Peyzaj Tasarımcısı

Peyzaj Tasarımcısı Tutmadan Önce Sorulması Gereken Her Soru
Bir peyzaj tasarımcısıyla çalışmak, bahçenizi yeniden tasarlamanın en iyi yoludur, ancak bir peyzaj tasarımcısı işe almadan önce sorulacak bazı sorular vardır.

 • çiçek şelalesi peyzaj,
 • bağ evi bahçe düzenlemesi,
 • ekoplas çim ayırıcı,
 • bina bahçe düzenlemesi,
 • teras bahçe düzenlemesi,
 • basit bahçe düzenlemesi,
 • akbayrak peyzaj,
çiçek şelalesi peyzaj,
bağ evi bahçe düzenlemesi,
ekoplas çim ayırıcı,
bina bahçe düzenlemesi,
teras bahçe düzenlemesi,
basit bahçe düzenlemesi,
akbayrak peyzaj,

Peyzaj tasarımcılarının (peyzaj mimarları olarak da bilinir) ev sahiplerine bir dizi hizmet sunduğunu biliyor muydunuz? Bunlar, coğrafi konumunuza göre bahçenizin ve bitkilerinizin tasarımını planlamayı, toprağı ve bahçenizin drenaj gibi diğer özelliklerini analiz etmeyi, aydınlatma ve sert manzaralar için yerleşimi belirlemeyi ve alanınızı en üst düzeye çıkarmak için fonksiyonel tasarım öğelerini dahil etmeyi içerebilir.

Bir peyzaj tasarımcısı

Kaldırım çekiciliğinizi artırmak ve kıskanmaya değer bir arka bahçe vahası oluşturmak için bir peyzaj tasarımcısıyla çalışmaktan heyecan duyduğunuzu biliyorum. Ancak peyzaj yenilemenizle birlikte tam anlamıyla ilerlemeden önce, bu yedi sorudan peyzaj tasarımcınızla konuşun.

 1. Süreç Neye benziyor?
  Peyzaj tasarımcınıza baştan sona tüm süreç hakkında sorarak sohbete başlayın. Planlamadan asıl kuruluma kadar olan adımları bilmek önemlidir. Kaç kişinin yüz yüze toplantı yapacağını öğrenin ve bazı istişarelerin telefonda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini sorun.

Bazı ev sahipleri için tasarımcıyla doğrudan ve sık temas halinde olmak önemlidir. İşlem boyunca garantili bir kanalın iletişim kurmasını istiyorsanız, tasarımcıya endişeleri ve soruları iletmenin en iyi yolunu ve zamanını sorun.

 1. Öngörülen Maliyet Nedir?
  Çoğu peyzaj tasarımcısı proje başına ücret alır ve bu ücretler genellikle birkaç yüz dolar ile ….. dolar veya daha fazla arasında değişir. Ortalama peyzaj tasarımı ve kurulum ücreti … dolar civarında seyrediyor.

Bütçe düşünen ev sahipleri, saatlik danışmanlık ücreti veren peyzaj tasarımcılarını arayabilirler. Bu rotaya gittiğinizde, büyük olasılıkla gerçek kurulumun kendisi değil, genel tasarım hakkında bir uzman görüşü alırsınız.

 1. Yerel Projelerde Çalıştılar mı?
  İstediğiniz peyzaj tasarımcısının geçmiş çalışmalarına bakmak her zaman kullanışlıdır. Yerel mülkler üzerinde çalışıp çalışmadıklarını sorun ve en az iki referans aldığınızdan emin olun.
 1. ne kadar sürer?
  Herhangi bir peyzaj tasarımcısı size sürecin bir gecede gerçekleşmediğini söyleyebilir. Aslında, hiçbir taşın çevrilmeden bırakılmasını sağlamak için süreçte birçok adım vardır. Aynı zamanda, sadece planlama için değil, aynı zamanda akıl sağlığınız için, tahmini bir proje uzunluğu elde etmek hayati önem taşır.

Projenin ne kadar süreceğini bildikten sonra, herkesin aynı sayfada olduğunu garanti edebilir ve avlunuzun ilerlemesi söz konusu olduğunda tasarımcıyı sorumlu tutabilirsiniz.

 1. Şimdi ve Sonra Ne Yapılmalıdır?
  Herhangi bir ev yenileme projesine girerken, genellikle sonucu etkileyen bazı hafifletici faktörler vardır. Zaman kısıtlamaları, hava durumu sorunları veya bütçe kısıtlamaları ile ilgileniyor olun, bunları peyzaj tasarımcınızla paylaşın.

Mimarınıza peyzajınızı geliştirmek için hemen neler yapılabileceğini ve daha sonraki bir tarihte neler yapılabileceğini sorun. Bu şekilde, bu sezona nelere öncelik vermeniz gerektiği ve daha sonraki bir tarihe kadar neler bekleyebileceği konusunda daha iyi bir fikriniz olacak.

Görünüm

 1. Her Şey Tamamen Büyütülecek mi? Değilse, Bitkiler Ne Kadar Olgunlaşır?
  Peyzaj tasarımcınız da kurulumu yönetiyorsa, aldığınız ağaçların, çalıların ve diğer bitkilerin olgunluk seviyesini sorun.

Gelecek 5-10 yıl boyunca evde kalmayı planlayan ev sahipleri daha küçük, genç bitkileri önemsemeyebilir. Ancak, bu manzara yenilemesi evinizin satışına hazırlanmaya yardımcı olmak veya derhal itirazınızı iyileştirmek için ise, o zaman her şeyin 1. Gün’den olgun olduğundan emin olmak istersiniz.

 1. Bakım Planları ve Garantileri Sunuyorlar mı?
  Noktalı çizgiyi imzalamadan önce bakım planlarını tartışın. Bir bakım planıyla ilgileniyorsanız, ücretler hakkında bilgi alın ve yazılı olarak bir program alın.

Aksi takdirde peyzaj tasarımcınızdan garantiler isteyin. Özel ateş çukurunuzda veya ölmekte olan çalılarınızda gevşek taşlarla sıkışmak istemezsiniz. Garantiyi anlamak, yolda karşılaşabileceğiniz sorunları çözmenize yardımcı olabilir.

Bir peyzaj tasarımcısı kiralamak, bölgeniz için doğru bitkiler, manzaralar ve tasarım öğeleriyle dış mekan alanınızı iyileştirmenin en iyi yollarından biridir. Ancak süreç aynı zamanda hem zaman hem de para taahhüdü gerektirir. Bir peyzaj tasarımcısı işe almadan önce, önünüzde yatan şeylere hazır olduğunuzdan emin olmak için bu 7 sorudan bahsedin.

Bir cevap yazın