Oturma Odası için 8 Harika Fikir

ev sahibi misiniz? Öyleyse, yaşam ortamınızın çekiciliğini ve güzelliğini artırabilecek küçük dokunuşlar eklemenin değerini takdir edersiniz.

İç mekanınıza gelince, evinizdeki atmosferi iyileştirmenin en hızlı ve en ucuz yollarından biri LED ışıklar eklemektir. Dolayısıyla, LED ışıkları nasıl kuracağınızı öğrenmek istiyorsanız, kesinlikle cevaplar için doğru yere geldiniz.

image - LED Işıklar Nasıl Kurulur: Oturma Odası için 8 Harika Fikir
LED Işıklar Nasıl Kurulur: Oturma Odası için 8 Harika Fikir

Bu makale, oturma odanızda LED şerit ışıkların nasıl kurulacağına bir göz atmaktadır. Evinizin iç kalitesini bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak bazı harika fikirler edinmek için okumaya devam edin.


Ayrıca Oku:


  1. Merdiven Boyunca

Merdivenler genellikle bir evin en az takdir edilen alanlarından biridir. Elbette, onları evinizin bir katından diğerine geçmek için kullanıyorsunuz, ancak muhtemelen onlara nadiren ikinci bir düşünce verdiniz. Bu talihsiz bir durum.

Sonuçta evinizdeki merdivenler, akış hissi yaratırken boyut katmak için de harika bir fırsat sunuyor.

Anahtar, korkuluğun altına veya merdiven basamaklarının altına şerit ışıklar eklemektir. Bu, gece merdivenlerde gezinmeyi çok daha az tehlikeli hale getirdiği için hem güzel hem de pratik şık bir görünüm yaratır.

Merdivenlerinizdeki şerit ışıklar, tepedeki ışıkları açarak kendinizi kör etmek zorunda kalmadan geceleri nereye gittiğinizi görmenizi sağlar.

  1. Mobilya Çevresi

Oturma odanızdaki mobilyaları şerit ışıklarla zenginleştirmek söz konusu olduğunda, istediğiniz kadar yaratıcı olmak için pek çok seçeneğiniz vardır.

Yeni başlayanlar için kanepe ve koltuk gibi parçalara bir göz atın. Bunlar, hızlı ve kolay bir şekilde sıcaklık ve boyut katabileceğiniz alanlardır.

Bu tür bir aydınlatma, karanlıkta körü körüne okşamak veya üstten ışığı açmak zorunda kalmadan yerdeki bardak ve TV kumandası gibi öğeleri bulmayı da kolaylaştırır.

Göze hoş gelen ancak göze batmayan sıcak bir ışıltı oluşturmak için bir kanepenin altındaki zemine bir şerit ışık yerleştirin.

Bir tablonun görünümünü güncellemek için şerit aydınlatmayı da kullanabilirsiniz. Bu, özellikle misafirlerin aynı anda evin her ışığına sahip olmasına gerek kalmadan mutfakta veya yemek odasında gezinebilmesini istediğiniz partilere ev sahipliği yaparken harikadır.

LED ışıklar, özellikle küçük çocuklu aileler için yatak odalarında da faydalı olabilir.

Sonuçta, tuvaleti kullanmak ve koridorun aşağısındaki beşikte uyuyan bir bebeği kontrol etmek için muhtemelen yatağa girip çıkmak için çok zaman harcarsınız. Bir şerit ışık, bu deneyimi çok daha az tehlikeli hale getirecektir.

  1. Raflar

Oturma odası rafları, ihmal edilme eğiliminde olan ev dekorunun bir başka yönüdür. Yine de raflarınız harika bir güzellik olabilir.

Rafların her zaman seksi görünmemesi ve böylece bir odadaki arka planda kolayca kaybolması nedeniyle, raflarınızın gerçekten öne çıkması için boyut ve kişilik eklemek için çaba sarf etmeniz gerekir.

LED şerit ışıklar, sanat eserlerini, kitapları, koleksiyon parçalarını ve diğer süs eşyalarını sergilemek için idealdir, aksi takdirde gölgelerde toz toplamaya bırakılabilir.

Bu, bir odada genellikle düz ve çekici görünmeyen ilgi alanları yaratmanın kolay bir yoludur.

  1. Aynaların ve Resim Çerçevelerinin Çevresi

Aynısı ayna ve resim çerçeveleri için de geçerlidir. Sonuçta, bunlar dikkatlice yerleştirilmiş bir ışık kaynağından biraz yardım alarak gerçekten öne çıkabilen dekoratif öğelerdir.

Pek çok insan, küçük odalarda alan yanılsaması yaratmak için aynalar kullanır ve LED şerit ışıklar daha da büyük bir görsel zenginlik katabilir.

Ve resim çerçeveleri genellikle kendi başlarına güzel parçalar olsa da, bir şerit ışık boyut ve drama katabilir ve her ince ayrıntıyı gerçekten ortaya çıkarabilir.

  1. Dolaplar

Oturma odanızda dolap var mı? Birçok ev bunu yapar ve bir LED şerit ışık gibi stratejik olarak yerleştirilmiş bir ışık kaynağından kesinlikle yararlanabilirler.

Bu kesinlikle evinizdeki mutfak, aile odası, garaj ve hatta yatak odanız dahil her oda için geçerlidir.

Ve dolaplarla sınırlı kalmanıza gerek yok. Ayrıca, şerit ışıkları takabileceğiniz kapılar, tezgah alanı, raflar ve çıkıntı alanı içeren zırhları ve diğer büyük mobilya parçalarını da geliştirebilirsiniz.

  1. Çekmeceler İçi

Çekmecelerinizin iç alanını muhtemelen çok az düşünüyorsunuz. Bu, yatak odalarında şifonyer çekmeceleri, mutfak dolapları ve hatta evin çeşitli odalarında bulunan masa çekmecelerini içerir.

Yine de çekmecelere LED ışıklar eklemek hoş bir dokunuş ve içindekileri bulmayı çok daha kolay hale getiriyor.

LED ışıkları ararken, bunlara Ellumiglow’dan bakın.

  1. Kapıların Çevresi

Şimdi evinizin içindeki kapıları biraz tartışalım. LED şerit ışıklar eklemek, yüzünüze her zaman bir gülümseme katacak romantik bir parıltı yaratarak her kapıyı iyileştirmenin harika bir yoludur.

Kapıların gözden kaçması genellikle çok kolaydır çünkü her gün birçok kez kapılardan geçersiniz. Yine de tam da bu yüzden onlara hak ettikleri ilgiyi göstermelisiniz.

Kapılarınızın estetik çekiciliğini yükselterek, odalar arası geçişin çok akılda kalıcı ve zevkli bir deneyim olmasını takdir edeceğinizi göreceksiniz.

  1. Tavan Kaplama ve Korniş

Tavanınıza bakmak için bir dakikanızı ayırın. Belki bunu bir süredir yapmadınız. Yine de tavanınız, evinizin estetiğini iyileştirmek için birçok fırsat sunar.

LED ışıklar, oturma odanıza ince vurgulu ışık eklemenin kullanışlı ve ucuz bir yoludur. Bu özellikle kemerli ve kornişli odalar için geçerlidir.

Anahtar, ekstra ışıkla alanı bunaltmadan, hoş bir yumuşak dokunuşla odadaki ambiyansı artıracak kadar eklemektir.

Evinizde LED Işıkları Nasıl Ayarlayacağınız İçin Bir Kılavuz

İç mekanın görsel çekiciliğini artırmaktan daha eğlenceli bir şey yok. Neyse ki, oturma odanıza LED ışıkları nasıl kuracağınıza dair bu ipuçları, her zaman hayalini kurduğunuz yaşam ortamını yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Blogumuzda daha fazla harika ev geliştirme fikri keşfetmek için kaydırmaya devam edin.

Bir cevap yazın