tarzı evinizde en iyi sonucu verecektir. Yükseklik eklemek için duvarın yanına uzun bir sahte bitki ekleyin, ardından kalan alanı bitkilerin asılı resimleriyle doldurun. Birkaç raf ekleyin ve ara sıra taze çiçekleri sergilemek için stratejik olarak bir vazo yerleştirin.
 • Etli Dizi: Cam kapaksız bir gölge kutusu oluşturun ve içini sulu meyvelerle doldurun. Bu çöl güzellikleri minimum sulama gerektirir ancak güneşi sever, bu nedenle duvarınız güneş ışığında değilse sahte rotayı kullanmayı düşünün. Bohem bir dokunuş için makrome halat askılarından birkaç vazo asın.

Bitkilerin ruh halini artırdığı, üretkenliği artırdığı ve yaratıcılığa ilham verdiği bilinmektedir. Oturma odanızda harika dış mekanlara dokunmak için bu samimi yeşillikten ilham alan DIY büyük duvar sanatı yaratın.

Oturma Odası Duvar Sanatını Sonlandırmak İçin

Oturma odanızı ekiciler, sanat eserleri veya bolca duvar alıntıları ile canlandırın. İç tasarımınızdan utanmayın, oturma odası duvar sanatının amacı gözünüze çarpmaktır. Kişiselleştirilmiş duvar sanatı, uyumlu hissetmeli ve bir teknik anlayışına sahip olmalıdır. Grubunuzu karıştırın, ancak mükemmel oturma odası dekoru için nihai hedefi aklınızda bulundurun.Source link

Bir cevap yazın