Pantone Connect uygulamasıyla saniyeler içinde eviniz için profesyonel renk paletleri oluşturun

Bir iç mimar olarak, kendimi müşterilerim için sürekli renk paletleri yaratırken buluyorum. Neyse ki sevdiğim bir şey.

Renk, en çok sevdiğim ve en iyi vakit geçirdiğim disiplinlerden biri.

Bir renk paleti oluşturmanın en iyi yolu, renk tekerleğini kullanmaktır. Bu makalede de görebileceğiniz gibi, değerleri ve nasıl doğru şekilde kullanılacağını bildiğiniz sürece, kullanımı basit ve çok güçlü bir araçtır.

Ama aynı zamanda ücretsiz Pantone uygulaması gibi diğer birçok aracı da kullanıyorum. Evet, renk enstitüsü olan Pantone, size hemen şimdi anlatacağım diğer çok ilginç araçların yanı sıra ihtiyacımız olan her şey için profesyonel renk paletleri oluşturabileceğimiz harika bir ücretsiz uygulamaya sahip.

Evinizi boyamak ve dekore etmek için başarılı ve profesyonel bir renk paleti ister misiniz? O halde Pantone Connect adlı Pantone uygulaması tam size göre. Bu eğlenceli ve güçlü uygulama ile saniyeler içinde eviniz için nasıl bir renk paleti oluşturabileceğinizi göstereyim.

Pantone Connect uygulaması - Pantone Studio

Android veya iOS için uygulamayı indirdikten sonra, birçok sistemine ve renk şemasına ve bir renk paleti oluşturmak gibi diğer araçlara erişebiliriz.

Bir tane oluşturmak için, uygulamanın sahip olduğu birçok renk arasından tek bir renk seçmemiz gerekiyor.

İstediğimiz rengi seçtikten sonra, uygulamanın kendisi, seçtiğimiz rengin monokromatik renklerine, analoglara, tamamlayıcı, üçlü veya benzer tamamlayıcılara dayanarak, bizim için hemen birkaç renk paleti oluşturur.

Pantone Connect uygulaması ile oluşturulan renk paleti - Pantone Studio

Bu bize saniyeler içinde seçtiğimiz renge uyması kesin olan renkleri söyler.

Örneğin, yukarıdaki resimde, rengi seçtikten sonra, bu durumda Canlı Mercan’ın, sonuçları anında seçilen rengin üçlü, tamamlayıcı, benzer renkler vb. Şeklinde verdiğini görüyoruz.

Ama burada bitmiyor. Bununla, seçtiğimiz renklerle en iyi birleşen renkleri şimdiden görebiliyor olsak da, henüz renk paletini oluşturmadık.

Artık seçtiğimiz ana renkle en iyi birleşen renklerin hangileri olduğunu bildiğimize göre, evimizi boyamak ve dekore etmek için renk paletimizi oluşturmak için bazılarını seçebiliriz.

Pantone Connect uygulaması - Pantone Studio ile oluşturulan renk paletleri

Paleti oluşturduktan sonra ona bir isim veriyoruz ve otomatik olarak kaydediliyor.

Böylece evimizi boyamak ve dekore etmek için birkaç başarılı ve profesyonel renk paleti oluşturabiliriz.

Örneğin, sıcak bir palet oluşturabiliriz. Taze ve rahatlatıcı bir palet. Tek renkli. Cesur ve cüretkar. Ve istediğimiz atmosferi yaratan diğer herhangi bir palet.

Hepsi yaratılır yaratılmaz anında kaydedildiği için, onları da inceleyebilir ve bir ortama veya diğerine karar verebiliriz.

Pantone Connect uygulamasının sahip olduğu bir başka ilginç araç da fotoğraflara dayalı renk paletleri oluşturmaktır.

Sahilde yürüyüşe çıktığınızı, büyüleyici manzaraya hayran olduğunuzu hayal edin. Gökyüzünün mavisi, kumun ten rengi, denizin yeşil suyu … Akıllı telefonunuzu çıkarırsınız, manzaranın fotoğrafını çekersiniz ve uygulama o fotoğrafın ana renklerini kurtararak bir renk paleti oluşturur.

Pantone Connect uygulaması ile oluşturulan renk paleti - Pantone Studio

Böylece, örneğin bir yaz gününü veya yemyeşil bir ormanı veya en sevdiğiniz tablolardan birini temel alarak evinizi boyamak ve dekore etmek için renk paletleri oluşturabilirsiniz.

Aşık olduğunuz herhangi bir manzara, herhangi bir manzara, fotoğraf, resim, her neyse. Fotoğrafını çekebilirseniz, o görünümden ilham alan bir renk paleti elde edebilirsiniz.

Bu harika, çünkü birkaç tıklama ile en kişisel zevklerimize göre tamamen özelleştirilmiş bir renk paleti oluşturabiliriz.

Benim için bunlar uygulamanın sahip olduğu en merak edilen araçlardır. Ardından, Pantone haberlerini ve Renk Enstitüsü ile ilgili diğer ilgi çekici şeyleri görebileceğimiz bir haber ve makale bölümümüz var.

İOS için buradan veya Android için buradan indirebilirsiniz.

Uygulama ücretsizdir ve bahsettiğim tüm bu araçlar ücret ödemeden tam olarak kullanılabilir. O zaman uygulamanın ödenen bazı özellikleri var ama inan bana, onlara ihtiyacın olmayacak. Ücretsiz sürümle, yüzlerce rengi keşfetmek ve bahsettiğim tüm araçları ve birkaçını kullanmak için fazlasıyla yeterli.

Bana bir yorum bırak ve bana ne düşündüğünü söyle.

Ve biraz biliyorsanız, burada evi boyamak ve dekore etmek için diğer 15 ücretsiz uygulamayı ve burada ücretsiz iç mekanlar tasarlamak için en iyi 10 programı görebilirsiniz. Ve bu makalenin bir arkadaşınızın veya aile üyenizin ilgisini çekeceğini düşünüyorsanız, paylaşın.