Peyzaj mimarisiyle modern ev tasarımı


İki tasarım zorluğunu çözen modern bir kır evi önerisi: odaların göl manzarasına sahip olması ve peyzaj mimarisi işlemeli basamaklı bir iç avlu. Evin içinde olmak, doğa ile uyum içinde yaşamaktır. Bakalım:

Basamaklı bahçeli iç avlu
Katmanlı bahçeli iç avlu manzarası | Tasarım: WARchitect – Peyzaj Mimarisi: Ginggaanbai

Bu güzel kır evini inşa etmek için, kafesler ve kaplamalar için ahşap, iç ve dış zeminler için taş ve yapılar için çelik gibi inşaat malzemeleri seçildi.

Yemek odası ve iç bahçe bağlantılı
Avlu

Zeminlere uygulanan gri taş bloklar dokuları ve renkleri sayesinde avlu ile sosyal alanlar arasında yumuşak bir geçiş sağlar. İç merdivenlerin tasarımında bir bölüm beton diğeri çelik yapıdan yapılmıştır. Bakalım:

İç beton ve çelik merdivenlerin tasarımı

Bahçeler peyzaj mimarisine sahiptir. Eğim, aşağıdaki fotoğrafta gördüğümüz gibi hoş bir dekoratif etki veren küçük şelalelerle bir su yolu oluşturmaya izin verir:

Peyzaj mimarisine sahip bahçe, su kursları ve küçük şelaleler

O Konsept güzel manzaraya açık bir kır evi onu çevreleyen. Evin çevresinde tavandan tabana cam ve odalardan kesintisiz görüş sağlayan temperli cam korkuluklar kullanıldı.

Dekorasyon olarak su aynası tasarımlı modern iki katlı ev

Dış cephelerde kafes işi

Ahşap kafes kaplamalı geniş ev cephesi

Ev, sıcak ve nemli bir iklime sahip olan Tayland’da bulunuyor, bu nedenle kafesler hoş bir doğal havalandırma sağlıyor (iç tasarımda nasıl çalıştığını göreceğiz). Ek olarak, doğal ışığı filtrelerler ve gizliliğin kontrolüne yardımcı olurlar. Bu yapıcı detayı aşağıda görelim.

Evin cephesinde, betonarme ve çelik çitlerinde ahşap kafeslerin tasarımı
Ana giriş cephesine uygulanan kafesler ve beton duvar

İçeride dış doğaya bağlı

Doğal peyzaj manzaralı yemek odası ve mutfak tasarımı
Arka planda rustik tarzı yemek odası tasarımı ve mutfak

İç tasarım, iki stili uyumlu bir şekilde birleştirir: modern ve rustik detaylar ve donanım. Mutfak adasının tabanı arkadan aydınlatılmış ve sosyal alanın zeminleri gri ve beyaz mermer dokulara sahip.

Dışarıdan göl manzaralı kır evi oturma ve yemek odası,
Önünden geçen göle doğru sosyal alanın görünümü

Daha sonra, kafeslerin özellikle sıcak veya tropikal iklimlerde gün boyunca nasıl iyi bir doğal havalandırma sağladığını göreceğiz. Hava değiştiğinde odalar cam paneller ile kapatılabilir.

Doğal havalandırmalı yatak odası tasarımı, pencerelerin önünde ahşap kafesler
Yatak odası ve oturma odası doğal olarak havalandırılır

Tasarım ekseni olarak bahçe verandası

Evin planlarında birinci katta ağırlıklı olarak oturma odası, yemek odası ve mutfaktan oluşan sosyal alan olduğunu görüyoruz. Oturma odasından göle doğrudan bakabilirsiniz (birinci kat planının sağ tarafına bakın).

Modern iki katlı ev planı
Birinci kat planı

Ev 570 metrekare arsa alanı üzerine inşa edilmiş olup, arsanın önemli bir kısmı kademeli teraslar şeklinde tasarlanan merkezi avluya serbest alan olarak bırakılmıştır.

İkinci katta üç yatak odalı özel alan, ana yatak odası ise gölün müthiş manzarasına sahip küçük bir oturma odası içerir.

İkinci seviye plan
İkinci kat planı

İşte iki katın görsellerini peyzaja ve iç bahçenin işlenmesine yöneltmenin çözümü. Evin 3 boyutlu planlı mimari programını görelim:

Modern bir evin 3 boyutlu planı, odaların doğal manzaraya nasıl yönlendirileceğini açıklar

Daha fazla fikir için lütfen şu adrese gidin: Kır evi modelleri.

Tasarım: WARchitect

Peyzaj Mimarisi: Ginggaanbai

Via: Archello