Oturma odası için BESTA IKEA kombinasyonlarından 25 fotoğraf ve fikir

Uzun yıllar sonra IKEA lehine bir mızrak kıracağım ve BESTA serisini alkışlayacağım.

IKEA’nın büyük bir hayranı olmadığımı itiraf etmeliyim, ancak son zamanlarda yaptığım projelerden birinde oturma odasına bir IKEA BESTA TV dolabı dahil ettik.

Gerçek şu ki, IKEA’ya olan küçük zevkim bana ihanet etmişti, çünkü dürüst olmak gerekirse, BESTA serisinin bize sunduğu muazzam miktarda seçenek ve olasılığın, diğerlerinin yanı sıra bir TV dolabı yaratmanın tam olarak farkında değildim.

Aslında çok fazla çeşitliliği yok, daha sonra anlatacağım ama ne kadar çılgın, zor, modern, büyük ya da küçük olursa olsun aklınıza gelen mobilyayı bir araya getirmek için yeterli.

İhtiyacınız olan tek şey hayal etmek, istemiyorsanız hazırladığım BESTA IKEA ile bu 25 oturma odası fotoğrafından ilham almaya başlayabilirsiniz.

Bir BESTA oturma odası mobilyasını benim hazırladığım bu fikirlerle bir araya getirmek isterseniz, sevdiğiniz kombinasyonu veya en azından kendi mobilyalarınızı bir araya getirecek kadar size ilham verecek kombinasyonu mutlaka bulacaksınız.

Makalenin sonunda sizlere bu modüler mobilya serisi hakkında daha detaylı bilgi vereceğim, şimdi de IKEA’nın BESTA fikirlerini göreceğiz ki bu konu hakkında yorum yapacağım ve bu yüzden ne olduğu konusunda çok net değilseniz, biraz da öğreneceksiniz.

Oturma odası için beyaz ve bej renkli bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Photography I Loft You

Bu modern zemin için I Loft You stüdyosu, TV dolabını monte etmek için parlak bej oturma odası için BESTA kombinasyonunu kullandı, 38 cm’lik modülleri üstte ve altta iki adet 64 cm’lik, bir tarafı beyaz ve çift kapılı olarak birleştirdi. buzlu cam.

Üst yapının spot ışıkları olduğunu fark ettiniz mi? Onlar da IKEA’dan.

Oturma odası için beyaz renkli bir BESTA IKEA TV dolabı monte etme fikri

Photography I Loft You

Yine I Loft You stüdyosu, 38 cm’lik dört modülün kullanıldığı bu modern oturma odası için BESTA kullanıyor, ikisi alt kısımda açık, üst kısımda ise dört tanesi beyaz renkte. mat, spot lambalı, ayrıca yan tarafta cam kapılı iki adet 64 cm.

Oturma odası için mavi ve beyaz bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Oturma odası için BESTA kombinasyonu, 38 cm yüksekliğinde üç modül artı alt kısımda iki 64 cm ve üst kısımda, dört 38 cm modül ve diğer iki 64 cm, ancak 20 cm derinliğinde gövde beyaz ve kapılar koyu mavi.

Oturma odası için beyaz ve ahşap bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Bu diğer BESTA kompozisyonu çok daha ayrıntılı, ancak başta da söylediğim gibi, bu ürünün çok yönlülüğü inanılmaz. Gerçek beni şaşırttı.

38 cm alt ve üst modüller, farklı cihazların uzaktan kumandasını kullanabilmemiz için alt kısımları açıp üstü kapalı, bir tarafta 64 cm’lik modüller, bazıları beyaz kapılı, diğerleri camlı.

Oturma odası için siyah renkli bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Geniş bir oturma odanız varsa, BESTA’yı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz çünkü modül üstüne modül ekleyerek tüm duvarı doldurabilirsiniz.

Her bir BESTA yapısı, 38, 34, 128 veya 192 cm yüksekliğinde olup olmadığına bakılmaksızın 64 cm genişliğindedir.

Oturma odası için mat siyah renkte BESTA IKEA TV dolabı montaj fikri

İki adet buzlu cam kapılı, tamamı siyah renkli ve ortada dört adet 38 cm’lik ve yanlarda iki adet 64 cm’lik modül ile, ortadaki televizyonu çerçeveleyen daha basit.

Oturma odası için siyah beyaz bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

BESTA serisini oturma odasına bir TV dolabı monte etmek için çok yönlü kılan bir diğer faktör de, bu mobilya parçalarının hem doğrudan zeminde, hem de üzerinde asılı dururken, hem de aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane olan ayaklarıyla iyi görünmesidir. BESTA’nın başarısız olduğu bacaklarda olduğunu itiraf etmeliyim, çünkü çok az çeşitlilik var ve çok zarif değil.

Oturma odası için parlak beyaz bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Sade, modern ve büyük depolama kapasitesine sahip bir şey arıyorsanız, bu çizgilerin üzerindeki diğer BESTA odası taklit etmek için iyi bir modeldir.

Üst çekmecesi altta ve üstte parlak beyaz renkte beş adet 64 cm’lik beş modül.

Oturma odası için beyaz renkli bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Modern bir oturma odasında bir duvarı başarıyla süsleyen nispeten basit bir BESTA kompozisyonu. Tüm modüller aynıdır, ancak bazıları kapalı, bazıları açık, bazıları ise kapaksız çekmecelidir.

Oturma odası için beyaz renkli bir BESTA IKEA TV dolabı monte etme fikri

Daha basit imkansız. Dört adet mat beyaz BESTA ayaksız yere yerleştirilmiştir.

Oturma odası için beyaz renkli bir BESTA IKEA TV dolabı monte etme fikri

Yukarıdaki bu diğer kombinasyon, BESTA serisinden henüz görmediğimiz bir unsura sahip. Biz görmüştük ama bu şekilde değil.

Aslında bir delik veya çekmece ama 64 cm’lik bir modülün ortasında kapaksız.

Oturma odası için beyaz renkte BESTA IKEA TV dolabı montaj fikri

BESTA ile yapılan, mat beyaz renkte beş modül veya 64 cm yapıdan oluşan, ayaklı oturma odası mobilyalarının bir başka basit kombinasyonu.

Oturma odası için ahşap gövdeli beyaz bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Merdivenlerde en alt kısımda 38 cm, çekmeceli üç 64 cm ve üstte 128 + iki 64 cm ile biter. Ve yanda, tümü ahşap gövdeli ve parlak beyaz yüzeyli dört adet 38 cm.

Oturma odası için beyaz renkli bir BESTA IKEA TV dolabı monte etme fikri

Duvara asılan bu diğer oturma odası mobilyası, uzaktan kumanda ile farklı cihazları kullanabilmek için dört adet kapalı parlak beyaz kapaklı, ortada ise altı adet 64 cm’lik altı modülden oluşmaktadır.

Oturma odası için beyaz gömme spot ışıkları ile bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Büyük modüllerin altta, küçüklerin üstte daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz ama bu durumda bu satırların başında BESTA mobilyaların bulunduğu oturma odasında 38 cm’lik modülleri altta, 64 cm’yi üstte nasıl yerleştirdiklerini görüyoruz. gömme spot ışıkları ve oldukça iyi görünüyor.

Oturma odası için gömme spot ışıkları ve arkadan aydınlatmalı bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Bu BESTA oturma odası mobilyasının yaratıcısının kim olduğunu bilmiyorum ve onu tebrik etmek için arıyordum. En güzel mobilya parçası değil ama tüm bu modülleri spot ışıkları ve arkadan aydınlatma dahil olmak üzere monte etmek büyük bir alkışı hak ediyor, sence de öyle değil mi? Vay be nasıl iş.

Oturma odası için bir BESTA IKEA TV dolabı kurma fikri

Beyaz gövdeli modüllerle ve parlak bej renginde ön kısımlarla veya kapılarla yapılmış daha cilveli ve basit bir şey.

Oturma odası için siyah beyaz bir BESTA IKEA mobilyası monte etme fikri

Parlak siyah ve beyaz. Şık ve modern bir kombinasyon arıyorsanız, siyah ve beyaz asla başarısız olmaz.

Oturma odası için BESTA IKEA mobilya kombinasyonunu monte etme fikri

IKEA Fotoğrafçılık

Yukarıda gördüğümüz bu kompozisyon, IKEA’nın BESTA serisinin çok yönlülüğünü göstermek için kataloğunda bize yaptırdığı önerilerden biridir. Eksiksiz, modern ve çok yönlü bir mobilya parçası.

Oturma odası mobilyaları için BESTA IKEA kombinasyonu

IKEA Fotoğrafçılık

IKEA’nın tekliflerinden bir diğeri, biraz daha ayrıntılı, çünkü farklı renkler, kaplamalar ve cam kapılar ve ayrıca 38 cm’lik modüllerin tepesinde İsveç firmasından bir dizi ışık kullanıyor.

Oturma odası mobilyaları için BESTA IKEA kombinasyonu

IKEA Fotoğrafçılık

Şimdiye kadar görmediğimiz bir başka kombinasyon da bu BESTA oturma odası mobilyasında gördüğümüz kombinasyon: Parlak beyaz gövdeli ve bej kapılı 38 modül aşağıda; Üstte parlak beyaz renkte 38 cm’lik modüller ve yan tarafta, büyük modüllerden biri, kapaksız ve arkasız, açık. Fark var.

Oturma odası mobilyaları için BESTA IKEA kombinasyonu

IKEA Fotoğrafçılık

Başka bir IKEA önerisi. Basit, tümü ahşap gövdeli ve parlak beyaz yüzeyli modüllerden oluşuyor.

Oturma odası mobilyaları için BESTA IKEA kombinasyonu

Fotoğrafçılık Koczanaska

Basit bir BESTA kombinasyonu, çok basit ama gördüğünüz gibi çok uygun. Beş adet 38 cm’lik modül, arka arkaya, ayaksız, yere yerleştirilmiş, hepsi boş. Minimalist kesim.

Oturma odası mobilyaları için BESTA IKEA kombinasyonu

Bu diğer BESTA kombinasyonunun, BESTA serisinin kendisinin dışında birkaç modifikasyonu vardır. Birincisi, aşağıdaki modüllerin üst kısmında zarf görevi gören ahşaptır, çünkü IKEA bu ​​ahşabı BESTA mobilyalarına koymak için satmaz, camdır.

Ve diğer modifikasyon, IKEA’nın da sahip olmadığı, aşağıdaki modüllerin alt deliğini kapatan ahşaptır.

Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu ürünün çok yönlülüğüne ek olarak, onu beğeninize göre “kesebilirsiniz”. Fikir istiyorsanız, internette bunun birçoğu var.

Oturma odası mobilyaları için BESTA IKEA kombinasyonu

Stylkea fotoğrafçılık

Ve oturma odası için BESTA kombinasyonlarından oluşan fotoğraf ve fikir koleksiyonunu, Stylkea tarafından yaratılan bu diğer güzel, basit ve güncel kompozisyonla kapatıyoruz ve altı modülden oluşan 38 cm altı, parlak beyaz ve üzeri beş, yine parlak beyaz.

Gördüğünüz gibi modüller veya yapılar arasında, farklı kapılar, çekmeceler, renkler ve kaplamalar arasında akla gelen mobilya parçasını bir araya getirebilirsiniz.

IKEA’dan BESTA oturma odası mobilyası nasıl tasarlanır

Kendi mobilyalarınızı yapmak istiyorsanız, bu makaledekiler de dahil olmak üzere internetteki birçok IKEA BESTA kompozisyonu ve fikrine ek olarak, İsveçli firma planlayıcıyı bize sunar.

İstediğiniz BESTA mobilyasını tamamlayana kadar kendinize modüller eklediğiniz ve bunları istediğiniz gibi değiştirdiğiniz, kullanımı son derece basit bir çevrimiçi araç.

Kullanımı çok kolay, inanın bana, 20 dakika içinde zaten almışsınız ve bu mobilyayı satın almakla gerçekten ilgileniyorsanız buna değer.

BESTA yapı ölçümleri

Dikkatli davrandığınızı ve okuduğunuzu bilmeme rağmen, ilginizi çekerse diye, ellerinde bulunan ölçüleri burada bırakmam size zarar vermez. Çok fazla değil, ama gördüğünüz gibi gerçekten istediğiniz oturma odası mobilyalarını tasarlamak için yeterli var.

Küçük modül 38 cm yüksekliğinde, 20 cm veya 40 cm derinliğinde mevcuttur.

Orta modül 64 cm yüksekliğinde, 20 cm veya 40 cm derinlikte mevcuttur.

128 cm yüksekliğinde geniş modül, 40 cm derinlikte mevcuttur.

192 cm yüksekliğinde modül, 40 cm derinliğinde mevcuttur.

Ve tüm yapıların sadece 3 cilası vardır: Beyaz, siyah veya ahşap. En büyük çeşitlilikte yüzey kaplamaları bulduğumuz kapılardır.

Burada tüm BESTA yapılarını görebilirsiniz.

Bunlar, görebileceğiniz gibi çok olmayan ana modüllerdir, ancak bu yapılara, sahip olduğu farklı yüzey ve renklere sahip çok çeşitli kapı çeşitleri, cam, renk, lake, kabartma ve ayrıca çekmece ekleme özelliği vardır. , bacaklar, kulplar ve ışıklar, çünkü sadece ihtiyacınız olan mobilyayı tasarlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz.

Bizim için çok basit olmasına rağmen, herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağıma dair bir yorum bırakabileceğinizi zaten biliyorsunuz.

Bu, IKEA’nın sponsor olduğu bir ürün gibi görünüyor, ancak hayır dediğimde bana güvenin. BESTA serisini gerçekten tam olarak bilmiyordum ve o kadar hoş bir şekilde şaşırdım ki, bize sunduğu muazzam olanaklar hakkında bir makale yazmak zorunda kaldım.

Peki, BESTA serisini daha yakından tanıyarak IKEA hakkında en azından biraz fikrimi değiştirdim, ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda seni okudum.

Kaynağını bulamadığım resimlerin geri kalanı, eğer biri kim olduğunu bilirse, bana söylerseniz, böylesine güzel bir mobilyayı bir araya getiren sahibini tebrik ederim ve tabii ki bir bağlantı koyarsınız.

Ve bunun gibi herhangi bir makaleyi kaçırmak istemiyorsanız, bültene buradan abone olmanızı ve e-postanızdaki tüm içeriği ve nasıl dekore edeceğinizi öğrenmek için ipuçlarını almanızı tavsiye ederim.

Ve bu noktaya kadar geldiyseniz, bu diğer makale kesinlikle ilginizi çekecektir: IKEA mobilyalarını kişiselleştirmek için yapışkan cepheler.