Oturma odasını şimdi uygulayabileceğiniz daha parlak hale getirmek için 10 numara

Bunun birçok yolu var ışık kazanın ve odayı daha aydınlık yapın. En etkili olanı iş yapmaktır: bir bölme atmak veya bitişik bir duvarı açmak ve daha fazla ışığın içeri girmesine izin vermenin yanı sıra yeni ışık noktalarına sahip yeni ve verimli bir elektrik tesisatı. Ama bir de var bir oturma odasında ışık kazanmanın ve çalışmadan daha parlak hale getirmenin diğer yollarıve daha sonra göreceğimiz onlar.

Perdeleri kaldır

Çalışmadan bir oda nasıl daha parlak hale getirilir

Fotoğrafçılık ve tasarım @Fruspilde

Hala açık ve pencerenin kenarlarında toplanmış olan perdeler ışığı çıkarır. Bunları kaldırırsanız önemli bir fark göreceksiniz.

Perde kullanmaya alışkınsanız, ilk başta bir şeylerin eksik olduğunu, pencerenin çıplak olduğunu fark edebilirsiniz, ancak perdesiz bir alan en az onlarla aynı güzel görünebilir.

Aslında, İskandinav kültüründe birçok ev, özellikle kışın aldıkları az ışığı optimize etmek için onlardan vazgeçiyor. Sadece testi yap.

Bunları çıkarmak istemiyorsanız, ancak kalın, karartma perdeleri kullanıyorsanız, bunları hafif olanlarla değiştirin veya perdeleri arkanızda bırakın. Farkı da göreceksiniz.

Ayna ekle

Çalışma olmadan bir oturma odası nasıl daha parlak hale getirilir

Bunun hakkında zaten çok konuştuk. Aynalar ışığı yansıtır, alanları daha parlak ve görsel olarak daha büyük hale getirir.

Aynalarla ilgili iyi olan şey, elbette savurganlığa düşmeden istediğimiz kadarını koyabilmemiz ve işsiz daha parlak bir odaya sahip olabilmemizdir.

Hafif bir halı koyun

Çalışmadan bir oturma odası nasıl daha parlak hale getirilir

Tasarım ve fotoğrafçılık @Camila_Da_Costa | Nouw

Özellikle karanlık zeminleriniz varsa değişimi fark edeceksiniz. Açık renkler koyu renklere göre daha fazla ışık yüzdesini yansıtır. Bir oturma odasında genellikle tekstiller vardır: kilimler, minderler, perdeler … Açık renkli bir halı, karanlık olandan veya koyu zeminden daha fazla ışığı yansıtır.

Pencereleri temizle

Çalışmadan bir oda nasıl daha parlak hale getirilir

Pencerelerin önünde bulunan her türlü mobilya ışığı alıyor. Bir kitaplık, bir büfe, bir masa … Pencereleri temizleyin ve olabildiğince fazla güneş ışığı alın.

Doğal aydınlatmayı yapay ile tamamlayın

İş olmadan bir odayı daha parlak hale getirmenin yolları

Odayı, özellikle daha az ışık aldığı alanları iyileştirmek ve etkili bir şekilde aydınlatmak için daha fazla zemin veya masa lambası ekleyin.

Burada alçak tavanlar için lambaları görebilirsiniz.

Açık renkler

Çalışmadan bir oturma odası nasıl daha parlak hale getirilir

Tasarım ve fotoğrafçılık @littlebrownfoxstyling Little Brown Fox

Ama saf beyaz değil. Beyaza boyanmış, az doğal aydınlatmalı alanlar grimsi, kasvetli bir atmosfer sunar ve hüzünlü gölgeler yaratır.

Sıcak ve aydınlık bir alan yaratmak için sarı pigmentasyonlu kirli beyazı tercih edin. Duvara uyguladıysanız koyu tonlardan kurtulun. Ayrıca büyük bir fark göreceksiniz.

Burada kum renginde dekore edilmiş aydınlık ve rahat odaları görebilirsiniz.

Parlak veya saten yerine mat bir yüzey kullanın. Bir çelişki gibi görünse de mat, ışığı parlak cilalardan daha iyi yansıtır. Bunun nedeni, mat kaplamanın ışığı her yerde eşit olarak yansıtması ve parlaklığın belirli alanlarda yansımalar oluşturmasıdır, ancak eşit şekilde.

Aynalı ve yarı saydam yüzeyler kullanın

Çalışmadan bir oturma odası nasıl daha parlak hale getirilir

Aynalı, altın rengi ve yarı saydam yüzeylere sahip mobilyalar ve dekoratif öğeler daha fazla ışığı yansıtırken, ilk ikisi ışığın yüzeyinden geçmesine izin verir.

Tüm şeffaf veya aynalı mobilyaları koyduğunuzu veya Donald Trump gibi evinizi altın bir savurganlığa çevirdiğinizi söylemiyorum, ancak belirli bir mobilyayı değiştirerek, çalıştıktan sonra büyük bir fark görebilir ve odayı daha parlak hale getirebilirsiniz.

Pencereleri temizlemek

İş olmadan bir odayı daha parlak hale getirmenin yolları

Peki bu. Sadece pencereleri temizleyin. Kir, katmanlar oluşturur ve pencereyi biz fark etmeden daha opak hale getirir. Temiz görünmemize rağmen görülemeyen toz, doğal ışığı ortadan kaldıran ve odanın daha parlak olmasını engelleyen bir tabaka bırakıyor.

Dışarıdaki ağaçları kesin

İş olmadan bir odayı daha parlak hale getirmenin yolları

Fotoğraf Herald

Her zaman bu seçeneğe sahip değiliz ya da ağacı budayabiliriz, ancak evinizin dışında ışığın geçişini engelleyen ağaçlar varsa ve yapraklarını kesebilirseniz, kesinlikle bir kez kesildiğinde oturma odanız daha doğal ışık alacaktır.

Alanı nesnelerden uzak tutun

Çalışma olmadan bir oturma odası nasıl daha parlak hale getirilir

Tasarım ve fotoğrafçılık @frugulsrud

Bir uzayda ne kadar çok nesne olursa ışığı o kadar engeller. Minimalist bir tasarıma sahip nesnelerden arındırılmış bir alan, ışığın tüm köşelerine girmesine izin vererek odayı çalışmadan daha parlak hale getirir.

Ayrıca açık alan hissi, daha aydınlık bir alan algısını artıracaktır.

Sınıfa odaklanmak istememe rağmen, bunlar Bir oturma odasını çalışmadan daha parlak hale getirmenin 10 yolu, tahmin edebileceğiniz gibi evin herhangi bir yerine uygulanabilir.

Ama istersen burada görebilirsin şu anda bir yatak odası nasıl daha parlak hale getirilir.