Oturma Odası Mobilyası Tasarlamak İçin Mükemmel İpuçları

Oturma odası mobilyalarını düzenlemek için mükemmel ipuçları almak, kayıp bir sanattır. Bir zamanlar oturma odaları, Viktorya döneminden kalma salonlara benzeyen resmi eğlence alanlarıydı. Çoğunlukla misafir ve ziyaretçiler geldiğinde kullanılırdı.

Oturma Odası, Kanepe, 2015 Renkli Ev, Bagaj, Casa Cor
Oturma Odası, Kanepe, 2015 Renkli Ev, Bagaj, Casa Cor

Oturma Odası Mobilyası Tasarlamak İçin İpuçları

Günümüzün oturma odası, özellikle oturma odasının genellikle görsel olarak mutfak, yemek odası ve hatta bir aile üyeleri odasıyla bağlantılı olduğu modern açık kat planları ile çok daha fazla amaçlıdır. Bu nedenle, kitaplık düzenlemek için akıllı ipuçları düşünmek biraz daha zor olabilir, çünkü bu sadece daha resmi bir rolde hizmet etmemeli, aynı zamanda aile üyeleri için her gün yardımcı olmalıdır.

Ancak oturma odası mobilyalarını düzenlemek için ipuçları almak göründüğü kadar zor değil. Yapmanız gereken ilk faktör, odanızın güçlü bir ilgi noktası olup olmadığına karar vermektir. Şömine veya bir izleme penceresi olabilir, ancak son zamanlarda olduğu gibi, büyük ekranlı bir plazma veya ev sinema programı olan bir LED TV olabilir.

Oturma Odası Mobilyası Tasarlamak İçin Mükemmel İpuçları
Oturma Odası Mobilyası Tasarımı

Evinizde böyle bir TV varsa, o zaman kesinlikle bir film için gelen herkesin ekranı görebilmesini sağlamak için oturma odası mobilyalarını ayarlayarak başlayacaksınız. Kanepeyi ortalayarak ya da televizyonun önündeki bölmeyi hiçbir koşulda yanlış yapamazsınız. Ara sıra sandalyeleriniz varsa, bunları karışıma eklemek mümkündür, bunları kanepenin yanı sıra TV ile birlikte koyarak, onları biraz yerleştirerek görüşlerin engellenmemesi mümkündür. Dönerlerse, o kadar çok daha iyi olur ki, konuşma ve film izlemeyi içeren geçiş yapmak mümkündür.

Peki ya bir kanepe ve bir keyif koltuğuna sahip olduktan sonra oturma odası mobilyalarını düzenlemenin ipuçlarına ne dersiniz? Geleneksel cevap, onları birbirine bakacak şekilde yerleştirmek olacaktır. Ancak güçlü bir ilgi noktanız olduğunda, bunları alternatif olarak bir L konfigürasyonuna yerleştirmeyi isteyebilirsiniz, 90 derecelik bir açıyla keyif oturağı ve uzun uçtaki kanepe ile birlikte. Bir TV’niz varsa, oturma alanlarının her birinin TV’ye bakması için onları biraz eğmek isteyebilirsiniz.

Oturma odası mobilyalarının düzenlenmesi için öneriler, yine de kanepe veya seksiyonel ile bitmiyor. Çok az oda tadilatı, sadece bir kanepe, bir kanepe ve bir koltuk ya da belki de üzerinde düşünülmesi gereken bir bölüm olacak kadar sade. Bir sehpa ve eğlence merkezi olarak aynı zamanda hesaba katılması gereken sandalyeler ve sehpalar vardır.

Oturma odası mobilyalarını düzenlemek için ipuçları
Oturma odası mobilyalarını düzenlemek için ipuçları

Peki, çok sayıda parçanız olduktan sonra oturma odası mobilyalarını düzenlemenin püf noktaları nelerdir? Amaç, odayı fazla darmadağın etmemek olurdu. Sahip olduğunuz mobilyaların her birini kullanmak gerçekten cazip gelse de, ilgi noktasını sergilemek ve oradan geliştirmek için en büyük parça setinizden geliştirerek sıfırdan başlamalısınız.

Oturma odası mobilyalarının düzenlenmesi için temel ipuçlarından 1’i, tanımlanmış ziyaretçi modellerine sahip olmak olacaktır. Konukların kolayca gelip gidebilmesi için mobilya gruplaması için en az iki önemli giriş / çıkış noktasına sahip olmak istiyorsunuz. İnsanların her iki saniyede bir ayağa kalkıp ayağa kalkmasını sağlamaktan daha çıldırtıcı bir şey olamaz, böylece bir kişi sıkışabilir. Bu önemli ziyaretçi kalıpları bir metre genişliğinde olmalıdır. Mobilyalara yakın daha küçük alanlar 18 ″ genişliğinde olabilir, örneğin sehpa ve kanepe içeren alan veya sehpayla birlikte ara sıra sandalyelerin bulunduğu alan.

Bir cevap yazın