Parke Zeminler İstemiyorsanız Ne Yapmalı?

Ahşabın görünümü ve hissi tasarım stilinize veya kullanılabilirlik ihtiyaçlarınıza uymadığında eviniz için döşemeyi nasıl seçeceğinizi bilmek zor olabilir. Her ne kadar parke zeminler veya parke zemin gibi bakmak yapılan laminatlar en döşeme konuşmaları nasıl seçeceğini malzemelerin bahsettik, onlar herkes için değil iş yapmak.

tozsuz sistre cila

Örneğin, bir ahşap döşeme fanı değilim çünkü köpeğim ahşap ve ahşap laminat zeminlere kayıyor. Ev ofisimizde ahşap zeminlerimiz var ve köpeğimiz odaya her girdiğinde, temelini kaybediyor.

polimer kauçuk,

Ahşap zeminler de belirli bir görünüme ve bakım seviyesine sahip olduğundan, tek katlı bir seçenek değildir. Başka bir döşeme seçeneği arıyorsanız, ancak vinil veya laminattan daha lüks ve ilginç bir şey istiyorsanız, ahşap zeminler işe yaramayacağı zaman ne tür döşemeler istediğinize karar vermenize yardımcı olacak bu beş zemin kaplama fikrine geçin. senin için.

 1. Karo Zeminler
  Seramik ve porselen karo zeminler genellikle banyolara ve mutfaklara indirgenebilir, ancak diğer yaşam alanlarında da etkileyici bir tasarım açıklaması yapabilirler. Nispeten ucuz, dayanıklı ve temizlenmesi kolay karo zeminler çok çeşitli stiller ve renklerle gelir. Karo karelere veya diğer şekillere yerleştirildiği için, karo ile göz alıcı desenler de oluşturabilirsiniz; bir karo zemin odanızın odak noktası bile olabilir.

eaton polimer kauçuk,

Kaygan karo zeminler benim gibi köpek severler için olmasa da, derin kakma ile rustik küçük fayansların kullanılması, ayak altında küçük bir kavrama sağlamak için yeterince düz olmayan bir yüzey oluşturabilir.

polyamid karo halı,

 1. Granit veya Mermer Zeminler
  Eğer peşinde olduğunuz zarafet ise, granit veya mermer seçebileceğiniz en iyi zemin malzemelerinden biridir. Fayans, granit ve mermer gibi temizlenmesi kolaydır. Ayrıca karo, granit ve mermer yer döşemeleri kaygan olma eğilimindedir. Ancak, bu her zaman böyle değildir. Kayganlık sizin için bir endişe ise, düşündüğünüz döşemenin “sürtünme katsayısı” (COF) numarasını bulduğunuzdan emin olun. Daha yüksek bir sayı, döşemenin daha az kaygan olacağını gösterir. Yüksek trafikli alanlar için, COF değeri 0,60 veya daha fazla olan bir döşeme malzemesi idealdir.

leylak mermer,

Granit ve mermer doğal malzemeler olmasına rağmen, hala çok çeşitli renk ve tahıl desenlerine sahiptirler. Döşemeyi seçtiğiniz yapılandırma ile bu döşeme ile çarpıcı efektler geliştirebilirsiniz.

sbr kauçuk,

 1. Duvardan Duvara Halı
  Son yıllarda genellikle daha geleneksel bir döşeme seçeneği olmasına rağmen, halı daha modern bir tasarım duyarlılığına sahip olsanız bile, hala dikkate alınması gereken bir seçenektir. Ancak, karo veya mermer kadar dayanıklı veya temizlenmesi kolay olmayan halı, kaymayı önleyen konunun çivilenmesine neden olur.

kauçuk kaydırmaz,

Duvardan duvara halı düşündüğünüzde, muhtemelen katı halı renklerini düşünürsünüz. Ancak bu tür halılar da desen olarak mevcuttur. Bu nedenle halı, sade bir şekilde dekore edilmiş bir odaya biraz rahat bir hava getirebilir.

halı merdiven kaplama,

En sevdiğim halı fikirlerimden biri halı kareleridir. Kalın desen ve renklerde mevcut olan halı kareler bir odaya biraz eğlence katabilir. Ayrıca halı lekesi sorununu hafifletmeye yardımcı olurlar. Ekstra kareler satın alırsanız, her zaman lekeli bir kareyi kaldırabilir ve yenisiyle değiştirebilirsiniz. Küçük hizmet odamızı yeniden bastığımızda bu döşemeyi kullandık. Kareler ucuz ve kurulumu kolaydır.

eva kauçuk,

 1. Beton Zeminler
  İç tasarım tarzınız avant-garde, endüstriyel veya basitçe minimalist modernse, somut bir zemin size hitap edebilir. Karo ve mermer kadar dayanıklı ve temizlemesi kolay olan beton da düşündüğünüzden daha fazla çok yönlülüğe sahiptir. Etkileyici sayıda renk üretmek için ıslak betona boyalar eklenebilir. Ayrıca asit lekeleri veya kauçuk şablonlarla benzersiz yüzeyler elde edebilirsiniz. Ancak sadece temel gri beton, çağdaş bir alana şık bir katkı olabilir.

Beton ile akılda tutulması gereken bir şey ağırlığıdır. Eğer bir döşeme temeli üzerine beton koyarsanız, sorun olmaz. Ancak kirişlerde bir alt zeminin üzerine döküyorsanız, alt zeminin betonun ağırlığını taşıyabileceğini belirleyen bir yapı mühendisine sahip olduğunuzdan emin olun.

 1. Kauçuk Zeminler
  Geleneksel olarak spor salonları veya garajlar için kullanılmasına rağmen, kauçuk döşeme artık evlere doğru yol alıyor. Kauçuk zemin kaplama, çoğu döşeme malzemesinin sahip olduğu renk veya stil seçeneklerine sahip değildir, ancak makul renk seçenekleri mevcuttur. Karelere kurulduğunda, renkleri karıştırmak ve eşleştirmek çeşitli desen ve görünümlerle sonuçlanabilir.

Temizlenmesi ve su geçirmez olması kolay olduğundan, kauçuk zemin çamaşır odası için mükemmel bir seçimdir. Yumuşaklığı ve dayanıklılığı göz önüne alındığında, oyun odaları için de harikadır.

Parke zeminlerin tüm öfke olması kalabalığı takip etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Eşsiz bir yetenekle bir yaşam alanına sahip olmak istiyorsanız, bunun yerine bu döşeme malzemelerinden birini seçmek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir