Pencere Temizleme İpuçları

Hiç kimse pencere temizlemeyi dört gözle beklemiyor çünkü bununla yüzleşelim, kolay erişilebilirlik olmadan birden fazla hikaye boyunca büyük pencereleriniz varsa bu çok büyük bir görev olabilir. Ama endişelenme bizde harika var pencere temizleme ipuçları mümkün olduğunca acısız hale getirmenize yardımcı olmak için.

Yine de ipuçlarına geçmeden önce, ne sıklıkla pencerelerinizi iyice temizlemelisiniz. Kullanıma bağlı olarak temizleme sıklığı değişebilir, örneğin kirli el izleri olan kayar bir kapının iki haftada bir temizlenmesi gerekebilir. Her zaman yeni bir mevsimin içte ve dışta pencereler dahil olmak üzere tüm evi tamamen temizlemenin harika bir bahanesi olduğunu düşünmeyi severim.

Aşağıda en kolay pencere temizleme ipuçlarından bazıları verilmiştir:

06-gazete-pencereleri

1. Çekçek vs gazete

Pencerelerinizin pırıl pırıl kalmasını sağlamanın yolu, pencere temizleyicili bazı gazeteler olduğu eski bir eş hikayesidir. Ancak bu genellikle kiri hareket ettirir ve camı daha statik hale getirerek daha fazla kir çeker.

Öte yandan bir silecek daha kolay ve daha etkilidir. Başlamak için yumuşak bir yıkama bezi kullanarak yıkama sıvısını emdirin ve ardından pencereyi yıkayarak kiri alın. Sonra sileceği alın ve üstten başlayarak s şeklinde aşağı inin. Sileceği temizlerken tüy bırakmayan bir bezle temizlediğinizden emin olun.

2. Güderi

Fazla suyu almak için köşelere girmek zor olabilir, bu nedenle güderi arabadan çıkarın ve suyu pencere çerçevesine bastırmak için kullanın.

3. Perde

Ne tür bir panjurunuz olursa olsun, hepsi tozu ve kiri çeker. Herhangi bir birikmeyi önlemek için, temizledikten sonra antistatik bir sprey kullanın ve bu, zamanla daha az toz toplanacağı anlamına gelmelidir.

airtasker pencere temizliği ve ev temizliği

4. Denizlikler

Temizlemeye başlamadan önce, pervazdaki kirlerden kurtulmak için bir fırça kullanın ve pencereleri yıkadıktan sonra, toz ve kir birikmesini önlemek için dış pencere kenarına bir kat cila sürün.

5. Zamanlama

Bu anahtar – güneş doğrudan camın üzerinde parlarken pencereleri temizlemeyin. Bu, yıkama sıvısının çabuk kurumasına ve yeni temizlenmiş pencerelerinizde istenmeyen su izleri bırakmasına neden olur.

Bir cevap yazın