Özel bir takım elbise almadan önce bilmeniz gerekenler

Özel bir takım elbise, en yumuşak adamı James Bond kadar rafine gösterebilir. Ve ister iş ister oyun için olsun, her erkeğin cephaneliğinde kaliteli bir kıyafeti olmalıdır.

Ama elinizden gelenin en iyisini yaparken 007’den daha çok Flipper gibi hissediyorsunuz, o zaman bir terzi Yeni topçu veya bazı kostüm değişiklikleri için.

Marka ve malzeme gibi faktörlere bağlı olarak, giysiler genellikle önemli bir harcama gerektirir. Kaliteden ödün vermeden mükemmel uyumu sağlayabilecek bir terzi ile çalışmak önemlidir. Elbise değişiklikleri, tek başına raftan satın alarak elde edemeyeceğiniz bir incelik sunar.

Bir takım elbise dikmeden önce bilmeniz gerekenler:

Ölçümler

Değişiklikler için şerit metre

Mükemmel uyan bir takım, büyük ölçüde doğru ölçümlere dayanır. Herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce daima elbiseniz için ölçü alın. Terziler genellikle sizi ücretsiz olarak ölçmeyi teklif eder, ancak mağazalara gitmeden önce kendinizi ölçmeye değer.

Birisinin ölçümlerinize yardımcı olması çok daha kolay olacaktır.

Özel bir takım elbise için nasıl ölçü alınır?

1. Boyun
Boynunuzun etrafını Adem elmasının yaklaşık 2,5 cm altında, rahat ve nefes alabilmeniz için yeterince gevşek olacak kadar sıkı bir mezura ile ölçün. İnç kullanarak sonraki yarım inç’e yuvarlayın.

2. Omuzlar
Omurganızın üst kısmında boynunuzun dibinde, omuzlarınız arasında bir uçtan diğerine ölçün. Sırtınızın doğal kıvrımını takip edin.

3. Göğüs
Rahat bir şekilde ayakta dururken, göğsünüzün en geniş bölümünü meme uçlarınızla aynı hizada ölçün ve biraz nefes alma alanı bırakın.

4. Kol
Kolunuzu omuz kemiğinden bilek kemiğine kadar ölçün.

5. Bel
Emmeden, göbek hattınızda belinizin çevresini ölçün. Biraz nefes alabilmek için bantla vücudunuzun arasına bir parmağınızı koyun. Bu ölçüme göre bir kemer satın alın.

6. İç dikiş
Bu ölçüm biraz samimidir – kasıklarınızdan bacak / ayak bileğinizde pantolonunuzun oturmasını istediğiniz noktaya kadar ölçün. Bu ölçümü ayakkabınız olmadan yapın.

Ölçüm sırasında hiçbir noktada kaslarınızı esnetmeyin, emmeyin veya germeyin. Bu, montajı etkileyecektir.

Terzilik

Takım elbiseler karmaşık giysilerdir. Hemming pantolonları ve kolları birçok terzi için basit bir iştir ancak daha karmaşık ayarlamalar zorlaşır. Bir takım elbise ceketi, örneğin ağırlık ve şekil sağlayan çok sayıda kumaş katmanından yapılır.
Bazı terziler tam kıyafet değişiklikleri konusunda yetenekli değildir. En iyi sonuç için takım elbise konusunda uzmanlaşmış bir terzi bulun.

Uzmanlık alanı olsun ya da olmasın, terzinizin uygunsuz bir takım elbise üzerinde mucizeler yaratmasını beklemeyin. Yapabilirlerse bile, bu size elbisenin kendisinden daha fazla paraya mal olabilir.

Neredeyse mükemmel bir ön terzilik olan bir takım elbise almak amacıyla satın alın.

Ücret

Takım elbise dikim fiyatı için belirlenmiş bir fiyat yoktur – bir ipin ne kadar uzun olduğunu sormak gibidir. Farklı malzemeler, tıpkı başka herhangi bir şey kadar kıyafet değişikliği fiyatını etkileyebilir. Üst düzey bir takım elbise, üst düzey terzi malzemeleri ve onu uyarlamak için gereken ek özen nedeniyle genellikle daha yüksek bir ücret gerektirecektir.

Bir takım elbise terzi nasıl bulunur?

Kuru temizlemeciler genellikle kıyafet değişikliği ve terzi hizmetleri sunar. Ancak tam takım elbise dikimi arıyorsanız, takım elbise konusunda uzmanlaşmış birini istemeyi unutmayın.

Kıyafet değişikliklerini düzenlemenin en kolay yolu – tam burada Airtasker’da!

Bir cevap yazın