Oturma odasını boyamak ve dekore etmek için en sıcak 16 renk


Eğer istediğin şeyse oturma odası duvarlarını sıcak renklerle boyayın, renk çemberinin sıcak kısmının tonları müttefiklerinizdir.

Sarı ve kırmızıdan başlayarak tüm kombinasyonları, tonları ve doygunlukları ile birlikte tüm sıcak renkler elde edilir.

Tahmin edebileceğiniz gibi sonsuz çeşitlilik var, bu yüzden bu 16 rengi seçtim. Genellikle en iyi bilinen ve aynı zamanda en çok kullanılanlar arasındadırlar.

Yani, benimle kal ve bil ki Bir oturma odasını boyamak için 16 daha sıcak renk hazırladığım.

Bej

Fotoğrafçılık Mauricio Fuertes | İç tasarım The Room Studio

Sıcak renkler arasında bir klasikle başlıyoruz. Standart tonunda diğer birçok renkle çok iyi uyum sağlayan parlak ve davetkar bir renk. Rahat odalar elde etmek söz konusu olduğunda bu en popüler renklerden biridir.

Bej ile birleşen renklerle bu yazıda da gördüğümüz gibi çok iyi kombine edilebilir.

Kemik rengi

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Kirli beyaza boyanmış bir oturma odası

Rahat bir oturma odası isteyen beyaz sevenler için sarımsı pigmentasyona sahip kırık beyazları kullanabilirler. Neredeyse beyazdırlar, ancak bu çizgilerin üzerindeki İskandinav oturma odasında gördüğümüz gibi, kirli beyaz veya kirli beyaza boyanmış hafif bir sıcak tonları vardır.

yerküre tonları

Bir oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Toprak tonlarında boyanmış bir oturma odası

Bej ve kırık beyazın ötesinde, bugün çok popüler olan toprak tonlarımız var.

Bej gibi en sakin tonlardan, tüm ara aralığı boyunca terakota gibi en güçlü olanlara kadar çok çeşitli toprak tonları vardır.

En çok kullanılanlardan biri, bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz, bejden biraz daha güçlü, çok, çok yumuşak bir kahverengi ton.

Greige

Oturma odaları için sıcak renkler: Greige

Tasarım ve fotoğrafçılık @frugulsrud

Greige, bej ve gri karışımından doğan bir renktir. Gri kısım onu ​​çağdaş iç mekanlar için mükemmel hale getirdiği ve bej kısmı ona tam olarak doğru sıcaklığı verdiği için çok zarif ve sıcak bir renktir.

Yumuşak kahverengi

Fotoğraf Lupe Clemente | İç tasarım Gärna Design

Tonu biraz daha yükselterek, birçok rengi bulabileceğimiz kahverengilere veya orta toprak tonlarına sahibiz, çünkü rengi oluşturmak için kullanılan pigmentasyona bağlı olarak kahverengi, turuncu spektruma veya kırmızıya doğru çekilebilir. bu da nüanslara bağlı olarak pişmiş topraklara ve diğer birçok renge yol açacaktır.

Orta kahverengi

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Kahverengiye boyanmış bir oturma odası

Bir oturma odasını boyamak için kullanabileceğimiz sıcak renklerden bir diğeri de orta kahverengidir. Çok agresif olmayan bir renk, rahat ve aynı zamanda zarif. Aşırı olmadığı için oturma odasının tüm duvarlarını onunla boyayabiliriz. Evet, iyi kombine edilmiş.

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Koyu kahverengi

Koyu kahverengi: Daha canlı, ancak sıcak renkler ve kahverengiler içinde bir şey istiyorsak, o zaman koyu kahverengilere geliriz.

Sıcak olanların içine giren ancak dikkatlice kullanmaya başlamanız gereken zarif renkler. Burada kahverengiye boyanmış odaları görebilirsiniz.

Çikolata kahverengi

Sıcak renklerle boyanmış duvarlı oturma odası

Fotoğrafçılık Mobilya

Koyu kahverengiler arasında, her şeyden önce göze çarpan çikolata kahvesi var.

Adından dolayı olabilir, ancak birçok insanın oturma odasını veya başka bir odayı boyamayı sevdiği çok popüler bir renktir.

Doğal olarak da özenle uygulanması gereken bir renktir. Kahverengiye iyi giden birçok renk olduğu için, tüm alanı boyamaktansa vurgulu bir duvar oluşturmak daha iyidir.

Turuncu kahverengi veya ten rengi turuncu

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Tan turuncu

Tasarım ve fotoğraf Jenna Burger

Toprak tonlarını bir kenara bırakıyoruz, şimdiye kadar gördüğümüz bir oturma odasını boyamak için tüm sıcak renkler o kategoriye girdi, bir adım geri çekiliyor ve yavaş yavaş portakalların içine giriyoruz.

Standart turuncuya ulaşmadan önce, oturma odasının duvarlarına uygulanan bu çizgilerin yukarısında gördüğümüz gibi başka gölgelerimiz var. Öncekilerden daha fazla güç ve enerji ile sıcak, kızarmış turuncu bir renk.

Portakal

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Turuncu

Evet şimdi. Toprak tonlarını tamamen bırakıp turuncuya odaklandık. Kırmızı ve sarının birleşmesinden doğan ikincil bir renk. Lezzet dolu enerjik ama hepsinden önemlisi sıcak bir ton.

Turuncuyla uyumlu birçok ton ve renk vardır. Piyasada kayısı, şeftali, kırmızı toprak boyası, krom turuncu, bakır gibi 50’den fazla resmi ton bulabiliriz ve uygun bir renk kartelası ile oturma odamızı sıcak bir renkle boyamayı seçebileceğimiz daha fazla ton bulabiliriz.

Bir sonraki sıcak renge geçelim.

Somon

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Somon

SF Girl by Bay Melissa Kaseman

Somon: Somon, sıcak renklerse, oturma odasının duvarlarını boyamak için kullanabileceğimiz bir başka neşeli ve parlak renktir, aynı zamanda sıcaktır.

Turuncu, kırmızı ve sarıdan daha yumuşak ve toprak tonlarından daha fazla yaşamla, renk somon, birçok potansiyele sahip iki dünya arasında bir renk haline gelir. Ayrıca, bu gölge maviler ve yeşiller gibi soğuk renklerle oldukça uyumludur.

Mercan

Dulux mercan rengiyle boyanmış bir oturma odası

Dulux Fotoğrafçılık

Elbette oturma odası da dahil olmak üzere herhangi bir alanı boyamak için çok güçlü bir sıcak ton.

Gördüğünüz gibi, doğru miktarda uygulanması ve uygun şekilde birleştirilmesi gereken güçlü bir renktir. Ancak böyle yapılırsa sıcaklık ve ifade garanti edilir.

Burada ayrıca oturma odanızın renk paletine uyması için mercanla birleşen renkleri de görebilirsiniz.

Kırmızı

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Kırmızı ve griye boyanmış bir oturma odası

Kırmızı, dışarıdaki en sıcak renklerden bir diğeri ve bir oturma odasını boyamak için kullanabileceğimiz. Açıkçası özenle, çünkü çok ifade eden, agresif, aciliyet ve çok fazla tutku ifade eden bir renk.

Bu nedenle, uyumlu bir sahne elde etmek için birleştirilmeli ve uygun şekilde eklenmelidir.

Diğer renklerde olduğu gibi, kırmızıya iyi giden birçok renk gibi çok sayıda ton vardır.

Resmi olarak veya harfle sıralanacak bir adla, 100’den fazla kırmızı ton vardır. Yani standart kırmızıyı sevmiyorsanız, taleplerinizi karşılayacak farklı tonlara sahip çok çeşitli kırmızılar vardır.

Pişmiş toprak

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Terakota boyalı oturma odası

Fotoğrafçılık Leneorvik

Pişmiş toprak rengi son zamanlarda çok popüler. Trend bir renktir.

Bu ton aynı zamanda toprak tonu ve tabii ki sıcak olarak da sınıflandırılır.

Kırmızı, turuncu ve kahverenginin bir karışımı, çok fazla varlığa sahip ve dergi sahneleri yaratabilir.

Tahmin etmiş olabileceğiniz gibi, aynı zamanda dikkatle uygulanmalıdır.

Sarı

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Sarıya boyanmış bir oturma odası

Apartman Terapisi için Fotoğrafçılık Julia Brenner

Sıcaklıktan bahsedersek, onu parlak sarıdan daha fazlasını sunan bir renk yoktur. Öyle ki, dikkatli olmazsak denize düşeceğiz, çok canlı, çok renkli, çok yüklü bir oda yaratacağız.

Oturma odasını boyamak için sarıyı seversek, sadece ihtiyacımız olanı bulmak için menüde zaten mevcut olan 120’den fazla renkte bulabiliriz.

Burada sarı ile eşleşen daha fazla renk görebiliriz.

Hardal

Oturma odasını boyamak için sıcak renkler: Hardalla boyanmış bir oturma odası

En popüler sarı tonlardan biridir ve oturma odasını boyamak için bu sıcak renkler listesinde eksik olamazdı. Çok fazla gücü var, aşırı sıcaklık getiriyor, aynı zamanda diğer sarıların çoğundan daha fazla zarafet getiriyor; bu yüzden trend bir renk haline geldi. Ve burada hardalla birleşen renkleri görebilirsiniz.

Bonus

Kum ve ahşap tonlarında dekore edilmiş sıcak bir oturma odası

Tasarım ve fotoğrafçılık @littlebrownfoxstyling Little Brown Fox

Odun: Açıkçası bir renk değil, malzeme ama bir oturma odasını boyamak için sıcak renklerden bahsetmişken, arkamda odun bırakamam. Bir ortama ahşaptan daha fazla sıcaklık sağlayan başka bir malzeme yoktur.

Daha fazlasını istiyorsanız, duvarları boyamak için bu sıcak renkleri görmenizi tavsiye ederim.

Rahat odalar için en iyi müttefiklerimiz renklerdir. Açıkçası her şey onlara bağlı değildir, ancak sıcak oturma odamızı üzerine inşa etmek için mükemmel bir temele sahip olacağız. Daha fazla ilham almak için burada kum renginde rahat salonları görebilirsiniz.

Oturma odasını boyamak için renklerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bana bir yorum bırakın ve yorumlarda size cevap vermekten memnuniyet duyarım.

Bakınız: Bir oturma odasını boyamak için 40 renk kombinasyonu