Oturma Odasının En Yeni Dekora Etmenin 4 Yolu

Oturma odası, ailenizin, arkadaşlarınızın ve misafirlerin kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir yer olan evinizin merkezi olarak hizmet eder. İş yerinde uzun bir günün ardından gevşediğiniz ve endişelerinizin kanepenizin yatıştırıcı konforuna eridiği yer. Evinizdeki birçok odadan, oturma odanızdan en estetik açıdan çekici ve davetkar olmalıdır.

Kabul edelim; modası geçmiş veya kötü dekore edilmiş bir oturma odası, yaratıcı bir şekilde boğulmuş, geçmişte sıkışmış veya sadece düpedüz rahatsız hissetmenizi sağlayabilir. Neyse ki, oturma odanızı, bankayı kırmadan hissettiği kadar ev gibi görünen bir alana yükseltmenin birkaç yolu vardır. İster mobilyalarınızı geliştirin, ister masalarınızı canlı saksı bitkileri ile süsleyin, oturma odanızın feng shui’sini anında geliştirmek için yapabileceğiniz birçok küçük değişiklikle size yol göstermek için buradayız.

Oda Aydınlat
Salon Aydınlatma

Bir odanın aydınlatılması iki şeyden birini gerçekleştirir: insanları içeri çeker veya onları iter. Eğlence alanınızın parlak ve çekici olmasını istediğiniz olasılıklar ve davetkar havayı başarmanın en kolay yolu aydınlatmayı mükemmelleştirmektir. .

Oturma odanızı aydınlatırken, insanların görebileceği kadar ışık sağladığınızdan emin olun, ancak çok floresan veya endişe verici hissettirecek kadar değil . Tavan aydınlatması, ışığı eşit olarak dağıtmanın harika bir yoludur, ancak tavan aydınlatmasını kuramazsanız, stratejik olarak yerleştirilmiş masa lambaları ve ayaklı lambalar işi yapar. Araştırma, insanların sıcak sarı aydınlatmanın en rahatlatıcı olduğunu düşündüğü için sarı renk tonlu ampulleri veya abajurları seçmenizi öneririz.

Rahatlığa Odaklanın
Oturma Odası Dekoru

Yatak odasının dışında, rahatlık oturma odasında üstün . Arkanıza yaslanıp rahatlayabileceğiniz bir yer olarak, oturma odanızın konfor seviyelerine yatırım yapmayı öder. Bu, oturma odası oturma alanınıza dalmaktan çekinmeyin. Nihayetinde, geri tepmek ve rahatlamak istersiniz – sert, çok sıcak veya çok soğuk bir kanepe bu arzuyu yerine getiremez.

Oturma alanınızı seçerken ilk endişeniz kaç kişinin konaklamayı planladığınızı anlamaktır. L şekilli kesitli kanepeler aile zımbalarıdır, ancak tek başınıza ya da başka biriyle yaşıyorsanız, daha kompakt bir kanepe ve yatar koltuklar daha makul bir seçenek olabilir. Sevilen koltuklardan çekyatlara kadar birçok rahat mobilya seçeneği vardır ve bu sizi sadece bloktaki en rahat oturma odasından ayıran birini seçmek meselesidir.

Eşsiz Bir Sehpa Ile Donatın
Sehpa

Hiçbir sehpa , orta sehpa olmadan tamamlanmamıştır . Film gecesi atıştırmalıkları, şarap bardakları ve lezzetli ordövrler için mükemmel bir yüzeydir. Ayrıca en sevdiğiniz kitapları, mumları ve çerçeveli fotoğrafları görüntülemek için harika bir yerdir.

Sehpanız ne kadar benzersiz olursa, o kadar iyidir. Dikdörtgen sehpalar genellikle en popüler seçenek olsa da, göze çarpan ve uzaya bir boyut sıçrama ekleyen yuvarlak veya korkak altıgen bir masa ile deneysel olabilirsiniz. Sonuçta, sehpanız moda ve işlevin zarif bir kombinasyonu olmalıdır. Güzel bir fahişe mobilyası veya geleneksel olmayan bir kadife numarası tercih ederseniz, parçanızın oturma odanızın çalışma estetiğine uygun olduğundan emin olun.

Oturma Odası Güncelleme Fikirleri

Oturma odanızı bir araya getirmek, aksanlarınızı ve dekor aksesuarlarınızı yeniden şekillendirmek ve yenilemek için basit bir konudur. Bunu aşağıdaki öğeleri deneyerek yapabilirsiniz:

Kitap Raflarınızı Kullanma – Kitap rafları depolama ve dekorasyon için mükemmeldir. Ekstra dikey alan, sevdiğiniz kitapları ve sevilen bibloları , sanat eserlerini veya iç mekan bitkilerinisergilemek için mükemmeldir.
Yeşillik Eklemek – Bitkileri oturma odanıza yerleştirmek, mekana renk ve yaşam aşılamak için yaratıcı bir yoldur. Bitkiler sadece doğal dünyanın bir elementini evinize eklemekle kalmaz, aynı zamanda toksinleri havadan uzaklaştırabilir ve stres seviyelerini azaltabilir.
Evinizi bakımı zor bitkilerle donatmanıza gerek yok; bu çarpıcı düşük bakım gerektiren tesislere göz atın :


Sanat Asmak – Kendinizi ifade etmenin sizi harekete geçiren sanattan daha iyi bir yolu var mı? İster eski fotoğrafçılık, avant-garde fikstürleri, ister sevimli yeğeniniz tarafından oluşturulan el yapımı parçalar olsun, duvarlara sanat asmak oturma odanıza ilgi katmanın harika bir yoludur.
Bu dört fikirle, oturma odanızı yükseltmek basit ve uygun fiyatlı hale getirildi. Önce hangisini deneyeceksin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bir cevap yazın