Oturma Odası Halıları İçin 5 Harika İç Tasarım İpuçları


Halı yerleştirmek, bir odayı süslemek, rahat ve sıcak tutmak için harika bir yoldur. Sadece halı lekeye, aşınmaya maruz kalır. Nasıl seçilir ve korunur? Oturma odası halıları için bazı harika iç tasarım ipuçlarını keşfedin.

Oturma Odası Halıları İçin İç Tasarım İpuçları
Oturma Odası Halıları

Oturma Odası Halıları İçin 5 Harika İç Tasarım İpuçları


Ayrıca Oku:


  1. Halınızın Boyutunu ve Şeklini Seçin

Halınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, halının büyüklüğüdür. Bir oturma odasında en az koltuğunuz kadar uzun veya daha uzun olmalıdır.

Yemek masanızın altına yerleştirecek bir halı arıyorsanız, masanın yanı sıra sandalyesini halının dışına çıkarabilecek kadar geniş bir kenar boşluğuna sahip sandalyelere de sahip olmamız gerektiğini unutmayın.

Ayrıca halının şeklini de göz önünde bulundurun: yuvarlak, kare, dikdörtgen, oval? Odanız ve mobilyalarınız için hangisinin en iyisi olduğunu belirlemeye çalışın.

  1. Halınızın Rengini ve Tasarımını Seçin

Halının rengi ve tasarımı da çok önemli bir seçim kriteridir. Öncelikle bir konfor unsuru mu yoksa bir tasarım olarak mı düşündüğünüzü kendinize sorun. İlk durumda, nötr ve / veya düz bir rengi tercih edebilirsiniz.

İkinci durumda, daha az ayrık desenleri veya tonları tercih ederek kişiliğinizi sergilemekten çekinmeyin. Ayrıca, açık renkli bir halının odayı büyütme izlenimi vereceğini unutmayın; tersine, koyu renkli bir halı onu daha sıcak hale getirme eğiliminde olacaktır.

  1. Halınızın Malzemesini Seçin

Bir halının malzemesi odaya ve bütçeye göre seçilir. Örneğin giriş gibi geçiş yerleri için, çok dayanıklı ve bakımı kolay bir bambu hasır veya plastik seçin.

Bir çocuğun yatak odası veya oturma odasında (özellikle çocuklarınız veya evcil hayvanınız varsa), yün gibi doğal malzemelerden çok daha kolay temizliği olan polipropilen, akrilik veya polyester gibi sentetik malzemeleri tercih edin.

Odanıza desen ve renk katmanın yanı sıra konfor açısından da ek bir avantajdır. Çıplak ayakla yürümeyi planlıyorsanız, ayak tabanlarındaki yumuşaklık hissini en üst düzeye çıkarmak için tüylü bir paspas, yani uzun saç (minimum 2 cm) tercih edin. Kısa tüylerde bile halı, kurulduğu odaya her zaman sıcak bir hava katar.

Modern dekor için, bir grafik tarafı sunmak için geometri ve gri tonlarıyla oynayan tasarım desenlerini tercih edin. İster yuvarlak ister dikdörtgen, ister düz veya desenli seçin, halının bir odada yapılandırıcı bir rolü vardır: Hacimlerinizi sınırlamak için akıllıca kullanın. Tamamen farklı bir türde,

  1. İskandinav kilim

Geometrik desenleri ve hafif, doğal tonları ile bu İskandinav halısı, iç dekorasyonda çok popüler olan İskandinav tarzının ayırt edici özelliklerine sahiptir.

Sertifikalı Oeko-Tex100Bu halı geri dönüştürülebilir olup, çevreye ve sağlığınıza saygı gösterilerek tasarlanmıştır. Kalın ve yumuşak olan bu İskandinav halısı, oturma odasında koza gibi bir atmosfer için mükemmeldir. Bu model, yerden ısıtma ile mükemmel uyumludur.

  1. Tasarımcı Halı

Bu tasarımcı halısı, çağdaş ve akıllıca dekore edilmiş iç mekan zevkinizi onaylar. Yerden ısıtmaya uyumlu, evin her odasını süsleyebilir.

Soyut ve dalgalı desenleri, beyaz, siyah ve gri tonlarıyla oynayarak mütevazı kabartmalara sahip bir tasarım halısı oluşturur. Kilitlerinin yumuşaklığı ve yoğunluğu onu çıplak ayakla özellikle keyifli kılar ve karşı konulamaz bir rahatlık hissi verir.

Doğal renkteki bu yuvarlak jüt ve pamuklu halı, oturma odasında, girişte, yatağın dibinde bir Zen atmosferi oluşturmak için idealdir … Adil ticaretten gelen, kolayca bulunabilecek güzel bir geometrik sadelik tasarımı sunar. evinizdeki yeri.

Bu model sağlam olduğu kadar dekoratif de özel bir bakım gerektirmez ve zamanla dayanıklıdır. Katlanmış olarak teslim edilir, güzel yuvarlak şekline hızla geri döner.

Evinizin kalbine modern ve sıcak bir dokunuş katmak için iç dekorunuzu ucuz bir oturma odası halısı ile süsleyin! Shaggy olarak da adlandırılan bu uzun saçlı model, iç mekanınızı kozalaklı bir atmosferle süslüyor.

Çok kötü, onu destekleyen çerçeveyi ortaya çıkarmaz. Oturma odanıza kolaylıkla kişilik katacak bir tasarım ve düşük fiyat!

Gri halı, odanıza modern ve zarif bir hava katmak için idealdir. Uzun tüyleri ile bu dikdörtgen model özellikle rahattır: çıplak ayakla yürümek bir zevk! Yumuşak ve kabarıktır, sıcak bir koza yapmak için evinizde sıcacık bir not damıtmanıza yardımcı olur. Sentetik elyaftan üretilen bu halı bakım gerektirmez ve neme dayanıklıdır.