Özel dizayn Mutfaklar İle Mutfağınıza Tasarım Sağlayın

Mobilya ve dolaplar, mutfak alanının estetiğinde ve dekorunda sürekliliği sağlamak için özelleştirildiğinde, özelleştirilmiş bir mutfak mükemmel olurdu.

Dolaplar ve mobilyalar, özel mutfak acentelerinden ayrı olarak sipariş edilmelidir. Öğeleri belirli bir kullanıcının ihtiyacına göre tasarlayabilirler. Mobilyaları ve dolapları en son tarzda tasarlanmış olmakla birlikte, belirli bir mutfak için mükemmel bir uyum sağlayan özellikler ile mümkündür. Özel mutfak acenteleri, kullanıcının mutfak alanı için talep ettiği şekli, boyutu, tasarımı, bitişi ve düzeni tam olarak sağlayabilir.

Özelleştirmenin Artıları

Özelleştirme, mutfakların ev sahibinin özel zevklerine göre tasarlanmasını sağlar. Özel yapım mutfak ajansları, mutfakları yaparken ev sahibinin ihtiyaç duyduğu çeşitli işlevleri dikkate alabilir. Ev sahibinin özelleştirme yoluyla mutfağın verimliliğini artırmada hiçbir sorunu olmayacaktır. İşlevler aynı yöntemle genişletilebilir. Dolaplar ve mobilyalar, ekstra özellikler sağlamak ve gerektiğinde ergonomiyi geliştirmek için özelleştirilebilir.

Özelleştirme Eksileri

Özelleştirilmiş bir mutfak oluşturmak için gereken masraf çok büyük olabilir. Aynı zamanda, özelleştirilmiş dolaplar ve özelleştirilmiş mobilyalar gerektiğinde projelerin maliyetleri artacaktır. Aynı zamanda, böyle bir büyüklükteki projeyi tamamlamak için gereken süre oldukça uzun olabilir. Özel yapım mutfak ajansları tarafından yapılan tipik bir yenileme projesi birkaç ay sürebilir ve başarılı bir sonuç getirebilir.

Kullanılabilecek Malzemeler

Standart bir mutfak, mutfak eşyaları, yardımcı programlar, dolaplar ve mobilya gibi birçok öğeye sahip olacaktır. Tüm kabine eşit bir görünüm sağlamak için mutfakta benzer malzemelerin kullanılması önemlidir. Özel yapım mutfak hizmetleri tüm olası malzemeleri sağlayabilir.

 • Odun
 • Laminatlar
 • Paslanmaz çelik
 • Taş

Özelleştirilmiş bir mutfak yaparken ahşap veya laminatların yaygın olarak kullanılması mümkün olmakla birlikte, diğer malzemeler her yerde kullanılamaz. Granit ve mermer taş esas olarak mutfaktaki tezgahların üst kısımları için kullanılır. Özelleştirilmiş mutfakta dolapları, mobilyaları ve tezgahları inşa etmek için ahşap kullanılabilir. Paslanmaz çelik mutfakların ve tezgahların mobilyalarında sıklıkla kullanılır. Malzeme seçimi esas olarak kullanıcının bütçesine ve ayrıca estetik görünüme bağlıdır.

Dolapların Özellikleri

Mutfak dolapları dekorda ve mutfağın ömründe önemli bir rol oynar. Dolaplar, özellikle ahşap dolapları seçerken bu önemli gerçeği akılda tutarak tasarlanmalıdır. Özel mutfak ajansları bu özellikleri sağlamalıdır.

 • Çerçeveler masif ahşaptan yapılmalıdır.
 • Uzun ömürlülüğü sağlamak için dolapların kapılarının derzlerinin pervane ve düzgün bir şekilde yapıştırılması gerekir.
 • Dolapların çekmeceleri çok fazla ağırlık tutabilmeli ve yine de kolayca açılmalıdır.
 • Bilyalı rulmanlar, kayarak açılan çekmeceler için uygun seçeneklerdir.
 • Dolaplardaki raflar, ortaya çıkan ihtiyaçlara göre değiştirilebilmeleri için ayarlanabilir olmalıdır.
 • Alt dolaplarda çekilebilen çekmeceler bulunmalıdır. Bu, alt dolapların kolaylıkla kullanılmasını sağlar.
 • Çekmeceler ve dolap kapıları sallanma veya sertlik belirtisi göstermeden çalışmalıdır.
 • Dolap kapılarının ve çekmecelerinin kolları, kabinin amacına göre seçilmelidir. Küçük kulplar veya topuzlar, düzenli olarak kullanılmayacak olan küçük dolaplar için daha uygundur. Daha büyük dolapların daha büyük kulplara ihtiyacı vardır.

Özel mutfaklar, ev gelişiminize yapabileceğiniz en iyi yatırımdır. Kesin gereksinimlerinize uygun mutfak dolapları ile evinizi bir ev yaratın. Şimdi bir gerçeklik olabilir. Hayalinizdeki özel mutfağınızın ne kadar uygun olabileceğini görünce şaşırırsınız.

Bir cevap yazın