Oturma odasını boyamak için son derece rahatlatıcı 5 renk

Daha çok var ama inan bana bunlar senin için yeterli Oturma odanızı bir huzur vahasına dönüştürmek için hazırladığım 5 rahatlatıcı renk.

Ve hemen şimdi kontrol edeceksiniz.

Son derece rahatlatıcı ortamlar elde edilebilen sakinleştirici, dingin ve sarhoş edici renklerdir. Onları görelim.

Verde yumuşak

Rahatlatıcı bir deniz mavisi renginde boyanmış bir oturma odası

Souraya Hassan de Binti tarafından fotoğraf ve tasarım Ana Sayfa | Instagram @Bintihome

Yumuşak yeşil ile başlıyoruz. Stilist Souraya Hassan’ın Haarlem apartmanının salonunda görebileceğiniz gibi, çok az doygunluğa sahip çok soluk bir yeşil tonu olağanüstü rahatlatıcı.

Yeşil her zaman en rahatlatıcı renklerden biri olmuştur. Y sırlarından biri de gözlerini dinlendirebileceğin bir renk olması.

Yorulmayan bir renktir.

Yani çoğu İngiliz tiyatrosunun ve dünyanın diğer yerlerinin soyunma odaları yeşil, böylece oyuncular gözlerini spot ışıklarından dinlendirebilirler.

La Mirada tiyatro soyunma odası Bu Sahne Fotoğrafçılığı

Ve eğer bunu alırsak bir oturma odasını boyamak için çok rahatlatıcı bir renk ve onu indirdik, neredeyse doygunluk olmadan pastel yeşil tonda bıraktık. rahatlatıcı etkisini arttırıyoruz.

Oturma odanızı bu renkle boyamak ister misiniz? Tavsiye ettiğim bu:

Bruguer Deniz Mavisi Gözetleme Kulesi

Bir sonraki renge geçelim.

Yumuşak pembe

Rahatlatıcı soluk pembe boyalı oturma odası

Fotoğrafçılık @ Bobbins.at.no.18

Yumuşak tonlardan ayrılmadan gidiyoruz oturma odanızı boyayabileceğiniz bir sonraki rahatlatıcı renk çok sakin bir atmosfer elde etmek için.

Yumuşak pembe veya pastel pembe, kibar, tatlı ve zarif bir renk.

Yukarıda gördüğümüz yeşilin aksine pembe, diğer nüansların yanı sıra az doygunlukta kırmızı olduğu için kromatik dairenin sıcak kısmında bulunan bir renktir.

Öyleyse Rahatlatıcı bir oturma odası istemenin yanı sıra, sıcak olmasını da istersiniz.yumuşak pembe bunun için mükemmel bir renktir.

Her ne olursa olsun, bu paragrafların üstündeki odada görebileceğiniz gibi, odanın duvarlarını boyamak, saran ve sarhoş edici bir ortam yaratmak son derece rahatlatıcı bir renktir.

Ek olarak, bu sakinleştirici etkiyi şu yollarla da artırabiliriz: açık tonlarda nötr, beyaz ve ahşap tonlarla birleştirin.

Pembenin kadınsı bir renk olduğu konusunda endişeleriniz varsa, bu sıkıcı klişeyi unutmanızı ve gerçekten beğendiyseniz duvarlarınızı onunla boyamanızı tavsiye ederim.

Ayrıca,Pembenin daha önce her zaman erkeksi bir renk olduğunu biliyor muydunuz?? Aslında dünyanın en ünlü finans gazetesi olan Financial Times, ve Spor GazetesiSadece erkekler tarafından okunan bir spor gazetesi olan 1888’den beri sayfalarını pembe / somon basıyor.

Gazetta dello Sport diğer gazeteler arasında pembe renkte. Macronix Fotoğrafçılık

Bununla birlikte, oturma odanızın duvarlarını bu dingin ve güzel renkle boyamak ister misiniz? Size tavsiyem bu:

Bruguer Ham Gül

Bir renk daha görelim.

Soluk bej

Bej rengine boyanmış rahatlatıcı bir oturma odası

Fotoğrafçılık?

bej başka bir sıcak renktir diğer birçok ton ve varyantta bulabileceğimiz.

Ve hemen hemen tüm bej tonları aynı niteliklere sahip olsa da, daha yumuşak bej tonları yukarıdaki oturma odasının duvarlarında gördüğümüz gibi, onlar en rahatlatıcı.

Bu renk aynı zamanda sıcak ve neredeyse nötr bir gölgedir veya neredeyse nötr olarak kabul edilir.

Bu, sıcak ve davetkar bir atmosfer elde edebileceğimiz ve çok iyi kombine edilebilecek bir renk olduğu anlamına gelir. Birleştirirken sorun çıkarmaz, ne diğer renkler ne de herhangi bir malzeme ile.

Yine de istersen rahatlama hissini artırmak bu rengi sunan beyaz, ahşap ve nötr tonlarla birleştirin.

Diğer renklerle de kombinleyebilmenize rağmen, tüm bunlar gibi bej ile birleşen renkler makalesinde gördüğümüz gibi.

Salonun duvarlarını bu renkle boyamaya karar verirseniz, bunu tavsiye ederim.:

Bruguer Açık Renk

Bir sonraki renge geçelim.

Soluk mavi

Açık mavi renge boyanmış rahatlatıcı bir oturma odası

Fotoğraf ve Tasarım LilyPad Cottage | Lilypadcottage

Yeşilin yanında mavi oradaki diğer en rahatlatıcı renktir. Ve yukarıdaki odada gördüğümüz gibi daha yumuşak tonlarında bu his artıyor.

Aslında mavi, oradaki en sakin renktir.

Bu nedenle, özelliklerini cildi “yumuşatan” Nivea kremi veya melatonin gibi çok sayıda uyku indükleyici kutusu gibi, özelliklerini gevşeme veya yumuşaklıkla ilişkilendirmek isteyen çok sayıda üründe bulabiliriz.

Mavi rengi rahatlama ve yumuşaklıkla eşanlamlı olarak kullanan farklı kaplar.

Eva Heller’in harika kitabı Psychology of Color’da anlattığı gibi, bazı kliniklerde agresif hastaların rahatlamak için mavi odalara götürüldüğü bile söyleniyor.

Bu merakı bir kenara bırakarak, oturma odasında sakinleştirici etkisini arttırmak için beyazlar ve nötr tonlarla birleştirinayrıca başarmak için gerçekten harika bir atmosfer. Çünkü bu renk sıcak değil soğuktur.

Beğendiyseniz, tavsiye ettiğim mavi renk bu:

Bruguer Tüy Mavi

Oturma odasını boyamak için aşağıdaki rahatlatıcı rengi görelim.

Yumuşak gri

Griye boyanmış rahatlatıcı bir oturma odası

Fotoğraf IDA Interior Yaşam Tarzı | @Ilaria Chiaratti

Gri, mükemmel nötr renktir. Akromatik bir renktir. Herhangi bir renk nüansı yoktur, bu nedenle tamamen nötrdür.

Ancak grilerin içinde, rengin bazı özellikler kazanmasını sağlayan belirli nüanslara sahip birçok tonumuz var.

biraz sarımsı pigmentasyon ile daha yumuşak gri tonlarıson derece yatıştırıcıdır ve ayrıca sıcak bir nüans katar.

Ve bu tavsiye ettiğim renk Griyi seviyorsanız ve rahatlatıcı bir ortam istiyorsanız oturma odanızın duvarlarını boyayın.

Bu tonun nasıl çalıştığını görmek için bu satırların üzerindeki odaya bakmanız yeterlidir. O kadar rahatlatıcı ki neredeyse kurşuni. Tabii ki pastel mavi kanepe de bir rol oynuyor.

Ayrıca gri tamamen nötr olduğu için onu başka bir renkle birleştirebilirizister duvarlarda ister aksesuarlarda ve aksesuarlarda asla yanlış gitmeyeceğiz.

Herkes gibi olsa da, gerçekten istiyorsan bu rahatlama hissini artırın, beyaz ve nötr gibi sakin tonlarla birleştirin.

Bu tavsiye ettiğim grinin tonu:

Renk Hn.02.85 de Bruguer

Bu renkleri size özellikle tavsiye etmeme rağmen, size şunu söyleyeyim oturma odanızı boyamadan önce bunlardan herhangi biri ile duvarlarda örnekler yapın veya diğer benzer tonlara bakın, hangisinin size ve alanınıza uygun olduğunu gerçekten görmek için.

Başta da söylediğim gibi, dinlendirici bir oturma odası boyamaya uygun olan tek renkler bu renkler değil. Bu ortamı diğer pek çok kişiyle başarabiliriz ve eğer ilgilenirseniz, diğer renkleri görmek için şu makaleleri görebilirsiniz:

Kum renginde boyanmış oturma odaları, oturma odalarını boyamak için sıcak renkler ve oturma odasını boyamak için pastel renkler.

Ve herhangi bir sorunuz varsa, en kısa sürede cevaplayacağım bir yorum bırakın. Oturma odanızı dekore etmek ve tüm işi sizin için yapmak istiyorsanız, çevrimiçi dekorasyon tavsiyelerini ziyaret etmekten çekinmeyin.

Blogda yayınladığım tüm makaleleri, haberleri takip etmek ve evinizi dekore etmek için yardım almak için bültene abone olabilirsiniz, diğer şeylerin yanı sıra sadece aboneler için hazırlıyorum.